Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Apis said:

Açıkçası ben manayı bitirene kadar Dual Hand Dest. kullanıp 1h+kalkan dalıyorum sonra, Dual Hand Dest. kesinlikle daha efektif oluyor.

apis şimid bişi sorcam abi, ilk olarak gokere selam söle,

ikinic olarak, iyi hoş abi de ben lvl 16 one handed heavy armor vs vs kastım, sonradna ayıktım ki büyüsüz olmıcak bu işler, geç değil dimi destro-conj kasmak için? bide bunları kasarken yanına ne kasıyım magicka dışında?
Sosyal ağlarda paylaş

warrior oynuyorum, level 20 oldum (levelın çoğu blacksmithing, enchanting vs ile geldi ama), companionların questine başladım, silverhandler bana nerdeyse tek atıyor, diğer questlerde çıkan bandit looterlar falan da keza öyle. üstümde alabildiğim en iyi armor ve silahlarlar var. alabildiğim block, one hand, heavy armor perkleri de verdim. yine de adam 3 kere geçirdimi direk yere yapışıyorum. bu arada adept zorluk derecesinde oynuyorum novice yada apprentice değil.

şimdi yeniden başlayacam oyuna,

warrior tarzı oynamak ile ilgili tavsiyeniz var mı ben mi yanlış yapıyorum bir yerlerde? one hand, blocking ve heavy armordan başka birşey mi yapmak lazım? twohand mi gitmek lazım?

olmazsa ya mage kılıklı birşey açacam ya da düşük zorlukta oynayacam istemeden de olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Luxor said:

warrior oynuyorum, level 20 oldum (levelın çoğu blacksmithing, enchanting vs ile geldi ama), companionların questine başladım, silverhandler bana nerdeyse tek atıyor, diğer questlerde çıkan bandit looterlar falan da keza öyle. üstümde alabildiğim en iyi armor ve silahlarlar var. alabildiğim block, one hand, heavy armor perkleri de verdim. yine de adam 3 kere geçirdimi direk yere yapışıyorum. bu arada adept zorluk derecesinde oynuyorum novice yada apprentice değil.

warrior tarzı oynamak ile ilgili tavsiyeniz var mı ben mi yanlış yapıyorum bir yerlerde? one hand, blocking ve heavy armordan başka birşey mi yapmak lazım? twohand mi gitmek lazım?

olmazsa ya mage kılıklı birşey açacam ya da düşük zorlukta oynayacam istemeden de olsa.

ben de warrior tarı bir karakterim, ejderler de biraz zorluk çektim. ya mutlaka oyun seni öyle yada böyle büğyü kullanmaya zorunlu bırakıyor. hiçbişe kullanmasan restoration ile health basmak zorundasın.

şlimdi, one hand ve block ile zor, çift ele geç bence. emin ol farkı hissedersin, bide perkleri damage e ver defence den çok. çünkü pek işe yaramıyor. bir de, mutlaka conjuration veya destruction da hafif hafif kas. ben de warrior lvl 16 yım. silver hand lerin azına azına vuruyorum =)
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

Sam said:

ui kötü, ui ile ZERRE ALAKASIZ dual-wielding/casting sistemi. ya da ui nedir haberin yok ki sanmıyorum, çarpıttın kafana göre.

ui user interface abi, eğer ben dualden resto cast etmek için toplamda 20 tuşa birden basmam gerekiyorsa ui kötüdür. (sayalım bakalım
1 tab
2 sol
3 sol(cast menüsü)
4-6 aşşağı muhtemelen *3
7 resto seçmek için sağ mous click
8 tab
9 tab
10 tab
11 sağ click cast
12 tab
13 sağ
14 sağ(item menüsündeyim)
15 aşağı
16 aşağı (weaponsa geldim)
17 sağ
18-20 silahı buldum
21 silahı sol elime yeniden aldım
22 tab
23 tab
)

şu yazdığım favorite işlemiyle olmuyor nedense favorite weaponu sol ele alamıyorsun.

Feci sorunları var ui sisteminin. Yani adamların yaptıklar insan-bilgisayar erkileşim dersinde nasıl ui yapılmamalının dersi olur...

Bi baldurs gate 2'mim ui aklıma geliyor. 1000 falan takar herhalde.

adamların acilen pc özel bi ui çıkarmaları lazım. saçmalıktan başka bişey değil bu

oyun dünyası güzel oynadım baya da abi texture tekrarı feci çirkin bişeymiş sdfsdf.

Patchle düzeldi bu,oyunu satın almamışsınız ilk gün patchini yüklememişsiniz bok atıyosunuz =)
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

kami said:

Ahaha. Bug buldum sanırım. Sadece 1 saatte 20 level conjuration'u 100 level yaptım. Ama iyi mi yaptım bilmiyorum ^^

Kasarken baya bir restoration levelı da geldi, dolayısıyla ekstradan 10 karakter leveli verdi bunlar gelişirken.

Bu arada bu nasıl yapılıyomuş öğrenek ya :P Ben de şehirlerde detect life açarak geziyorum hayvan gibi alteration geliyo.

Öncelikle büyü okulu questlerini bitirip archmage olmanızı tavsiye ederim. Archmage olunca özel archmage robe, morokei helmeti, ve 50 magicka veren tılsım kazanmış oluyorsunuz. Bunları takınca magicka hem jet gibi doluyor, hem ekstradan 100 magicka veriyor, hemde tüm spellerin kullanımı için gereken mana %15 düşüyor.

Ortalık bi yere gidin dragon bekleyin, dragonu dövün, çok az bi canı kalsın. Canı çok az kalınca dragon uçamıyor veya yerinden haraket edemiyor doğru pozisyonda durursanız. Uzaktan size ulaşmayan alev atmaya çalışıyor sadece.

İşte tam bu pozisyona getirmek lazım oyunu. Aslında dragon şart değil. Önemli olan mapte kırmızı düşman noktası oluşturmak ama o düşmanın size saldıramayacağı bir pozisyonda olmak.

Ondan sonra 2 elden bound sword spellini açıyoruz. Yapıyoruz kapıyoruz böyle böyle 1 saatte 100 level oldum ben. İlk 60 levele kadar zaten sadece 1 kere çift el kılıç açmaya 1 level veriyor. Bu yöndemle illusion veya dediğin gibi alterionlarda gelişebilir doğru yöntemde. Ama selfcasting spelleri yakında düşman yokken exp vermiyor, ondan ortamı oluşturmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

SenariouS said:

Sam said:

ui kötü, ui ile ZERRE ALAKASIZ dual-wielding/casting sistemi. ya da ui nedir haberin yok ki sanmıyorum, çarpıttın kafana göre.

ui user interface abi, eğer ben dualden resto cast etmek için toplamda 20 tuşa birden basmam gerekiyorsa ui kötüdür. (sayalım bakalım
1 tab
2 sol
3 sol(cast menüsü)
4-6 aşşağı muhtemelen *3
7 resto seçmek için sağ mous click
8 tab
9 tab
10 tab
11 sağ click cast
12 tab
13 sağ
14 sağ(item menüsündeyim)
15 aşağı
16 aşağı (weaponsa geldim)
17 sağ
18-20 silahı buldum
21 silahı sol elime yeniden aldım
22 tab
23 tab
)

şu yazdığım favorite işlemiyle olmuyor nedense favorite weaponu sol ele alamıyorsun.

Feci sorunları var ui sisteminin. Yani adamların yaptıklar insan-bilgisayar erkileşim dersinde nasıl ui yapılmamalının dersi olur...

Bi baldurs gate 2'mim ui aklıma geliyor. 1000 falan takar herhalde.

adamların acilen pc özel bi ui çıkarmaları lazım. saçmalıktan başka bişey değil bu

oyun dünyası güzel oynadım baya da abi texture tekrarı feci çirkin bişeymiş sdfsdf.

Patchle düzeldi bu,oyunu satın almamışsınız ilk gün patchini yüklememişsiniz bok atıyosunuz =)

favourite weapon u sol ele nasıl alamıyorusn ya...mause ile sağ tıkla, sol el, e ye bas silahın üsütnde sağ el, breathe power vs lere de enter a bas onu da öle seçerisn fav. ekranında. hayır fav ekranında alamıyorsan, inv ekranındada alamaman lazım. oyuna bok atma, becermeye çalış az. oldu olucak okadar hazır istiosan oyunun bitmişini verelim sana? bide yanak versin oyun sonra, bide önüne eğilsin...
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun ucretsiz dagıtım versionunda ilk patch i bile gecsen dual wield daki 2. favorite silah ın favorite olma durumu zaman zaman kaybolabiliyor, favorits de gorunmuyor yada gorunse bile silahları sadece sol ele alabiliyorsun (sag ele assign birsey olmasa bile) bunlara takılmayın yahu ...

benim en takıldıgım mevzu healing ve mana potionların instant healt doldurması ve inv ekranındayken icilebilmesi ...
Sosyal ağlarda paylaş

KaRa_DaVuT said:

Luxor said:

ben de warrior tarı bir karakterim, ejderler de biraz zorluk çektim. ya mutlaka oyun seni öyle yada böyle büğyü kullanmaya zorunlu bırakıyor. hiçbişe kullanmasan restoration ile health basmak zorundasın.

şlimdi, one hand ve block ile zor, çift ele geç bence. emin ol farkı hissedersin, bide perkleri damage e ver defence den çok. çünkü pek işe yaramıyor. bir de, mutlaka conjuration veya destruction da hafif hafif kas. ben de warrior lvl 16 yım. silver hand lerin azına azına vuruyorum =)

yani diyorsun ki, elemanlar uzaktan gelirken ateş, yıldırım ne varsa döşe, yaklaşan olursa da çift el kılıçla ne var ne yok dal?
Sosyal ağlarda paylaş

Luxor said:

KaRa_DaVuT said:

Luxor said:

yani diyorsun ki, elemanlar uzaktan gelirken ateş, yıldırım ne varsa döşe, yaklaşan olursa da çift el kılıçla ne var ne yok dal?

aynen, ve pes etme. oyunun ilginç bir denge sorunu var, levela göre olması lazım aslında yaratıkların ama kimis öyle kimisi deil kafasına göre. ama çevreyi iyi kullan, saklan, at vur kaç, sürekli iyileştir kendini. potion falan bas. bilmiorm oyun oynama stiline göre çok deişiyor ama benim bi arakadaş archmage si ile 18 dragon öldürdü. silme allah ne verdiyse dalıyor. zaten 4-5 ejderden sonra dragon power larınla falan ortalığın şeyini şaapıyorsun. tadını çıkara çıkara öl öldür oyüzden. biyerde dengeyi buluyor =)
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

oyunun kullandığı ram miktarını arttırmak mümkün müdür bu arada?

my games/skyrim altındaki prefs dosyasında cellsinterior ve cells exterior var, ram çoksa o rakamları 3-4 katına çıkarın. çok daha fazla alanı ram'de tutuyor hdd'den yüklemek yerine.
Norak said:

main questi bitirince dragonlarda bitiyor mu acep?

bilerek main quest'te devam etmiyorum ama sanırım öyle, oblivion gate olayı gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...