Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stargate'e başlayacağım, bir sorum var

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

Arama çalışmadığı için yeni konu açayım dedim, şimdi ilk sezonu indirip bir denemeyi planlıyorum ama SG-1 dizisi 97'de başlamış, 94'te de film var. Önce filmi izlemem daha iyi olur heralde diye düşündüm ama emin olamadım. burada geniş bir hayran kitlesi vardı, beğenirsem en az 10 sezon sürecek bu maceraya doğru şekilde atılmak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 in mesajını alıntılayım bu konuyla ilgili
sg-1 said:

Stargate yemeğinin tarifini vereyim:

Malzemeler:
Stargate (1994) film
Stargate SG-1 (1997) 10 sezon dizi
Stargate: Atlantis (2004) şimdilik 4 sezon dizi
Stargate SG-1 "The Ark Of Truth" (2008) DVD filmi
Stargate SG-1 "Continuum" (2008) DVD filmi

İzlenişi:
1994 yapımı Stargate filmi izlenecek.
Ardından Stargate SG-1 dizisi 8. sezon 3. bölüme kadar izlenecek.
Sonra Stargate: Atlantis'e başlanacak(Bundan sonra SG-1 ve Atlantis karışık izlenebilir). SG-1'in geri kalanı izlenecek. Atlantis'in bugüne kadarki bütün sezonları izlenecek(en son 4. sezon 18. bölüm yayınlandı). SG-1'in 10. sezon 20. bölümü izlendikten sonra The Ark Of Truth ve Continuum adlı iki film beklenecek, çıkınca izlenecek.

universe dizisini izleyebilirsin sg-1 atlantis izlemeden. ama nadirde olsa bazı konular karakterler giriyor konuya. ama dikkatini dağıtmaz. sg-1 eski bi dizi tabi. efektler vs. ilk sezon biraz sıkabilir ama sonra 8. sezona kadar süper gidiyor. ondan sonra biraz başa dönüyor gibi. atlantis te güzeldir ilk sezonlar. son sezon biraz bayıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
O kadar ilerisini bilemiyorum. SG-1'de sıkılmıştım ben. Bir sci-fi olarak çok kötü bir dizi, yani demek istediğim şu ki: eğer bir novella filan olsaydı Asimov's gibi bir derginin kapısından bile içeri giremezdi. Ama sci-fi kısmını yok sayar ve bir macera dizisi diye izlersen fena değil.
Sosyal ağlarda paylaş

@GERGE: ben de tam olarak bundan korkuyorum. Daha çok sci-fi yönü ağır basan dizileri tercih ederim, kitapları falan da tabi. O yüzden sadece ilk sezonu indirdim ki beğenmezsem boşa zaman harcamış olmayayım :D

BSG sevmiştim bu arada, onu izlediysen onu seven bunu da sever mi sence?
Sosyal ağlarda paylaş

İzlemedim ya, onun sonu tam bitemiyor demişlerdi sanki ama :/ emin olamadım o yüzden. Yoksa carnivale miydi o? Hani klasik sci-fi dizi, kaliteli olduğundan sadece hardcore sci-fi'cılar izler, rating düşük olur projeyi iptal ederler senaryosu yaşanmıştı sanırım fireflyda... Yanılıyorsun de, sonu da çok güzel tek sezonluk kısa güzel bi dizi de onu indireyim hemen :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Filmle ve 6 sayı çizgiromanla çok güzel bitiyor. Bitmekten öteye, dizinin tarzı nedeniyle bu şekil bir son aşırı yakışıyor.

Firefly IMDB'de 9.5 puan almıştı ayrıca. Bir sürü insan Firefly'la ilgisiz dizileri sırf Firefly oyuncuları oynuyor diye izlemiştir (Castle ve Chuck akla geliyor ilk).

Castle'dan sahne:

http://www.youtube.com/watch?v=3Q3pdj9p6yI

Bunlar da The Big Bang Theory'den:

http://www.youtube.com/watch?v=2jAePQzdXGg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=vB9iAuw8ZCE&feature=related

Gelmiş geçmiş en iyi scifi dizisi. İzlememen öyle büyük bir ayıp ki sci-fi camiasına...
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Öyle iki-üç satırla anlatılacak bir şey değil. Bir bilimkurgu olarak tutarsız, bilim kısmından çok kurgu kısmına kaymış. Biraz Asimov's okursan anlarsın zaten. Çoğu sci-fi konseptiyle uyuşmuyor. En basitinden: herkes modern ingilizce konuşuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 e kotu diyenlere Teal'c tecavuz ediyormus benden uyarmasi.

hayatim boyunca boyle hevesle seyredebildigim tek dizi oldu. Boyle yorganin icine giripte lan bu sefer nolcak acaba diye seyretmek fln

hani bazi diziler icin diyorlardi ya karakterleri icin aileden biri gibi oldular diye, heh sg-1 karakterleri de benim icin oyleydi iste...

sg1 den sonra 10larca dizi seyrettim bir tanesi bile yaklasamadi o duyguya sdf
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Öyle iki-üç satırla anlatılacak bir şey değil. Bir bilimkurgu olarak tutarsız, bilim kısmından çok kurgu kısmına kaymış. Biraz Asimov's okursan anlarsın zaten. Çoğu sci-fi konseptiyle uyuşmuyor. En basitinden: herkes modern ingilizce konuşuyor.

Hikayenin gidişatı düzgün olunca işin o kısmını pek düşünmemiştim. Açıkçası hikaye nedeniyle SG-1i pek çok diziden daha çok beğeniyorum. BSG de fena değildi ama ara da çok saçmalayan bölümler oldu.

@senko

Sonrasında ne olacak diye meraktan öleceğin bir dizi istiyorsan Babylon 5'i tavsiye ederim. Hikaye yönünden bugüne kadar izlediğim en güzel diziydi. Görsel efektleri biraz eski ama yine de iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

öteki komediydi ama..

bk değil komedi derseniz iyi bir komedi olabilir gerçi..

2bölüm bişi izledim fx'teki.. hey internettten indirmem, takip etmem ama arada tvde yakalarsam bakarım dedim.. makul yani.

şişko zencili olanı ise ı-ıh izleyeceğimi sanmıyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...