Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Real Steel

Norak

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:
İki aksiyon görüp hayal gücüyle bağ kurarak kendini o dünyanın içine atanlar dışında hiçbir şekilde bu filmin sevileceğini sanmıyorum.

pardon ya bir dahaki sefere sana sorarız
bu ne ya atın şu adamı gerge kalsın sadece yeter

bilgisayar bölümünde sam burda darkrider
Sosyal ağlarda paylaş

abi transformers'ın 3. filmi şundan 1000 kat daha iyiydi yapma etme,

gayet kötü film, senaryosu klişe ötesi ki şimdi indiririm netten tek tek bölüm bölüm analizini de yaparım neden klişe neden değil diye,

hani ben değil artık incelemeler konuşsun yetersiz görüyorsanız,

http://www.rottentomatoes.com/m/real_steel/

%60 veriyor rotten, ki en iyi incelemeler hep buradan gelir biliyorsunuz.

şöyle bir kaynakta vereyim

http://www.metacritic.com/movie/real-steel/critic-reviews

hani sağlam yorum yapan sitelerin hepsi 40-60 arasında puan vermiş şu filme, sadece amerikan gazeteleri ve magazin dergileri vs. yüksek puanlara layık görmüşler. Onlarda tahminimce reklam vs. alıyorlar diye,

ki ona rağmen metascore'u 56 olan bir filmden bahsediyoruz.

en güzeli de şu yorum zaten

Rolling Stone
Peter Travers Oct 6, 2011 50
Sugar Ray Leonard helped with the motion-capture, and it shows. Good stuff. But the tear-jerking in Real Steel is as shameless as its product placement. We're being hustled.

hani beyazperde'de bile http://www.beyazperde.com/filmler/film-172808/

3.5/5 ki her boku beğenen adamlar bunlar, basın desen 2/5

genel olarak zaten bütün puanlama yapan sitelere baktın mı baktın mı inceleme ve yorum yapanların değil izleyicinin puan verdiğini görüyorsun. İzleyici sevmiş, izleyici sevebilir.

İzleyicinin verdiği puanlarla veya yorumlarla malesef bir film iyi olmuyor. ilk 2 filmi hariç rezil saw serisi veya ne bilim en son indiana jones filmi gibi örnekler geliyor aklıma. Devasa puanlar alıp rezalet bile diyemeyeceğimiz filmler seyircinin parasıyla yapımcının yüzünü güldürmeye devam etti.

Ha malesef sinema eğitimi almış, yıllardır az çok film izleyen ve yorumlayabilen biri olarak bu tip filmleri ağır eleştirmeyi de kendimce haklı buluyorum. En azından verdiği paranın hakkını zaman geçsin diye değil, bana birşeyler katsın diye bekleyen biri olarak belirli bir standart üzerinde filmler bekliyorum.

Real Steel'de böyle bir film değil,

Ayrıca grevden sonra çıkmış ve senaryosu tonla sağlam olan o kadar çok film ki, real steel onların yanında vücuttaki kıl tanesi olarak bile kalamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

DarKRideR said:
İki aksiyon görüp hayal gücüyle bağ kurarak kendini o dünyanın içine atanlar dışında hiçbir şekilde bu filmin sevileceğini sanmıyorum.

pardon ya bir dahaki sefere sana sorarız
bu ne ya atın şu adamı gerge kalsın sadece yeter

bilgisayar bölümünde sam burda darkrider

tecrübeyle edilmiş bir laf ama, ortaokul ve lise dönemindeyken bende böyle filmleri çok sever ve başyapıt falan derdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi biz 5 kisi gittik. Gayet mizmizlanarak gelen, kil bir arkadasim -ki filme bok atip durdu daha izlemeden-, modu her an degisebilen hamile arkadasimiz ve yine modu ona bagli esi, "filmleri hep sen seciyorsun" diye cemkiren esim ve ben. Filme girdik, ciktigimizda herkesin suratinda aptal bir siritis vardi. Ha bir de hamile olan esine yumruk salliyordu filmin etkisiyle. =)

Simdi buna gore, film guzeldi. Bas yapit degildir, sen cok fazla hatasini yakaliyor olabilirsin ama bizim icin oyle degil. O yuzden son zamanlarda izledigim en iyi filmlerden diyebiliyorum. Ha dram izlemiyorum kesinlikle, o yuzden cikan filmlerin buyuk kismini da kafadan elemis oluyorum orasi ayri.

DarKRideR said:

Ayrıca grevden sonra çıkmış ve senaryosu tonla sağlam olan o kadar çok film ki, real steel onların yanında vücuttaki kıl tanesi olarak bile kalamaz.

Bununla ilgili bir liste yapsan cok makbule gecer aslinda zira izleyecek film bulamiyorum ben. Yukarda dedigim gibi dram harici bir suru sey izleyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Abi film güzeldide biraz daha değiştirebilirlerdi senaryoyu...

Mesela son final maçına çıkmadan önce biri destek verip robotu geliştirme yapabilirlerdi, yani harbiden hurdalıktan çıkan bi metal yığınının yenilmez ultra robota karşı 5 round dayanması ve nerdeyse nakavt etmesi saçmaydı.

Film güzel miydi, 2 saatin nasıl geçtiğini anlamadığım için bana çok güzel geldi, keşke sinemadayken gitseymişim dedim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...