Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ilkokul çocuguna soru anlatmak

Batuhan_BJK

Öne çıkan mesajlar

senko said:

daha hayatimda lineer cebir kullanan muhendis gormedim ben. sosyoloji kadar gerekli bir ders iste.

lineer cebir bilmemek cahilliğin önde gidenidir. integral türevden bile daha temel bir konu bence.

said:
It has extensive applications in engineering, physics, natural sciences and the social sciences.

"Lineer cebir bilmeyen kız vermezler" derdi benim bir matematikçi arkadaş (hala diyodur da amerikada şimdi ben duymuyorum o yüzden)
Sosyal ağlarda paylaş

kardeşimle aramızda 7 yaş var, ona ders anlatmak zorunda kaldığımda aynı sorunu ben de yaşamıştım. anne de öğretmen olunca imdadıma yetişti, bu gibi problemler için uyguladıkları yöntem basit.

x yerine yatay çubuk çiziyosunuz, zaten matematik defterleri kareli oluyor kolaylaşıyor bayaa.

-|-|-|- şeklinde ayırınca da daha rahat anlıyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

(:Dlol lol lol....yok artık ya!İTÜ'de bile böyle mühendisler varsa..vay halimize.
fizban said:

lineer cebirsiz mühendis olur mu denmiş, itü'de olur. inşaat mühendisliği okuyup trigonometrik fonksiyonların türev integralini anlatan hocaya 'hocam bunlar ne işimize yarayacak' demiş insan gördüm ben.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

lineer cebirsiz mühendis olur mu denmiş, itü'de olur. inşaat mühendisliği okuyup trigonometrik fonksiyonların türev integralini anlatan hocaya 'hocam bunlar ne işimize yarayacak' demiş insan gördüm ben.

http://umke.bsm.gov.tr/forum/index.php?PHPSESSID=709d0056d6e18d63dbe57d2a8a90aaa1&topic=57.0
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...