Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Barışa Rock vol.2

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

--Alıntıdır---
grathanich'in aciklamalarina istinaden turgut varol a$agidaki aciklamayi iletmi$tir:

"yüksek bir ahlaksal endişe kırılganlık peşi sıra şahin ussal kısırdöngü... barış yanlısı ve insancıl olması gereken, neden ahlakla özdeşleşme kısırdöngüsünde saldırgan olabilir göremediğini gösterelim.

eylem saldırgandır çünkü köle ahlakıdır "hayır" demesi köktendir. hayali bir intikamla kendini avutan böyle bir varlığın hınç duygusu kölelerin başkaldırısı; hınç duygusunun yaratıcı olması ve değerler doğurmasıyla başlar çünkü. ruhu şaşı bakan tini saklı yerler, gizli yoları arka kapıları seven bir heyecandır... bu açlık terbiyesidir kavrulan miden ömür törpüsüdür. mesele onursuz bir düşmana tahammülsüzlüktür... hınç duygusuna sahip bir insanın düşündüğü anlamda bir düşman şeytani olan şeytani bir düşmandır.kimsenin masum olmadığı açık… yeni kültürel paradigmasını geleneksizleşme, kopuş üzerine kuran bu toplum öncelik sırasını modernizm üzerine değil postmodernizm üzerine kurup, kültürü ancak geleneğin içinde kalmakla varsaymaktaysa sorun hepimiz üzerindedir toplumun herkesiminde dir.

düşman onursuzdur çünkü sömürür .onursuzdur çünkü kendince kabul edilebilir yaşam standartı insanı canlıyı değeri "adet-sayı" olarak gören bir travma dır.

hiç adet-sayı oldun mu?tuzluk gibi. asitli alkolsüz bir içeceğin pazarlanması için baban öldürüldü mü. mesele coca cola değil marketing.

eylem bu yüzden saldırgan düşman bu yüzden onursuzdur.bilinmesi gereken yöntemin ne kadar "ahlaklı" olduğu değil savunmanın kutsallığıdır.

özel olarak söylediklerine cevap vermek gerekirse "küfür veritabanı 90 mb" mışmışmış... sana bir soru marketing yüzünden ölen insan sayısı kaç mb yer tutar ? gb mi demeliydim? sol bir harekkette bir black metal gurubu neden yer alamaz? çünkü norveç teki gruplar faşist ırkçı(ikisi bence bütünleşti artık) nasyonal sosyalist savaşçı, ee israil deki black metal grupları da ibrahim tatlıses dinleyip arafat t-shirt ü giyiyor.21. yüzyıl anarşizmi potansiyel muhalefet yılmaz yıpranmaz sivil itaatsizliktir arkadaşım.amerikan emperyalizmine sivil itaatsizlik göstermek her metal gurubunun olası davranış biçimidir “black” sıfatı konuya en fazla "mistik" yaklaşmamızı sağlar başka bir şey değil.diyorsun ki “bu solcular eylem yapmasını da bilmiyor eğlenmesini de bilmiyor parktaki çiçekleri bile yoluyorlar yoksa polis onları dövmezdi”(öyle demiyorsun da ) bence bakışın konuya tümden geliyor(yani öyle diyorsun) nato zirvesinde iki koluna yapışmış 3 polisle giderken yüzüne biber gazı sıkılan lise öğretmeni de sadece ama sadece 2*2’nin dört olamayacağını ancak 4 e eşit olabileceğini kabul etmiş savunmuş ve yanmıştı.

pek tabi ki "yobazlık" modernlikten önce postmodernliği kültür travması şeklinde yaşayan toplumumuzda ciddi bir rahatsızlık. dinde ve diğer herhangi bir ideal yaşam biçimi yada felsefede yobazlık sivas’ta otel de yaktırıyor ülkücü diye kafada odun da kırdırtıyor kamusal alan iddiasıyla dinsel özgürlüğü de yasaklıyor(hocam erdoğan teziç'den hiç bu kadar ümitsiz olmamıştım).örnekler seni yanıltmasın hiç bir prospektüs hastalığa kesin çözüm vermez istisnaları her zaman kaideyi bozuyor.öğretilenler yanlış asgari müşterek bir yalan .keşke tanrı ben olsaydım...öğretirdim sana

ne güzel buyurmuş nietzsche "ruhu şaşı bakan, tini saklı yerler, gizli yoları arka kapıları seven bir heyecandır " mesele açlık terbiyesidir kavrulan miden ömür törpüsüdür kardeş mesele senin tabirinle kimin "ibne" olduğunda değil kimin "adet-sayı" olduğundadir.

sevgilerimle

barısarock festivaline katılan “tek” black metal grubu infected adına

r.tuğrul varol"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ama içinde rock ismi geçen bir festivalde 50 cent in çıkması bende ancak nefret duyguları uyandırabilir...
sonuç olarak rock bir yerde özgürlüğün müziği ve dünyanın en kapitalist firmalarından biri tarafından para kazanmaya alet edilmesi hiç de hoş bir şey değil

rock ın ruhu açısından, rock müziğin yaşamaya devam etmesi açısından ben rock'n coke a karşıyım

said:
anamadıgınız sey muzik tepki icin yapiliyo yane
konserin amacı zaten tepki gostermek
yane herhangi bi rock festivali deil bu

+10000000[signature][hline]move thougtfuly but fast as well
from heaven through the world to hell.

[Bu mesaj aktiftablet tarafından 19 Temmuz 2004 23:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bazı arkadaşlar barışarock'ı rock'n'cokedan yararlanarak seyirci çekmek için yapılan bir festival sanmışlar. Yalnız burada amaç müzik dinletip yanında kar yapmak degil. bu festival neden daha önce yoktu? ewt doru çünkü önceden rock'n'coke yoktu. daha önceden cola kuruluşunun "rock"ın amaçlarından sapmış bir festivali yoktu. barışarock tam olarak bir festival degil bir tepkidir. öyle ki ben bir sene önce organizatörlerinin zarar yaptıgı(duydugum rakam 30milyar) bir festivalin bu sene tekrarlanmasının düşünülmesinden bu anlamı çıkarıyorum.[signature][hline]a.k.a wicked
Kenderleme, 28 January 2004 23:01 tarihinde demiş ki:
geçen sene 6S olduyduk bu sene de G5 olduk galiba :P
Girin girin hepinizi beklioruz!: e-all
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tarist_Windveil, 14 Haziran 2004 01:10 tarihinde demiş ki:
Muzige siyaset karistirdiklari zaman,uyuz oluyorum,gozumden dusuyo bazi gruplar.

bende muzik'i sadece eğlenme amacı olarak görenlere uyuz oluyorum.

bu konuda okadar çok şey söyliyebilirim(bir çok kişi gerekli şeylerin bir kısmını söylemiş) ama şu anda daha fazla tartışma olmasın diye susuyorum.topiğin devamınıda yeni görüyorum.[signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

daha belli olmadı
yahoo da bak elemanlarının grubu var
barışa rock hakkında bilgi ve toplantı tarihleri oradan açıklanıyor
bi araştırıp bakın isterseniz[signature][hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
valla en çok kutluyoruz arkadaşı
abuzittin, 15 August 2003 14:22 tarihinde demiş ki:
ben büyüyünce frp olmak istiyorum
[b]KoC Icq
Bir daha Log Out Olmadan Cikarsam Top oluyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

[cevap hakki dogmamasi ve konunun bundan bir mesaj sonraki uyarida belirtilen yerlere cekilmemesi icin mesaj silinmistir!

müzik bölümü moderasyonu iyi gunler dinler! /hellhound]

[Bu mesaj HellHound tarafından 22 Temmuz 2004 04:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

iki secenek var:

1. Baska festivallerle karsilastirip fanatizm boyutlarina varacak sekilde tartismalara girer, birbirinize isimler takmaya devam eder ve festivaldeki "Muzik" unsuru disindaki cesitli seyleri tartismaya devam edersiniz.

2. yada efendi efendi mekan, grup , tarih, fiyat, ulasim gibi bir festival hakkinda konusulmasi gerekenleri konusursunuz.

dedigim gibi onunuzde bu iki secenek var, yanniz bundan sonraki mesajlarda, bu seceneklerden (su ana kadar oldugu gibi) ilkinin secildigini gorursem bu topic kilitlenir!

Cok demokratigizdir icabinda![signature][hline]"Es irrt der Mensch so lang er strebt." - Faust I: Prolog im Himmel / J.W. v. Goethe
42
""The thing that bothers me the most is the lying." - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy

[Bu mesaj HellHound tarafından 22 Temmuz 2004 04:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi barışarock hakkında aldığım en son bilgileri vericem

barışarock hakkında yapılan toplantı sonucu festivalin 21-22 ağustos(rock;'n coke ile aynı tarihte galiba) ta yapılması kararlaştırıldı
yaklaşık 15 kişilik bir çekirdek kadro festival yerinden, afişlere, gruplara kadar bütün konularla ilgilenecek ama bütün gönüllüler seve seve kabul ediliyor

Henüz tam olarak konuşulmuş mu bilmem ama barışarock ta yer almak isteriz diyen grup ve kişilerin isimleri şöyle sıralanıyor

Moğollar
Akın Eldes
Objektif
Infected
Metro
Anima
Işığın Yansıması
Kara Güneş
Cavit Mürtezaoğlu
Kıraç(bildiğimiz kıraç değil, bir gürcü grubu)
Replikas
IQ
Aylin Aslım(buna çok sevindim ben)
Crush
ve
Pentagram

bunlar ilk adımda yer almak isteyen gruplar
bu liste elbette ki artacak ama geçen seneki amatör ruhla yapıldığı da göz önünde bulundurulmalı bence

Barışa Rock ın bilet satış fiyatı da 15 milyon(sudan ucuz) olarak belirlendi
geçen senenin 10 milyon olduğu düşünelecek olursa yine neredeyse sembolik bir rakamla karşı karşıya olduğumuz söylenebilir
BArışa Rock ın yapılacağı alan henüz kesinleşmedi
kesinleşeceği tarih olarak 23 temmuz cuma(yarın) düşünülüyor, ama ertelenir mi bilmiyorum
aynı zamanda barışa rock ın basına duyurulması da
27 temmuz salı günü olacak
Aynı tarihte saat 18.00 de bir sonraki barışa rock toplantısı olacak(muhtemelen beyoğlu tmmob de olacak)
önemli noktalardan birisi de internet sitesi
Barışa Rock'ın internet sitesi bir aksilik olmazsa 23 temmuz cuma dan itibaren online olacak
site adresi ise: www.barisarock.org

en son olarak da barışa rock ın slogan ı üzerine kurulmuş olan temel metni copy/paste liyorum

edit: pasteleyince garip karakterler çıkıyor
o yüzden bir çözüm bulana dek yok o yazı

bu arada bütün bu bilgileri yahoo groups tan kendinizi de alabilirsiniz ama üşenenler için ben yazayım dedim[signature][hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
[b]KoC Icq

[Bu mesaj Zaugna_Khaldun tarafından 22 Temmuz 2004 15:23 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Zaugna_Khaldun tarafından 22 Temmuz 2004 15:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Oy o listede Objektifi görünce tüylerim diken diken oldu (pek duygulandım şeklinde yanlış anlaşılmasın)[signature][hline]"Story of SadButcher"
horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

vay be olay çok iyi patiler kasıp kavuralım solar beach i[signature][hline]Gözlerimi Gözlerinden Alamıyorum Her Bakışımda, Orada Kendimi Görüyorum Seninle Elele...Saçlarına Dokunurken Korku Doluyor İçime O Kadar Yumuşak Ki İncitmekten Korkuyorum...Dudaklarımın Dudaklarına Her Temasında Esir Oluyorum Sana Sen Öptükçe Daha Fazla Öpüyorum Sen İstedikçe Daha Fazla İstiyorum...Bunları Tekrarlamaktan Hiç Bıkmıyorum Çünkü Gözlerin Aynam,Saçların Acıma Duygum,Dudakların Zindan Oluyor Bana Ve Sana Olan Sevgim Her An Artıyor!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 22 Temmuz 2004 23:09 tarihinde demiş ki:
ucuza festival yapmak guzel tabii de, capulcunun dolu$masini nasil engelleyecekler orasi mechul..

O organizasyonu yapanlar için sizin çapulcu dediğiniz insanlar çapulcu olarak sayılmadığı için pek bi sorun yok ki ayırca geçen sene gittinmi bilmiyorum ama geçen sene etrafta ne çapulcu vardı neden kadına kıza sarkan sapık ve bçkın delikanlılar vardı :)[signature][hline].....
Günlük hayatın sıkıntısından biraz silkeler insanı,herşeyin aynı olmasından.Kişiyi bedenin ve aklın dışına çıkarıp duvara yapıştırır.
Sanırım içmek,
ertesi sabah tekrar hayata dönülebilen ve her gün tekrarlanabilen bir intihar biçimidir.

..Charles Bukowski..
Sosyal ağlarda paylaş

inşallah "geçen sene fırsatı kaçırdık bu sene kaçırmayalım" dmezler

hala sevmiyorum barışarock ı o ayrı[signature][hline]Pyr0, 28 Mayıs 2004 23:38 tarihinde demiş ki:
icindeki noktayı bul...o nokta herseyın cozumunu saglayacak olan seyin oldugu nokta...o nokta iç huzurun....

blackchaos, 28 Mayıs 2004 23:39 tarihinde demiş ki:
kodurtma noktaya

martılar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zaugna_Khaldun, 22 Temmuz 2004 15:22 tarihinde demiş ki:
...en son olarak da barışa rock ın slogan ı üzerine kurulmuş olan temel metni copy/paste liyorum

edit: pasteleyince garip karakterler çıkıyor
o yüzden bir çözüm bulana dek yok o yazı

ben yapıştırayım o zaman...

BARIŞAROCK

Evimiz Dünya

Dünyamız acı çekiyor

Irak ; Filistin ; Sudan ; Afganistan ; Çeçenya ; Kongo ; Liberya ; ve ülkemiz ; susmayan silahlar, ağlayan çocuklar ; yıkımlar; gözyaşı; kan; yoksulluk; açlık ; mülteciler ; AIDS ; şovenizm ; küresel ısınma ; hoşgörüsüzlük ; nükleer saçmalık ; zehirlenen topraklar ; genetik oyunlar ; ekolojik felaket ; tüketim çılgınlığı ; cehalet ; soykırım ; fanatizm ; kabus ; kabus ; kabus ;

Dünyamız, evimiz bizim ;

Kasaları dolsun, piyasaları coşsun diye aptalca körlükle, zalim bir hırsla mahvediyorlar onu.

Şimdi biz, barışçı rock müzisyenleri ve barışçı rocksevenler, şarkılarımızı dünyamıza sahip çıkmak için söyleyeceğiz;

Evimizi korumak için;

İki gün boyunca Sarıyer'de;

İtirazımızı haykırmak, insanları yardıma çağırmak için; Hani geçen seneki gibi;

Yine barış, yine rock!

[Bu mesaj bedeviizz tarafından 24 Temmuz 2004 12:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

gidelim ya yapalım büyük bi paticik grubu pankart falan da ayarlarız belki ;) tabii hayal ama toplanıp gidelim yani[signature][hline]Gözlerimi Gözlerinden Alamıyorum Her Bakışımda, Orada Kendimi Görüyorum Seninle Elele...Saçlarına Dokunurken Korku Doluyor İçime O Kadar Yumuşak Ki İncitmekten Korkuyorum...Dudaklarımın Dudaklarına Her Temasında Esir Oluyorum Sana Sen Öptükçe Daha Fazla Öpüyorum Sen İstedikçe Daha Fazla İstiyorum...Bunları Tekrarlamaktan Hiç Bıkmıyorum Çünkü Gözlerin Aynam,Saçların Acıma Duygum,Dudakların Zindan Oluyor Bana Ve Sana Olan Sevgim Her An Artıyor!!!
Sosyal ağlarda paylaş

up!!!

web sitesi de açıldı bu arada,
çok bir şey vaat etmese de bilgi alma konusunda aradığınızı bulabilirsiniz

yeni eklenen bilgileri de aktarayım ben bu arada

konser sarıyer mehmet akif ersoy piknik alanında yapılacak
orası neresi diyenler için en basit tarif geçen seneki yerin biraz ilerisi(çok kesin bir tarif oldu bu:) ) oluyor

aynı zamanda her salı akşamı saat 18.00 de beyoğlu tmmob binasında barışarock toplantısı yapılacak, katılmak isteyenlere duyurulur

şu gelenlerin listesini de oluşturalım derim ben[signature][hline]Tadilat nedeniyle 24 Temmuz 2004 - 15 Temmuz 2004 tarihleri arasında devre dışıyız. Arada dükkanı açıp kapatabiliriz ama ne zaman nasip olur bilinmez
Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
[b]KoC Icq
Sosyal ağlarda paylaş

Tarih
21-22 Ağustos
-------------------------------------------
Çıkıcak şarkıcıgrupların listesi:
Abraxas
Akın Eldes
Anima
Arkabahçe
Bulutsuzluk Özlemi
Cavit Murtezaoğlu
Crush (Gürcistan)
Çamur
False In Truth
Gür Akad
Gökalp Baykal
Infected
IQ
Işığın Yansıması
İhtiyaç Molası
Kara Güneş
Karakedi
Kep
Kronik
Metro
Moğollar
Mor ve Ötesi
Objektif
Oyuncak Araba
Soul Sacrifice
Stuka
Teneke Trampet
Tibet Ağırtan
Turgut Berkes
Unplayed
Vedat Sakman
Version Forward
Yol Arkadaşları
Yolgezer
Zardan Adam
-----------------------------------------
YerMekan
M. Akif Ersoy Parkı Sarıyer'de, Bahçeköy Yolu üzerinde.
(Geçen seneki mekanın biraz ilerisi)
Taksim'den 42T ile, 4. Levent'den 42M ile rahatça gelirsiniz. Ulaşım sorununuz yok. Çadır alanı, futbol, voleybol, basketbol sahaları, tuvalet, su...
------------------------------------------
Bilet Satış Yerleri
* Beyoğlu Karga
* İstiklal Kültür Merkezi
* Mephisto
* Metropol
* Ada Kültür
* Semerkant
* Köstebek
* Beşiktaş Pena Müzik
* Aksaray Ezgi Müzik
* Kadıköy Seyhan Müzik

Buyurun hepiniz umarım birçok soruyu bulursunuz ayrıca bu bilgiler Barışa Rock'ın resmi sitesinden alınmıştır.[signature][hline]Gilthoniel A Elbereth!
A Elbereth Gilthoniel
o menel palan-diriel
le nallon si di'nguruthos!
A tiro nin,Fanuilos!
Arian Elwing

[Bu mesaj kawa tarafından 30 Temmuz 2004 23:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ewt ben kesim gidiorm süper olcak valla 21 gün var ama şimdiden sabırsızım[signature][hline]Gözlerimi gözlerinden alamıyorum her bakışımda, orada kendimi görüyorum seninle elele...Saçlarına dokunurken korku doluyor içime o kadar yumuşaklar ki incitmekten Korkuyorum...Dudaklarımın dudaklarına her temasında esir oluyorum sana sen öptükçe daha fazla öpüyorum sen istedikçe daha fazla istiyorum...Bunları tekrarlamaktan hiç bıkmıyorum çünkü gözlerin aynam,saçların acıma duygum,dudakların zindan oluyor bana ve sana olan sevgim her an artıyor!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...