Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sıkıldım ben bu internet işinden....

Bone

Öne çıkan mesajlar

Daha önce şöyle bir sorun yaşamıştım.
Kablo Modem online oluyor, 1 dakka sonra kopuyor tekrar bağlanmasını bekliyoruz
5 dakkada bağlanıyor, 1 dakka sonra gene kopuyor..

En son 22 Haziran - 2 Ağustos arası bozulmuştu, telefon edince 5 dakkada merkezden düzelttiler (hattımda sorun varmış) uzun süre düzgün çalıştı.

Ama Cuma günü bu sefer de farklı bir saçmalık başladı.
Mesela forumlara birşey yazıcağım.
Uzun süre sayfa açılmıyor, habire bağlantı hatası veriyor, ama bir ara düzgün çalışıyor çat çat herşeyi açıyor.
Bir nevi internet gidip geliyor.
Ama tabii kazaa'da, torrent'te felan hız konusunda hiç sorun yok, ICQ'da da sorun yok. Sadece forumlarda oluyordu.
Yukardaki gibi bir sorun da değil, modem sürekli online durumdaydı..
ipconfig /release, ipconfig /renew ettim, paso modemin fişini çıkartıp taktım restart atmak için..
Pazar internet patladı. Modem hiç bağlanmamaya başladı..

Kabloneti aradım, 2 gündür servis ekibini bekliyordum.
Az önce geldiler,
http://192.168.100.1/signal.html
adresinde Power Level'ın 59 olduğunu söylediler.
Apartmanın kablo hedesiyle uğraşmışlar, 55'e indirdiler.
Kablo internetimin bağlandığı yerde TV/internet ayıran küçük hedeyi çıkardılar 51'e indi..
Normalde 50 veya altı olması gerekliymiş.
Kablo TV bağlantılarında (evdeki) birçok ek bağlantı yeri olabilirmiş, bu kadar yüksek olmasının nedeni o olabilirmiş...

Neyse ben bilmem. İnternet düzeldi, bunlar da gitti.

Ama gel gör ki şimdi yeni problem başladı.
Evet en üstteki problemime geri döndük.
Modem offline iken foruma yazıyorum,
Online olur olmaz mesajımı gönder'e basıcam..
Umarım bu kadar uzun mesaj o kısa zaman içinde foruma gider de beni uğraştırmaz..

ICQ hiç açamıyorum, modem sürekli offline oluyor..
Off off oofff....

KabloNET'e gene telefon edicem de üşeniyorum çünkü baygınlık geldi..

KabloNET'e de, TTNet'e de....[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

telefon etmemezlik etmeyin sorun cozulune kadar arayin mutlaka . bunlar ozel sirket olduklari icin telekomdan azar isitmekten cok korkuyorlar . bir keresinde sirf benim icin apartmanin tum tesisatini degistirdiler . (14. katta oturuyorum) . sorun kesin cozume kavusana kadar arayin .[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .
Sosyal ağlarda paylaş

Varya bunları ezcen poarçalıycan poaça yapcan.Antalya'da da kablonet pek iyi deil.Bone acıma ara gerekirse azarla.Eğer bir işi yapıcaklarsa düzgün yapsınlar. hırrrrrrrr kızdım :hrr:[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

:hrr:"Öğretmek kendinde başlar.İlk önce kendine öğret sonra başkasına" :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

arıycan da çıkmıo ki adamlar..
gene arıycam gene çıkmıcaklar..

her arıyışında 30 defa modeme restart atıyorlar.

parasını ödüyorsun,
ama ortada bir hizmet yok.
bir nevi paranla rezil oluyorsun..[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

burolarini biliyorsan en etkili yontem o . evet biraz zor oluyor ama adamlari yeteri kadar s1k1stirdin mi isini mutlaka hallediyorlar . usenmeyeceksin tel acicaksin burolarina gideceksin yakindaki guzel gunleri dusuneceksin hep ^^. dedigim gibi isinizi eninde sonunda hallediyorlar ama israrli olmak lazim . telefona cikmama olayida gozlemledigim kadariyla soyluyorum belli saatlerde buroda oluyor bu kablocu lamer belli saatlerde cikip islerine bakiyorlar. denk getirip ne ara buroda olduklarini ogrenmek biraz mesele olabiliyor .[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .

[Bu mesaj huun tarafından 25 Ağustos 2004 16:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda ulaşabildim adamlara..
Bu sefer de, Ödeme probleminden bahsetti.
Uzun uzun, 2 Ağustosta'da aynı problemi yaşadığımızı (hem kopma hem de para problemi ikisi de) ertesi gün bizim burdaki (sancak) şubesine gidip para problemini sorduğumu, ama ödeme açısından o bilgisayarlarda hiç bir problem gözükmediğini anlattım..

neyse babam da sancak şubesini arayıp konuşmuş.
şu an problemim yok.
sancaktakiler de yarım saat sonra tamamen düzelceğini söylediler.

aman valla gına geldi.
sigara içen birisi olsam bugün 3 paketi bitirmiştim..
boyuna mutfağa gidip paso çikolata, fındık, cornflakes felan yedim bunaldık resmen..

neyse bitti umarım.
eğer gene sorun yaşarsam, chemical'ı kablonet'e yollarız, akılları başlarına gelir.. (umarım)[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

benımde adsl lem 3 gun bağlanmadıaradım 2-3 kere geldıler yapamadılar bırısını cağırttırdım [özel bi sirketten]aadam geldı 5 dakka ıcınde yaptı ama 30 mılyonumu aldı ıste bole[signature][hline]tavuklar çiçek açmış poğaça nerede madem yuzme bılmıyodun niye çıktın ağaca?
23/7/2004 13:49 GMT +2 de şero demişki
İki kedi tanırım birisi Türk Şerafettin biriside Gavur Garfield.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kablonetteki sorunlardan bıktım öldüm gittim adsl e geçtim. bu seferde bendeki bedevi şansı ya bugün kaç saattir genel sorun varmış girmiodu nete eheh :)

nese kablonetteki sorunlar beni delirtmişti hele bizim semtte sorun vardı arkadaşlara soruyorum sorun yoktu burdakilere soruorum sorun var fln[signature][hline]I, Raid3r
msn:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

benmide var problerim ama kaynağını bilmioyrum.

hjiç hata vermeden hiç abğlantu koptu demden hız düşüyo 0lanyo ağlantı kopyor ama bana söylemeiyo resmen,restart atıyorum bu sefer modemi görmüyor no device no signal,4-5 kere pcye restart atıyorum no signal yada no devixce sonunda bağlanyıorum ii güzxel

bunun nedi
1)modem(dandirik 35 usdlik bişi)
2)usb
3)tt

sanırım 1.si ama sizn görüşler?[signature][hline]dandirk bi playlisitim
bir iki dostum
biraz umudum
bide uykum var

Sosyal ağlarda paylaş

adsl, kablo internet vs vs..
başımızda ttnet varken hiçbişi düzgün olmaz..

aslında Dial-up'a geçmeyi düşünüyorum.
daha teknolojik çünkü o.
genelde problem olmaz.
olunca da kabloneti aramak gerekmiyor, daha stabil birşey, en fazla kopunca tekrar bağlanıyorsun[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 25 Ağustos 2004 13:22 tarihinde demiş ki:
Ama Cuma günü bu sefer de farklı bir saçmalık başladı.
Mesela forumlara birşey yazıcağım.
Uzun süre sayfa açılmıyor, habire bağlantı hatası veriyor, ama bir ara düzgün çalışıyor çat çat herşeyi açıyor.
Bir nevi internet gidip geliyor.
Ama tabii kazaa'da, torrent'te felan hız konusunda hiç sorun yok, ICQ'da da sorun yok. Sadece forumlarda oluyordu.
Yukardaki gibi bir sorun da değil, modem sürekli online durumdaydı..

ayni sorun bende de oluyo bir kac gundur ve sirf pati forumlari/album/lyricz falan gibi yan sitelerde ana sayfaya da duzgun girmekte... gicigim bir suredir buna[signature][hline]"Es irrt der Mensch so lang er strebt." - Faust I: Prolog im Himmel / J.W. v. Goethe
42
"The thing that bothers me the most is the lying." - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

bana arada oluyor bu olay ethernet kartını dısable yapıor sonra tekrar enable gecıor olay baska pc server olduu ıcın bole yapıorm bzn de res atıorm modeme ama bzn baygınlık gelıyor..[signature][hline]"I can give anything you want,but don't want something that i don't want to give"
"Deneyim zor bir ögretmendir çünkü sınavı önce,dersi sonra verir"

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...