Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pectus excavatum ve askerlik

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

evet, de çok eski mevzu boyum da çok uzun olduğu için doktorların ilgi odağıydım heh heh

evet işte benim de boy uzun 197 falan
birgün arkadaş uzunlar erken ölüyo lan dedi
ben de hadi len dedim
tabi eve gidip işte google da risks of being tall falan yazdım ordan marfan çıktı baya depresyona girdim. sonra kardiyologa gittim işte. sende marfanı gösteren bişey yok dedi. bi de ortopediye gittim esneklik var ama hipermobilite yok dedi. ben hala güvenemiyorum genetiğe gidicektim kesin sonuç için ama sağlık güvencem bitti okul bitince artık GATA ya giderim herald
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

Sparkcaster said:

başparmağını büküp 4 parmağını başparmağın üstüne gelecek şekilde yumruk yapınca başparmak serçe parmağı geçiyosa bu hastalık mensubusun

ananı çıkıyor lan benimki:D

ölmeden bi guinnes'e başvur. kitaba falan girersin giderayak.
Sosyal ağlarda paylaş

Longshanks said:

kardiyoyla spor ile aran nasıl?
eğer zaten kolay nefessiz kalıyosan falan
bi sn geçirme direk kardiyolojiye git

iyice korktum
geçen yaz basket oynadım biraz ölüyodum nefessizlikten
hatta o kadr kötü olmuştum ki salyalarım akıodu artık
ki daha önceleri de olan bişey bu bana en son o zmn koştum ettim ondan aklıma geldi

spor olarak da body yapıyorum bi de sayılır mı bilmiom da aikido var işte haftada 2-3 gün
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

başparmağını büküp 4 parmağını başparmağın üstüne gelecek şekilde yumruk yapınca başparmak serçe parmağı geçiyosa bu hastalık mensubusun
diğer belirtiler de var bu da şaka değilse uyuyor doktora gidim farfar mıyım diye mi sorcam şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

bu işte epey tecrübeli biri olarak şunu söyleyebilirim: o hastalığa sahip olman muafiyet için yeterli değil, derecesi önemli. o da istenen semptomların bulunması demek oluyor. omurga eğriliği demişsin. bildiğim kadarıyla ciddi bir sorun ama onun bile bir ölçüsü var. belli bir sınıra kadar sağlıklı sınıfına alınabilir yani. sonuç oalrak gidip işlemlerin sonucunu görmeden bişey demek çok zor. ama şunu söyleyim eğer sen hastalığından eminsen, oradaki şartları sağladığını düşünüyorsan (uğraşmaya başladıktan bi süre sonra iyice hakim olmaya başlarsın duruma zaten) sonuna kadar ısrarcı ol. bir yöntemle bulunamamışsa mesela başka bir yöntem denenmesini istediğini söyle vs. askerliğe uygun olmayan birini askere göndermek istemez hiçbir doktor. çünkü yanlış verilmiş karar onların da başını ağrıtır.

yeri gelmişken götüreceğin üniversite raporları dahi bu konuda resmi bir geçerliliğe sahip değil. yalnızca askeri doktorların hastalığını daha kolay tespit etmesi için bir ön bilgi olabiliyor. yani doktorlar kişisel olarak itibar ediyorlar senin götürdüğün belgelere ancak aynı sonuçlara askeri hastanece de ulaşılması gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sufi yorum için sağol üşenmeyip yazmışsın ama topic boyut değiştirdi biraz önce bi ölmeyeyim de askerliği sonra düşünürüz:D

özet:

Longshanks said:

Marfan Syndrome olabilme ihtimalin.
Eğer çok kıllanırlarsa GATA'ya yollayıp muayene ediyolar zaten.

Sende eğer
göz bozukluğu
düztabanlık
esnek parmak ve eklemler
ince bilek
vs. gibi belirtiler varsa
bi kalp doktoruna görün

Black-ice said:

Sparkcaster said:

ananı çıkıyor lan benimki:D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...