Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu topikte küfür serbest olsun - kedi katliamı

fede

Öne çıkan mesajlar

Ya demeyeyim demeyeyim diyorum da yine şimsekleri üzerime çekicem de, disiplin cezasına çarptırılma nedeni neymiş ki? Kınama olsa tamam anlıyorum da, okul dışında yaptığı birşey için disiplin cezasına nasıl çarptırılıyor?

Tayyip Erdoğan'ı üniversite dışında protesto edenlere de sanırım rektörlük tarafından ceza verilmişti. O yanlışsa bu adamın disiplin cezası alması nasıl doğru? Bu doğruysa diğeri de mi doğru? (Nedenleri beni şu soruyu sorarken ilgilendirmiyor, daha geniş bir açıdan ele alıyorum şu an bu durumu. AMA KEDİ ÖLDÜ! diye gelmeyin bana, ben de üzüldüm ama yarın öbürgün bunun gibi daha saçma olaylar olabilir.)

Bir üniversitede dekanlığın ve tüm öğretim üyeleri imza toplayarak okul dışında işlenen birşey için birini disipline verebiliyorlar mı?

Tepkisavar: Adamın insanlıktan nasip almadığını düşündüğümü belirttiğim mesajlar için önceki sayfalara başvurunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Disiplin suçlarında okul içi veya okul dışı yapmış olması birşey değiştirmiyor. Şöyle ki;

2 sene önce bir arkadaşımın cüzdanından ehliyeti çalındı. O ehliyete vs. resim basan eleman gidip araba kiralayan şirketlerden birini dolandırıyor. Alıyor bir araba tepe tepe kullanıyor sonra İzmit-İstanbul yolunda makas atarken kaza yapıyor ciddi, başka araçlarında vs. içinde olduğu falan. Tabii kayıplara karışıyor sonra

Bizim elemanın kapısına polis dayanıyor senmişsin diye, eleman bir bakıyor ehliyeti yok ki o zaman anlıyor çalındığını :) 1.5 hafta dışarıda uğraşıyor adam polis vs. derken suçlu yakalanıyor. Bunlar kırtasiye işletiyorlardı bizim buradaki yan dükkanın sahibinin oğlu gelip almış içinden, yaşı da 17 mi neydi.

Neyse itiraf ettirildi vs. derken adam kurtuldum diye okula geliyor, bu sefer okul disiplin soruşturması açıyor. Kazaya karışma, sahtecilik bla bla derken adam birde onların düşürülmesi için 1.5-2 hafta kadar uğraştı. Sonunda kurtuldu :)

Yani dışarıda adına gerçekleşen suçlar vs. okula direk bildiriliyor diye biliyorum. Ardından okulda gerekli işlemleri yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Tayyip Erdoğan'ı üniversite dışında protesto edenlere de sanırım rektörlük tarafından ceza verilmişti.

yok o düşünce özgürlüğüne karşı işlenmiş ağır bir suç. hele ki rektörün politik görüşü yüzünden öğrencileri ayırması bir facia. orda eleştirilen nokta o.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...