Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shaman 4.0.1

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
aslında konu eskidi ama burdan sorayim.

şu an resto shaman olarak raidlere katılanlara gelicek sorum öncelikli olarak.

kaç k hps yapıyorsunuz? ben bi türlü 13-14k ya çıkaramadım 10men raidde. en fazla 11k gibi bişi oldu. ki o rakamlar da çok değişik bazı figtlarda 6-7k bazılarında 5k bazılarında 10k oluyor işte. gear olarak olabilicek en iyi gear var main hand dışında hc lerden.

statları filan crit abandım mana regen yuzunden, oncesinde haste idi criti daha iyi buldum su level gear icin en azından.

healing de onceligi hangi heal a veriyorsunuz. herkesin toplanabiliceği aoe dmg olan yerlerde healing rain atiyorum sonra chain heal fakat bazı fightlar oluyor milletin ayrılması gerekli. oralarda healing wave spam atiyorum. riptide tabiki cd doldukca atiliyor. bu durumda işte hps baya düşük çıkıyor. ne yaptıysam artmadı.

sizin rotasyonlar, statlar filan ne alemde. ayrıca mana gene büyük sorun raid bazlı dmg olan fightlarda. mana pot filan içmeme rağmen bazen erkenden bitiyor bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an hps olarak paladin veya priestleri (özellikle aoe healingin yoğun olduğu bosslarda) geçmeyi bekleme. Şamanla mana sorunu yaşaman biraz ilginç. Mana tide'ı, spirit procu olan trinketlerin varsa onlarla aynı zamana denk getir. Örneğin Core of Ripeness + Mana Tide baya bi mana regen sağlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Miraul said:

insanlar ölmüosa napcan hps yi

ya öyle deme hırs yapıyorum lol.

mana tide ı o şekilde kullanıcak trinket yok daha bu hafta alıcam onu. ama druid ve priest'i geçemiyorum hps de. aoe heal olan fightlarda. bir de priest kötü derlerdi.

gene de bi yazsanız ne durumlarda nasıl davranıyorsunuz, ne atiyorsunuz filan. büyük ihtimalle aynıdır ama bi sorayim.
Sosyal ağlarda paylaş

jewelcraft questımıydı bişeydi bi tane trinket var bende oda spiriti 1425 arttırıyo. mana tide ın spirite döndürülmesi çok bok olmuş yani hakikaten bok olmuş. aktif olarak mana gelmediği sürece combat içindeki spirit senin neyine yararki. he adamlar % li olarak mana vericeği için 90k manaya sahip bi insana o basıldıgında şakır şakır mana vericeğini düşünerek belkide engellemiş olabilirler ama ne biliyim fight ortasında onu basınca neredeyse hiç etki yapmıyor gibi bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

mana tide ın spirite döndürülmesi çok bok olmuş yani hakikaten bok olmuş.ama ne biliyim fight ortasında onu basınca neredeyse hiç etki yapmıyor gibi bişey.

Naptın abi sen ? bak hele ne diyor şamanda
Meditation: Passive
Allows 50% of your mana regeneration from Spirit to continue while in combat.
mana tide bildiğin gibi 12 saniyeliğine(talenle 17 saniye) spritini %350 oranında arttırıyor. Üstüne bi de tıklayınca 1425 sprit veren jc trinketim var diyorsun. Kendi spritine 1425'i ekle, hesapla %450 halini son durumda.(%350 + %100 kendi spritin) Ha raidde diğer healerların da bundan yararlandığını hesaba katmıyorum bile... hatta bazı classlar bizden daha çok yararlanıyor, baş harfi priest hehe.

raidlerde resto şamanla oynayıp, mana sorunu çekiyorum diyen varsa, çok büyük ihtimal mana shieldi yeterince takip edemiyordur, mana shield/earth shield takibi için addon kullanmıyorsanız kullanmanızı öneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

aktif olarak mana gelmediği sürece combat içindeki spirit senin neyine yararki.

Nasıl yani? ben bu cümleyi anlamadım. Spiritten direk aktif mana geliyor şu an ki sistemde. Bütün healerlar %50 mana regeni devam ettiriyor combatta. Zaten int'de gene değişen sistem sebebi ile belli bir mp5 veriyor. Daha nasıl bir aktif mana gelmesini istiyoruz onu anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Fransuxa said:

aktif olarak mana gelmediği sürece combat içindeki spirit senin neyine yararki.

Nasıl yani? ben bu cümleyi anlamadım. Spiritten direk aktif mana geliyor şu an ki sistemde. Bütün healerlar %50 mana regeni devam ettiriyor combatta. Zaten int'de gene değişen sistem sebebi ile belli bir mp5 veriyor. Daha nasıl bir aktif mana gelmesini istiyoruz onu anlamadım.

eski mana tide da mesela combat sırasında sıfırlandın boss %10 larda falan. tutman lazım tankı enrage oldu diyelim. mana tide ı bastıgın anda atıyorum 3k 3k 3k 3k 3k 3k pata pata mana geliyordu ve iki dakka casti kestiğin zamna aşa yukarı saglam bi manan oluyodu ve tankı rahat tutaibliyodun. bunda mesela demin arkadaşın dediği taktiği denedim mana tide ile spirit boost veren trinketi aynı anda bastıgım zaman tankında kendı kendını 15 sanıyelıgıne tutabildiği anlarda falan yine çok başarılı mana doluyor evet o görülen bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam spiritten mana almak için casti bırakman gerekmiyor, yani tank kendi kendini tutuuyor diye birşey yok. 5 saniye kuralı falan kalktı. Sen normal castini yapsanda dursanda o mana gerelecek sana.

Üstelik spirit use trinket ile basınca, eskisinin 2 katı kadar mana geliyor yüzde cinsinden düşünürsen.
Sosyal ağlarda paylaş

S-H said:

Enha shaman dpsi ne durumda ?

sanırım artık fazladan %4 haste vermiyolar geriye hiç bi ekstraları kalmıyor,enha shamanı tercih etmek için bi sebep kaldı mı?

kedi, köpek var aga, ağız burun dalıyorsun.
maelstrom diye bir şey var talent ağacında, çogzel.
patlayınca iki-üç mükemmel skill instant oluyor.
teke tek kapışmalarda kaybetme şansın eğer mal değilsen yok gibi.
83 lvlim 85 lvl adam düdükledim bunları yazarken.nolduğunu anlayamadı artiz.
ben çok beğendim ench shamanı, keşke daha önce açsaydım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...