Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S2

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

ahahaha yok ya ben s2 nin gucunu nereye kullanabilecegimi anlamadim, pili cabuk bitiyor, ekrani gunesde gorunmuyor, browserlarini safari kadar kullanisli bulmadim, cift cekirdek hic bir isime yaramiyor, build kalitesi iphone 4 un gerisinde, ekran cozunurlugu dusuk, marketi apple marketin gerisinde, flash destegi var ama pilden cok yiyor, program ve oyunlari amator duruyor, camerasinin cekim hizi az geldi bana, iphone 4 de cektigim anda hemen bir baska foto cekiyorum bunda 2-3 saniye beklemem gerekiyor, foto kaliteleri arasinda cok fark yok birisi 8 digeri 5 mpx olmasina ragmen, ekrani zart diye cizildi neden anlamadim sozum ona gorilla glass, iphone 4 kucuk bu cok buyuk 4 inch super olur herhalde, alet her yonuyle asiri gelismis gibi dursada bana ve isteklerime over qualified :P
Sosyal ağlarda paylaş

bisey sorucam sadece meraktan, galaxy s2 için 180 derece ekranı döndürebilme olayı var mı.

Mesela; uygulamalar>ayarlar girdik, liste var karşımızda. 90 derece sağa yatırdık liste yan döndü, sonra tekrar 90 derece sağa tuşlar yukarda samsung yazısı aşşağıda şekle geldi,su durumda ilk haline geliyo mu sizde ekran, bende gelmedi sadece bi sorayım dedim, acaba telefonun tersini düzünü karıstırmayalım diye koyulmus bi özellik midir?
Sosyal ağlarda paylaş

bence pil olayı yeni bir smartphone ve yeni bir işletim sistemi kullandığımızdan dolayı bu kadar çabuk bitiyor. en azından benim için. iphoneu da deli gibi oyun oynamak yeni programlar indirmek denemek, web surf olayı için kullanınca o da bitiyordu.

bana kalırsa wifili 3gli tüm cihazlarda aynı sorun var
Sosyal ağlarda paylaş

yuh, batarya öyle böyle gitmiyor yahu. pazar gününden beri kullanıyorum, şu an için en sevmediğim nokta batarya oldu.

dün gece şarja taktım %100 şarj oldu, çektim şarjdan. yattım, sabah kalktım dedim bir 5 dakka daha kalsın evden çıkmadan, dün akşama doğru kapanmıştı çünkü. evden çıkarken çektim gene şarjdan, daha çektiğim an %95 falandı. ulan bari bir şeye bassaydım da %5 gitseydin yani.

herhangi bir program falan var mı bunu düzeltmek için ? tamam çabuk bitebilir de bu kadarı da fazla yani, sürekli yanımda şarj ile mi dolaşıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim soyle gidiyor genelde.

Sabah sarjdan cikariyorum. 1 saat kadar surekli browsing vs oluyor ofise gidene kadar, sonra ofiste surekli wireless acik ve clisir halde oluyor (8 email hesabi check ediyor, 2 tane calendar sync ediyor, bi de rss feed sync ediyor, gunde 200 kadar haber download ediyorum icerikleri ile birlikte, yani 200 tane web sayfasi ayriyetten aciyo gibi bisi) rss feed checkleri de saatte bir oluyor.

onun disinda gtalk acik oluyor surekli. onun disinda yammer surekli acik ve sync ediyor duzenli.

aksam eve gelirken yine 45 dk 1 saat kadar browsing.

yatiyorum gece 1-2 gibi %30 sarji kalmis oluyor.

battery icin juice defender kullaniyorum %15 kadar yararini gordum diyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm, bu juice defender'ı marketta bulabilir miyim ?

bir de 2.3.4 update'i ile düzelecek diyorlar biraz batarya ömrü, fakat henüz gelmedi sanırım bu update. leak olmuş ama leak olanı indirenler çeşitli sorunlar ile karşılaşmış. smartphone naab'ı olduğum için bilemiyorum bu tip update'lerin olayını. sanırım yeni bir firmware update yapınca kişi listen gidiyormuş, yedekleme yapılması falan gerekiyormuş. bu officiallar için de geçerli mi ? yani samsung'un kendi çıkardı firmware update için dahi yedekleme mi yapmamız gerekiyor ?
Sosyal ağlarda paylaş

juice defender ve advanced task manager yükledim.

juice defender'ı şöyle bir kurcaladım, yorumlardan okuduğum kadarıyla balanced profilinde enable yapın yeterli batarya ömrünü arttırmak için bu doğru mu ?

bir de advanced task manager ile ilgili bir sorum, bu programa giriyorum, task manager dışındaki tüm uygulamaları seçip kill diyorum. menüye dönüp tekrar giriyorum bir bakıyorum demin kapattığım programlar gene var. bu neden oluyordur ?
Sosyal ağlarda paylaş

bende balanced kullaniyorum. %15 belki %20 artirdi sarjini, daha az sarjla eve donuyodum normalde, bazen kapandigida oluyo du gece 12 de falan.

advanced killer hedesini bende yukledim, kill ettikten sonra calismasi onlarin servis olarak calismasindan dolayi. bazie servisler calismak zorunda telefonun islevini yapmasi icin, digerleri icinde programin kendi ayari varsa kapatirsin.

onu sundan yapiyolar, ornek yeni bi email clienti yukledin kullanion. bi tane dandiklik oldu client goctu telefon cebindeyken, sonra oyle gocuk kalmasin diye kendini check ediyo tekrar calistiriyor.

ben kullanmiyom onu da meraktan yukledim. onsuz kullaniyom defender i
Sosyal ağlarda paylaş

2.3.4 e ben gectim gozle gorulur bir fark gormedim ayni tas ayni terane, deno kisiler listeni acilen google a gecir rahat et gerisi zaten eften puften gene cekersin gene yuklersin vs ama resimlerini contact bilgilerini google uzerinden sync edersen hayat boyu hangi sisteme hangi telefona gecersen gec tum listen hep seninle.

enfes olay.

wifi ile kullanirken sorun yok aletin pilinde 3g ye gectimi olay sapitiyor. ancak ne yaparsak yapalim 2 gun falan masal, normal kullanimda 16 saat falan max idare eder, normalden kastim browserdasin mailler geliyor, oyun oynuyorsun falan ffilan iste. yoksa sadece konus mesaj at ekrani en sonuge al, hic baska sey yapma 3-4 gun gider herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Vioxx said:

bu arada beyler istedigimiz ses dosyasını mesaj bildirim sesi olarak atıyamıyormuyuz?cok arastırdım ama bı turlu bulamadım.root falan mı yapmak lasım acaba?

Telefonla gelen default müzik programında dosyayı bul > üzerine basılı tut > set as var, ordan notification diye ayarlayabilirsin. Ben zedge diye bi app kullanıyorum, he-man tema müziğinden icq a-oo sesine kadar bi sürü şey var kullanıcılar tarafından yapılmış onu da tavsiye edebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

2.3.4 e ben gectim gozle gorulur bir fark gormedim ayni tas ayni terane, deno kisiler listeni acilen google a gecir rahat et gerisi zaten eften puften gene cekersin gene yuklersin vs ama resimlerini contact bilgilerini google uzerinden sync edersen hayat boyu hangi sisteme hangi telefona gecersen gec tum listen hep seninle.

enfes olay.

wifi ile kullanirken sorun yok aletin pilinde 3g ye gectimi olay sapitiyor. ancak ne yaparsak yapalim 2 gun falan masal, normal kullanimda 16 saat falan max idare eder, normalden kastim browserdasin mailler geliyor, oyun oynuyorsun falan ffilan iste. yoksa sadece konus mesaj at ekrani en sonuge al, hic baska sey yapma 3-4 gun gider herhalde.

bu 2.3.4'e nereden geçiliyor ? yazılım güncelleştirmelerinde bulamadım da, internetten falan indirip mi kurmam gerekiyor ? bir de kurulunca kişi listesi kesin gidiyor mu, ona göre bugün yedekleme yapıp öyle kurayım.

edit: bir şey daha sorayım, oyun oynarken, ya da herhangi bir uygulamadayken bazen ordan burdan reklam çıkıyor. bunu kapatmanın bir yolu yok mudur ?
Sosyal ağlarda paylaş

Lock screen olarak hala live locker kullanıyorum, onu da burdan okumuştum. Kısaca lock screende yararlı bi sürü şeye + 3 tane senin seçeceğin uygulamaya kısayol var. Telefonun kilidini açmadan uzun süre kullanıyorum heh.

2.3.4 xda forumlarında var şu anda leak olarak, custom tar yükler gibi yüklüyosun. Resmiyette gelmedi.

Reklam olayı oyunların içinde var, bi oyunu vs.yi yüklerken internet reklam için erişimi bilmemne izin ister zaten, yüklemek ya da yüklememek senin elinde. İnternetini kapamadığın sürece o reklamları engelleyemezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de birşey soriim. ilk ayda 5-10 kere youtube videosu izlememe rağmen, devamlı maps'e bakmama rağmen 950 mb'ı falan anca doldurdum. şimdi bu ay 7 günde 370 mb mı ne doldu ve açıkçası bi bok yapmıyorum. bugün mesela 4-5 kere foursquare'da gelen notification'lara baktım, haritaya bakmadım bile. 28 mb gitmiş bugün.

hangi programın ne kadar harcadığını gösteren bir app bilen var mı? çünkü şu anda bende interneti kullanan default hava durumu, whatsapp ve foursquare hariç bir şey yok. bunlar nasıl 30 mb'a yakın harcar?
Sosyal ağlarda paylaş

Maps zaten android de data harcamaz. android in en baba oldugu yerlerlerden biri. Android de map sadece koordinat cekiyor, haritayi kendi ciziyor, o yuzden asiri hizli render eder (farketmissinizdir), diger telefonlarda google maps kare kare acar cunku resim bazlidir.

yeni android de offline maps ozelligi geliyormus zaten. nedenide bu cunku map i cekmek cok kolay android e (20 km capini mi ne cekiyomussun)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...