Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

facebook ingilizce - türkçe? büyük tartışma

Saeros

Öne çıkan mesajlar

Alpawhezen said:

bence türkçe kullanmayanlar asıl slk bişey yapıyolar şuanda =)

eğer bildiğin diğer diller ana dil seviyenden daha üstte değilse, en iyi komunikasyonu türk tanıdıklarınla ve türkçe gerçekleştirebilirsin.

eğer ana dilinden daha iyi bi dil varsa, türkçeden daha içten olamaz.

ingilizceymiş . allam ya asdfkj barzoelitizm

biz zaten hep komunikeyting
Sosyal ağlarda paylaş

7zip mi ne Türkçeydi sanırım, extract edicem.
Şuraya çıkart seçeneği var, altındada buraya çıkart var. Nereye çıkartacağımı şaşırdıydım.
O geldi aklıma Türkçe canhıraş savunulunca.

Ha bir de nedensiz olarak hep "döngüsel artıklık denetimi" hata mesajı (errörü) gelir aklıma, niyeyse artık.

Dilimiz kıymetli, çok güzel hepsine eyvallah ama her yerde Türkçe kullanılması gibi bir zorunluluk günümüz dünyasında en hafif tabiriyle mantıksız. İngilizce bilmeyenler için çeviri yapılır (ben de yaptım Linux'ta 3-5 programa), kullanımına kesinlikle karşı değilim de alışmış adama Türkçeyi ittirmenin bir işlevi yok, işgücü kaybı tamamen.

Hele Office PS falan imkanı yok yani. MSN Facebook falan dert değil hadi de.
Sosyal ağlarda paylaş

Argadas, boyle laf ediyorsunuz da, mesela elin almani her seyi ama HER BOKU almancaya cevirmis, kimya terimleri bile farkli anasini satiym CO2 nedir carbon-dioxide dir yani genel olarak buna benzer seyler kullanilir diger dillerde de atiyorum karbondioksit, adamlar buna bile kohlensauerstoff mu kohlensauerdioxid mi ne bokum bir sey diyorlar, alakasi yok. aciyorum pcyi, bir tane cevrilmemis oge yok abi hepsini birebir cevirmisler, herkes onu kullaniyo, ingilizcesini bilen yok, speichern dedin mi kimse bunun save oldugunu bilmiyo. e noldu o cevirmeyek kalsinci zihniyet, anlamiyor ben. adamlar yapiyor abi, bizi yillarca kimse onemsemedi, turkce arayuz pipilerinde olmadi, simdi ufaktan bi pazar gorduler ya, para gorduler ya, turkceye cevirmeye basladilar az cok, biz de ´BEHEHEH CIKART NE LAN BEHE EXTRACT O LAN ASDKLJAS´ diye guluyoruz. ha buraya gelene kadar ben de guluyodum o ayri.
oyun cubugu ne lan diye gulen adam acsin kendi cubuguna gulsun. eyyorlamam bu kadar.-
Sosyal ağlarda paylaş

Erken müdahale ile mevzuyu çözen çok az memleket var ama, Almanlar var, Fransızlar kesin vardır, başka var mıdır bilemem. Biz çok geç kaldık o işe gerçekten.
Bu kadar çok insan alışmışken çok zor alışanların Türkçeye dönmesi geri, yeni başlayacaklara/dil bilmeyenlere yaraması bakımından çeviri kesinlikle yapılmalı + desteklenmeli orası ayrı ama alışmış adam kullan(a)maz işte.
Ki Almanların o huyu yüzünden komik fiyatlara bulduğum ve almayı çok istediğim oyunları alamamıştım, Almana versen anlamaz öyle fena çevirmiş allahsızlar :P
Sosyal ağlarda paylaş

Griswold said:
...Şuraya çıkart seçeneği var, altındada buraya çıkart var. Nereye çıkartacağımı şaşırdıydım...

UHAUHAHUAUHAHAHA

yarıldım.

bu arada, aslında doğru yazılmış. "this" "that" gibi işte normalde kullanımı. buraya çıkart direkt olduğu dizine çıkartır diğeri de belirttiğin dizine.
Sosyal ağlarda paylaş

Griswold said:

7zip mi ne Türkçeydi sanırım, extract edicem.
Şuraya çıkart seçeneği var, altındada buraya çıkart var. Nereye çıkartacağımı şaşırdıydım.
O geldi aklıma Türkçe canhıraş savunulunca.

Ha bir de nedensiz olarak hep "döngüsel artıklık denetimi" hata mesajı (errörü) gelir aklıma, niyeyse artık.

Dilimiz kıymetli, çok güzel hepsine eyvallah ama her yerde Türkçe kullanılması gibi bir zorunluluk günümüz dünyasında en hafif tabiriyle mantıksız. İngilizce bilmeyenler için çeviri yapılır (ben de yaptım Linux'ta 3-5 programa), kullanımına kesinlikle karşı değilim de alışmış adama Türkçeyi ittirmenin bir işlevi yok, işgücü kaybı tamamen.

Hele Office PS falan imkanı yok yani. MSN Facebook falan dert değil hadi de.

office için öyle gerçekten.

bi de şöyle galiba
buraya çıkart -> extract here
şuraya çıkart -> extract to (directory)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...