Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vejeteryan pizza ne lan

gecko

Öne çıkan mesajlar

olitere said:

abi kusura bakma da bunların hepsi bahane geliyor bana sen kendini hayvansal gıdasız yaşanamıyacağına ikna etmek için her türlü problem çıkartabilirsin diete.Süt süt diyorsun da bir hayvanın kendi yavrularını beslemek için ürettiği şeyi gaspediyorsun.Senin kendi türün zaten sen küçükken ihtiyacın olanı sağlıyacak kendi sütünü veriyor.İnsan etobur da evrimleşmemiştir dişlerimiz bile parçalamaya değil çiğnemeye daya yatkın doğada ki diğer etoburlarla karşılaştırdığımızda

aahahaha abi guluyorum sadece
insan bagirsak sistemi et yemeye daha uygun ne yazik ki
kisa cunku bagirsaklarimiz
ve tekrar tekrar diyorum
seluloz seluloz
ise yaramiyo abi
bosu bosuna yiyosunuz agac kabuklarini
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

insan sadece bitkisel besinlerle hayatta kalabilir. Memeli , acı algısı ve kısmen farkındalığı olan bir canlıyı sömürmeye gerek yok.Ayrıca insanı diğer canlılardan ayıran bilinci olmasıdır.Sen bunu yok sayıp egzotik tadlar uğruna kendini hayvanoğlu hayvan yapıcaksan durma devam et

bitkinin canının acıdığını görmüyosun diye yolup yemek mübah mı yani?

konunun geri kalanını okuyorum şu an bi yandan. dendiyse sori.
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

abi kusura bakma da bunların hepsi bahane geliyor bana sen kendini hayvansal gıdasız yaşanamıyacağına ikna etmek için her türlü problem çıkartabilirsin diete.Süt süt diyorsun da bir hayvanın kendi yavrularını beslemek için ürettiği şeyi gaspediyorsun.Senin kendi türün zaten sen küçükken ihtiyacın olanı sağlıyacak kendi sütünü veriyor.İnsan etobur da evrimleşmemiştir dişlerimiz bile parçalamaya değil çiğnemeye daya yatkın doğada ki diğer etoburlarla karşılaştırdığımızda
niye ikna edeyim anlamadım? ben zaten hayvanlara acıdığım için değil sağlıklı olacağı için böyle bir şey yapacaksam yaparım.

yoksa hayvanlara zulümmüş, yok onların da canı varmış bilmemneymiş bunlar çok basit insanların düşünceleri kusra bakma ama. milyon yıldan beri hayvanlar birbirini yiyor dünya üzerinde, bir denge var ve böyle olmaya devam edecek. insan hayvan yemeyi bıraksa dünya mı kurtulacak yani?

hayır hayvanları çok severim, pek çok hayvan da beslemişimdir hala daha besliyorum ama şu "hayvanları sevdiğim için veganım" olayı duyduğum en samimiyetsiz, en özenti safsatalardan biridir yani. o zaman etobur hayvanları da vegan yapalım genetik müdahele ile.

bi de insan dişleri falan demişsin ama insan bağırsağı antikarnivor bir beslenme diyetini kaldıracak kadar uzun değil.
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

Is a vegan diet healthy for an active, growing child? Absolutely. Children raised on a vegan diet eat more fruits and vegetables than their meat-eating counterparts. They are sick less often, and don't have as many food allergies. Even vegan junk food is healthier than regular junk food, containing fruit juice instead of sugar, and whole wheat flour instead of white flour. Family and friends may worry that your child will be ostracized at school if he brings tofu and sprouts. So send your child to school with a peanut butter and jelly sandwich, apple, carrots, and fruit-sweetened cookies and no one will know your child is eating a "special" diet. At birthday parties, find out what the host is serving and drop your child off with the vegan equivalent of those items.
+1

# baslik: 16 ay kızıl bi hatunla çıktım

1.entry: öyle kızıl kızıl diye yollara düşecek kadar bi numara yok. 2 hafta sonra alışıyo insan.

2. entry : eline kına yakmış beyler

14 sayfadir herkes @2 ye sukranlarini sunuyor.

Feeding Vegan Babies

The breast milk of vegan women is refreshingly void of many toxins and pesticides that are found in the breast milk of meat-eating women. This affords a vegan baby an even better chance for short and long term health.

Feeding Vegan Infants

The first foods any child eats are usually mashed fruits, soft veggies, and iron fortified rice cereals. All of these items are vegan so nothing special needs to be said for starting solids. Avoiding cow's milk and eggs are probably good advice for the first year of any child's life anyway. After that, simply give your vegan child samples of food from your own plate and see what she likes.

Feeding Vegan Children

As your child gets older you can incorporate the things most kids enjoy eating. Below are some suggestions for things most vegan children will enjoy and will ensure that he has a well balanced and varied diet:
Spaghetti with tomato sauce
Peanut butter and jelly sandwiches
Chicken-Free nuggets (soy protein nuggets that taste just like breaded chicken)
Baked french fries with ketchup
Burgers, hot dogs and sandwich slices made of tofu and other meat substitutes
Whole wheat bread (3-4 slices each day)
Grilled soy cheese sandwiches
Mashed potatoes
Veggie pizzas with soy cheese
Oatmeal with apples and cinnamon
Pancakes with pure maple syrup
Waffles with fruit
Barley and vegetable soup
Romaine lettuce salad
Vegetables, including green leafy and deep yellow vegetables
Baked potato with broccoli and tofu sour cream (non dairy)
Rice and beans
Vegetable stew
Spinach lasagna
Calcium-fortified orange juice
Calcium-fortified soy milk (3 cups each day).
Iron-fortified cereal with calcium-fortified soy milk
supplements: a vegan multivitamin to provide Vitamin B12 and zinc, and extra iron and calcium
Snacks:

Fruits, cut up into bite sized pieces for children under 4 (4-5 1/2 cup servings with at least 2 servings of citrus fruit or juice each day)
Raisins
Trail mix
Applesauce
Fresh berries and sorbet (all fruit without sugar)
Fruit smoothies
Popcorn
Vegans can't eat white sugar, and most candy is made with it. But there are some vegan chocolate companies that make some good stuff, and a gummy bear substitute that isn't bad made with fruit juice. Vegan cakes, donuts, cookies, and pies are abundant though.

Is a Vegan Diet During Pregnancy Safe?

During pregnancy it is vital to maintain a healthy diet for the safety of the developing fetus. Pregnant vegans have a tremendous advantage since their diet is naturally high in the vitamins and minerals the baby needs. As long as her diet is varied and incorporates a reliable source of B12, a vegan woman can be reasonably sure she is meeting her daily requirements. A visit to a registered dietician who specializes in vegan diets can help ease her mind if she is unsure of her particular diet. Also read Pregnancy, Children, and the Vegan Diet by Dr. Michael Klaper, the bible for pregnant vegans.
Suggested foods
It is important to eat a varied diet during pregnancy to ensure an adequate supply of many vitamins and minerals. Below is a list of some food choices that are healthy and rich in the nutrients a woman needs during pregnancy. These items are good choices even for non-vegan women.

Breakfast:
Whole grain cereal with soy milk
Whole grain pancakes with pure maple syrup
Fruit smoothies
Oatmeal with dried fruit or apples and cinnamon
Whole wheat toast with all fruit preserves
Lunch:
Romaine lettuce salad with chopped vegetables and low fat dressing
Veggie sandwich on whole grain bread with avocado, lettuce, tomato, and onions.
Baked potato with broccoli and tofu sour cream (non dairy)
Falafel sandwich with humus or tahini
Split-pea soup
Dinner:
Whole wheat pasta with marinara sauce
Sweet potatoes
Vegetarian pizza with no cheese
Vegetable stir fry with brown rice
Potato-lentil stew
Vegetable stew
Spinach lasagna
Snacks:
popcorn with nutritional yeast
dried fruits
grapes
fruit juice with sweetened cookies
nuts
trail mix

+1
# baslik: 16 ay kızıl bi hatunla çıktım

1.entry: öyle kızıl kızıl diye yollara düşecek kadar bi numara yok. 2 hafta sonra alışıyo insan.

2. entry : eline kına yakmış beyler

14 sayfadir herkes @2 ye sukranlarini sunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

olitere said:

aahahaha abi guluyorum sadece
insan bagirsak sistemi et yemeye daha uygun ne yazik ki
kisa cunku bagirsaklarimiz
ve tekrar tekrar diyorum
seluloz seluloz
ise yaramiyo abi
bosu bosuna yiyosunuz agac kabuklarini
Nasıl eti sindirmeye daha yatkın ya en basiti insanın mide asitleri bile doğadaki herhangi bir etobura göre 20 kat daha zayıf.Etoburlarda akid salya varken bizde alkalid salya var.Ayrıca bağırsak meselesi var

Meat-eaters: have intestinal tract that is only 3 times their body length so that rapidly decaying meat can pass through quickly
Herbivores: have intestinal tract 10-12 times their body length.
Humans: have intestinal tract 10-12 times their body length.

Selülöz işe yaramıyor ne abi bitkiyi komple sindiremezsin zaten vücut gerekli besin değerini alıyor bitkiyi atıklaştırırken içinde yoksa bütün veganlar ölürdü dimi
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

olitere said:

niye ikna edeyim anlamadım? ben zaten hayvanlara acıdığım için değil sağlıklı olacağı için böyle bir şey yapacaksam yaparım.

yoksa hayvanlara zulümmüş, yok onların da canı varmış bilmemneymiş bunlar çok basit insanların düşünceleri kusra bakma ama. milyon yıldan beri hayvanlar birbirini yiyor dünya üzerinde, bir denge var ve böyle olmaya devam edecek. insan hayvan yemeyi bıraksa dünya mı kurtulacak yani?

hayır hayvanları çok severim, pek çok hayvan da beslemişimdir hala daha besliyorum ama şu "hayvanları sevdiğim için veganım" olayı duyduğum en samimiyetsiz, en özenti safsatalardan biridir yani. o zaman etobur hayvanları da vegan yapalım genetik müdahele ile.

bi de insan dişleri falan demişsin ama insan bağırsağı antikarnivor bir beslenme diyetini kaldıracak kadar uzun değil.
Birader bu tartışmalarda ki en büyük bahanede budur zaten.Doğanın kanunu bu herkes birbirini yiyor bilmemne.O hayvanın seçim yapıcak bilinci var mı ? Senin var işte farkın budur ama sen bunu yoksayıp sırf egzotik tadlar uğruna kendine her türlü bahaneyi bulabilirsin.Evrim zinciri bu , doğa bu hede hödö ; ama evrende söz konusu insan olunca ne mutlak bir doğa nede mutlak bir kanun vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

When you look at the comparison between herbivores and humans, we compare much more closely to herbivores than meat eating animals. Humans are clearly not designed to digest and ingest meat.

Meat-eaters: have claws
Herbivores: no claws
Humans: no claws

Meat-eaters: have no skin pores and perspire through the tongue
Herbivores: perspire through skin pores
Humans: perspire through skin pores

Meat-eaters: have sharp front teeth for tearing, with no flat molar teeth for grinding
Herbivores: no sharp front teeth, but flat rear molars for grinding
Humans: no sharp front teeth, but flat rear molars for grinding

Meat-eaters: have intestinal tract that is only 3 times their body length so that rapidly decaying meat can pass through quickly

Meat-eaters: have strong hydrochloric acid in stomach to digest meat
Herbivores: have stomach acid that is 20 times weaker than that of a meat-eater
Humans: have stomach acid that is 20 times weaker than that of a meat-eater

Meat-eaters: salivary glands in mouth not needed to pre-digest grains and fruits.
Herbivores: well-developed salivary glands which are necessary to pre-digest grains and fruits
Humans: well-developed salivary glands, which are necessary to pre-digest, grains and fruits

Meat-eaters: have acid saliva with no enzyme ptyalin to pre-digest grains
Herbivores: have alkaline saliva with ptyalin to pre-digest grains
Humans: have alkaline saliva with ptyalin to pre-digest grains
Based on a chart by A.D. Andrews, Fit Food for Men, (Chicago: American Hygiene Society, 1970)

Bizim tartıştığımız şeyleri millet onlarca yıl önceden tartışıp bitirdiği için kaynak bulmakta hiç sıkıntı çekmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

Selülöz işe yaramıyor ne abi bitkiyi komple sindiremezsin zaten vücut gerekli besin değerini alıyor bitkiyi atıklaştırırken içinde yoksa bütün veganlar ölürdü dimi

The structure and function can be described both as gross anatomy and at a microscopic level. The intestinal tract can be broadly divided into two different parts, the small and large intestine. Grayish-purple in color and about 35 millimeters (1.5 inches) in diameter, the small intestine is the first, measuring 6 to 7 meters (20–23 ft) long average in an adult man. Shorter and relatively stockier, the large intestine is a dark reddish color, measuring roughly 1.5 meters (5 ft) long on average.[2] People will have different sized intestines according to their size and age.

7+ 1.5 = 8.5
8.5/10= 85cm ortalama insan boyu deil
en iyi sayilarla bu senin icin

en iyi halde
5 kati diyebiliriz
Sosyal ağlarda paylaş

yahu sen ben et yemeyi bıraksak ne olacak? o hayvanlar ölmeyecek, acı çekmeyecek mi? nasıl bir bakış açısı bu? acı çekmek, ölmek bunlar tabiatın kendisinden gelen gerçekler, çocuksu düşüncelerle bunlardan kaçamazsınız. herkesin besin haplarıyla yaşadığı, silah ve asker bulunmayan komünlerden oluşan bir dünya ütopyası yolunda kendini ziyan etmek sizin yaptığınız resmen. ya da "ben et yemiyorum tam bir hayvanseverim süperim ben" demek için yapılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

olitere said:

The structure and function can be described both as gross anatomy and at a microscopic level. The intestinal tract can be broadly divided into two different parts, the small and large intestine. Grayish-purple in color and about 35 millimeters (1.5 inches) in diameter, the small intestine is the first, measuring 6 to 7 meters (20–23 ft) long average in an adult man. Shorter and relatively stockier, the large intestine is a dark reddish color, measuring roughly 1.5 meters (5 ft) long on average.[2] People will have different sized intestines according to their size and age.

7+ 1.5 = 8.5
8.5/10= 85cm ortalama insan boyu deil
en iyi sayilarla bu senin icin

en iyi halde
5 kati diyebiliriz
1 feet 0.3 metreye falan denk gelmiyor mu bağırsağın uzunluğuda küçük bağırsakla büyüğü topladığımızda 25 feet falan ediyor yani 8 küsür metre falan ediyor 5 falan ediyor yani evet orda yanlışlık var
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

yahu sen ben et yemeyi bıraksak ne olacak? o hayvanlar ölmeyecek, acı çekmeyecek mi? nasıl bir bakış açısı bu? acı çekmek, ölmek bunlar tabiatın kendisinden gelen gerçekler, çocuksu düşüncelerle bunlardan kaçamazsınız. herkesin besin haplarıyla yaşadığı, silah ve asker bulunmayan komünlerden oluşan bir dünya ütopyası yolunda kendini ziyan etmek sizin yaptığınız resmen. ya da "ben et yemiyorum tam bir hayvanseverim süperim ben" demek için yapılıyor.
Ben hayvansever falan değilim sadece adaletli bir adamım.Doğada bile en azından biri kaçar diğeri kovalar bi nefsi müdaafa şansı vardır ; böyle savunmasızca fabrikalara tıkıp katletmezler.Şu ana kadar devrimlerden önceki her sistemde bunun statüko olduğunu ve değişmiyeceğini , mücadelenin gereksiz olduğunu söylüyenler olmuştur.Sende farklı birşey demiyorsun ; evet ben sen et yemeyince dünya kurtulmıyacak ama en azından böyle birşeyin parçası olmuyacaz.Acı çekmek insan tabiatı değil insanın oluşturduğu tabiatın gerçekleri.Ne kadar meraklısınız insanı iyice hayvanlaştırmaya ya nerdeyse ormanda çita gibi avlanıcaksınız
Sosyal ağlarda paylaş

valla kusra bakma da o fabrikalara kapatılıp katledilen hayvanların hatası. inek de evrimini daha düzgün yapsaymış kafayı çalıştırabilip insanlara yem olmaktan kurtulabilseymiş, doğal seleksiyon çemberinde insana gıda kaynağı olarak yer edinmeseymiş. hoş hindistandaki inek abiler bunu becermiş işte nasıl yapmışlarsa, diğer ülkedeki inekler düşünsün dursun.

koyunlar çıkıp kafayı çalıştırsa, bilimsel çalışmalar yapsa matematik dersi falan verse kimse o koyunu yemez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...