Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fiziği alt-üst eden kuantum cihazı vs

Soimyr

Öne çıkan mesajlar

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/16564118.asp?gid=373

Hani az buçuk fizikten anlarım, türkçe denen dilden de anladığımıda zannediyorum.

Bu hurriyet.com.tr dekiler ya böyle Lorem İpsum gibi bir text ile random kuantum fiziği haberi yapıyorlar, yada cidden çevirme özürlüler.

Şu haberi biri lütfen türkçeden türkçeye çevirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ünlü bilim dergisi Journal’ın her yıl oluşturduğu “En Üstün 10 Araştırma ve Geliştirme Projesi” listesinin zirvesine çıkan buluşun en çarpıcı yanı Isaac Newton’un temelini oluşturduğu klasik mekaniğin yasalarına uymayan ilk insan yapımı alet olması. Titreşimli çalışan makine insan yapımı hiçbir aletin gösteremediği hareket etkilerini gösteriyor.

said:
Ünlü bilim dergisi Journal’ın her yıl oluşturduğu “En Üstün 10 Araştırma ve Geliştirme Projesi” listesinin

said:
Ünlü bilim dergisi Journal’ın her yıl oluşturduğu

said:
Ünlü bilim dergisi Journal

said:
Ünlü dergi dergisi
Sosyal ağlarda paylaş

hadi başlayalım

1- Ünlü bilim dergisi journal - Yanlış

2- Isaac Newton’un temelini oluşturduğu klasik mekaniğin yasalarına uymayan ilk insan yapımı alet olması - Yanlış, electron tunelling microscopy yüz binlerce örnekten biri

3- Titreşimli çalışan makine insan yapımı hiçbir aletin gösteremediği hareket etkilerini gösteriyor. - Yanlış, hareket etkisi ne ak

4-Şimdiye dek tüm makineler klasik mekaniğin bilinen yasalarına göre hareket ediyordu. - Yanlış elektrcon tunneling microscopy...

5-Amerikalı bilim insanları ise yarı iletken, saç teli kadar ince bir metal paletten oluşan söz konusu makineyi kuantum enerjisiyle etkileşim haline getirdi - yok böyle bi enerji, yok böyle bir hal

6- en saf kuantum mekaniğinin hareketine sahip tek bir kuantum hareketiyle cihazın enerjisini yükseltti. - bu ne ak en saf kuantum mekaniği be, bir kuantum hareketi olarak da herhalde bir kuanta falan demeye çalışmış so 1940

7-Buluş, makinelerin kuantum enerjisiyle hareket etmesi konusundaki yeni gelişmelerin önünü açacak. - quantum enerjisi kovalasın seni

Bir yazının bütün cümleleri hatalı olur mu? olurmuş
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

hadi başlayalım

1- Ünlü bilim dergisi journal - Yanlış

2- Isaac Newton�un temelini oluşturduğu klasik mekaniğin yasalarına uymayan ilk insan yapımı alet olması - Yanlış, electron tunelling microscopy yüz binlerce örnekten biri

3- Titreşimli çalışan makine insan yapımı hiçbir aletin gösteremediği hareket etkilerini gösteriyor. - Yanlış, hareket etkisi ne ak

4-Şimdiye dek tüm makineler klasik mekaniğin bilinen yasalarına göre hareket ediyordu. - Yanlış elektrcon tunneling microscopy...

5-Amerikalı bilim insanları ise yarı iletken, saç teli kadar ince bir metal paletten oluşan söz konusu makineyi kuantum enerjisiyle etkileşim haline getirdi - yok böyle bi enerji, yok böyle bir hal

6- en saf kuantum mekaniğinin hareketine sahip tek bir kuantum hareketiyle cihazın enerjisini yükseltti. - bu ne ak en saf kuantum mekaniği be, bir kuantum hareketi olarak da herhalde bir kuanta falan demeye çalışmış so 1940

7-Buluş, makinelerin kuantum enerjisiyle hareket etmesi konusundaki yeni gelişmelerin önünü açacak. - quantum enerjisi kovalasın seni

Bir yazının bütün cümleleri hatalı olur mu? olurmuş

ardeth bey, bütün sorularımızı cevaplamışsın. kafamızda hiç tereddüt kalmadı, artık eminimki bilim tekdir, ardeth te onun elcisidir.
Sosyal ağlarda paylaş

ben şunu anlıyorum şu haberden ardeth.

Ya adamın biri bi makina yapmış, quantum fiziğinin işlemesi gereken yerde newton fiziğine göre işliyor, yada newton fiziğine göre işlemesi gereken bir yerde quantum fiziğine uygun işliyor.

ama arada bi yerdede "buradan kuantum enerjisini asdlgkashdgşlasbd..." gibi bi cümle var.

ondan acaba işin içinde bir vacuum energyden perpetual motion machine emi geçiş yaptı diye düşünmedimde degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

said:
Ünlü bilim dergisi Journal’ın her yıl oluşturduğu “En Üstün 10 Araştırma ve Geliştirme Projesi” listesinin

said:
Ünlü bilim dergisi Journal’ın her yıl oluşturduğu

said:
Ünlü bilim dergisi Journal

said:
Ünlü dergi dergisi

http://i.imgur.com/NJPwW.jpg

gibi olmuş...
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

ondan acaba işin içinde bir vacuum energyden perpetual motion machine emi geçiş yaptı diye düşünmedimde degil.

onun ortalaması sıfır vacuumda elektromanyetik alanın dalgalanması yani. varyansı ise bizim etkileşemeyeceğimiz kadar az diye biliyorum

bence 1922, adam nerdeyse "newton yasalarının tam doğru olmadığı gösterildi" diyecekmiş de zor tutmuş kendini
Sosyal ağlarda paylaş

topolojik olarak bariz bir şekilde daire, belli değil mi

tıkız bir küme bir kere çizgi olamaz, çizgi tıkız değil. dolayısıyla ya sınırlı açık bir aralık olabilir ya da bir daire. ama açık aralık değil çünkü kapanışı kendine eşit. demek ki daire

matematik bilmeyen insanlar ne kadar çabuk heycanlanıyorlar lan
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

topolojik olarak bariz bir şekilde daire, belli değil mi

tıkız bir küme bir kere çizgi olamaz, çizgi tıkız değil. dolayısıyla ya sınırlı açık bir aralık olabilir ya da bir daire. ama açık aralık değil çünkü kapanışı kendine eşit. demek ki daire

matematik bilmeyen insanlar ne kadar çabuk heycanlanıyorlar lan

cember olması icin portalların içinde bir hacım olması lazım.

eğer yoksa cemberi iki portadan sokup naısl öle gösterdiğini acıklaman lazım bana.

cember diğerek portalların içinde o iki ipin birleştirğini kabul ediyorsun, lakin durum öle değil. bütün deneyler iki portal arasında fazladan bi hacım olmadığını gösteriyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...