Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kopek almak istiyorum ama annem sorun

Manu

Öne çıkan mesajlar

Arkadaslar kopek almak ıstıyorum ama annem kopeklerden nefret ediyo.Daha dogrusu hayvan sevmiyo nasıl alıcam:yardım lazım nasıl kabul ettiricem. Bu arada bunu da soyleyeyim dini konularda giriyo kopek kirlidir, haramdır falan bunları da goz onunde bulundurmak lazım... Yardımlarınız ve fikirleriniz icin tesekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

köpek haramdır diyen müslüman değildir.
ha ben deistim ama yine de köpeğe haram demiyorum o ayrı mesele..

islamiyet'e ve tassavuf'a göre, her şey Allah'ın uzantısıdır.
Köpekten Fareye kadar herşeyi Allah kontrol eder.
Hatta Senin vücudunu bile Allah kontrol eder.
Sadece özgür iradeye sahip canlı sensindir. Özgür iradene rağmen, senin istediklerini vücuduna yaptıran Allah'tır.
Bunu, her gün islami kitapları okuyan birisi söylemişti.
Bundan dolayı, sen orda köpeği itelersen, köpeğe taş atarsan, aslında Allah'a taş atmış olursun
Köpeklere "pis" dersen, Allah'a pis demiş olursun.

Yani, TÜM canlıları sevdikçe, Allah'ı da sevmiş olursun..

Annen dinine çok takmış birisiyse, bunları anlatarak onun aklını çelebilirsin.

Ama "çocuğum ister ama bana yükler"e takmış ise,
onun aklını çelebilmek için, sorumluluğunu alabileceğini kanıtlaman lazım.
MEsela veterinere götürceksin, yemeğini sen verceksin, kakasını/çişini sen yaptırcaksın..[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

annenin köpeklerden neden nefret ettiğini öğren.
belki zamanında köpek kovalamıştır, o içinde kalmıştır...

annemi zamanında köpek ısırmış, kuduz iğnesi vurmuşlar felan, ama tabii kendi kaşınmış, sokak köpeğinin kuyruğuna basmış.
Köpeklerden çok korkardı o yüzden. Ama nefret etmedi.

Şimdi Ayk'ımız var evde, çok seviyor onu.
Eve köpek alınca, köpeklere karşı korkusu bir anda yokoldu :)[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

köpek haramdır diye bir hüküm yok. şafi mezhebine göre köpeğe temas abdesti bozar, diğer mezheplere göre de köpeğin yattığı gezindiği yerde namaz kılınmaz. ha ne olur? halıda kılmazsın da açarsın bi seccade üstünde kılarsın.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
yuh yani hangi zamanda yaşıyoruz...?
bende bu tip bir söz işitmiştim birisinden ancak genede ben inanmadım ve aldım, uğursuluk getirdiğide yok...
alacaksan yavru köpek al, eminim annen o küçücük hayvanın bakışları ve yalamasına dayanamayıp sevecektir ;)[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
Pati Pet Açıldı!

Zuu Zuu
Sosyal ağlarda paylaş

Umarım.
Ama şidmi bak olmadı ben müslümanım ve kopek haramdır diyene oyle bir sey hayatımda dememedim ve dememde.Alırsam annem istemezse geri vermek istyemiyorum ondan korkuyorum sonraa bizim ev dubleks sorun olmaz diyorum olmadı terasta bakarım falan filan ama hic birine izin vermedi!! Yasım 16 aglasm babam agzıma s.car cocukmusun der bu sefer gercketen aglasam olmaz yani bi care bulmak lazım.
*almak var geri vermesi de var istemiyorum oyle biryey olmasını
Sosyal ağlarda paylaş

babam imam ve müstakil bir eve geçtiğimiz an köpek almak istiyor(istiyoruz):).Eviniz müstakil ve ıssız bir yerdeyse bekçi görevi görecek diyebilirsin.Ya da azcık psikolojik sorunlarım var,yalnızım numarası yapıp bir dost olarak köpek aldırabilirsin.En olmadı ağla,zırla,tepin,seni susturmak için bir köpek alsınlar.İnan her yaşta işe yarar :)[signature][hline]Halfmumi,08 Haziran 2004 04:13 tarihinde demiş ki
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam
A.K.A Xanros

[Bu mesaj Lykastos tarafından 18 Ağustos 2004 12:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

domuz eti yenmesi sağlığa zararlı o yüzden günah.
en azından tıpçılarla konuşurken sağlığa zararlı olduklarında hemfikirlerdi..

eh benim dediğim olaya göre yemek yiyip / yemiyceksen

zaten böcek / solucan felan da yemen gerekli,
yiycen var evet.
ama sağlığa zararlı.[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu saptırmak istemem ama domuz eti temiz olmadığı için günah değil ,yada somut bir sebeb olduğu için değil.Olay islamiyetin maneviyatında,Allah yapma diyosa yapmıyacaksın(eğer müslümansan)sorgulama ya da yargılama gibi bir şansın yok.[signature][hline]Halfmumi,08 Haziran 2004 04:13 tarihinde demiş ki
A.K.A Xanros
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman içki de zinhar içilmemeliydi
ama insanların domuz etine olan mesafesiyle içkiye olan mesafesi bir değil, demek ki yapma denileni yapmadığımızdan değil bu domuz meselesi[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

benim demek istediğim olay senin yapıp yapmamana bağlıdır değil.Nedenin şudur yada şudur diye belirtemiyeceğin..Dediğin gibi içkiye ve domuz etine olan seviyeleri bir değil ama ona görede yargılanacaklardır(herhalde)[signature][hline]Halfmumi,08 Haziran 2004 04:13 tarihinde demiş ki
A.K.A Xanros
Sosyal ağlarda paylaş

Eh bu bir tercih meselesi. Evde köpek beslemek bambaşka bir olgu. Bundan rahatsız olan bir insan için hayatı çekilmez kılar. Kirlilik yaratmasa bile o öyle düşüneceği için (baba olsa hadi neyse de, temizlik yapan anne) devamlı rahatsız olma halinde olacaktır. Zorlamasan en güzel işi yapmış olursun bence..[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
@ui ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i | DevianArt | Eve-Online
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lykastos, 19 Ağustos 2004 23:00 tarihinde demiş ki:
Olay islamiyetin maneviyatında,Allah yapma diyosa yapmıyacaksın(eğer müslümansan)sorgulama ya da yargılama gibi bir şansın yok.

neden deist olduğumu bir kere daha hatırlattın sağol :)[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

enik her tarafa işer..
ama bebek de her tarafa işer..

sonuçta bu insan kirlidir mi demek oluyor?
hayır.

köpeğine eğitim verip, normal bir insan bebeği gibi bakmadığın sürece, tabii ki işiycektir ortalığa..
bak bizim köpek var.
hiç bir yere işemiyor, neden, düzenli olarak dışarıya çıkartıyoruz.

aynen bebeğini tuvalete götürüp çişini kakasını yaptırırmış gibi uğraşıyorsun köpeğinle..[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lykastos, 19 Ağustos 2004 23:12 tarihinde demiş ki:
benim demek istediğim olay senin yapıp yapmamana bağlıdır değil.Nedenin şudur yada şudur diye belirtemiyeceğin..Dediğin gibi içkiye ve domuz etine olan seviyeleri bir değil ama ona görede yargılanacaklardır(herhalde)

bu mantık, ilk ayeti "Oku" olan bir dinin mantığına uymuyor bana göre, araştırmayacaksın, sebebini sormayacaksın diye bir yargı hiçbir yerde görmedim ben, tam tersine her şey sebepleriyle, örnekleriyle açıklanmıştır kutsal kitapta

konu dışına çıktık ama neyse[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...