Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şeriat Ekonomisine Doğru

Othranx

Öne çıkan mesajlar

said:
metboy, 19 Ağustos 2004 21:36 tarihinde demiş ki:
alınan para nasıl işe yaramaz, hızlandırılmış tren yapılıyor, haksızlık etmeyelim!! =)

Aynı şekilde enflasyon da düşüyor, ekonomi de düzeliyor gibi.
Başka ihracat vs. yolları açılsın, pazar oluşsun diye böyle arayışlar içinde olamazlar mı?[signature][hline]Fecondation under control of the King
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Othranx, 19 Ağustos 2004 21:22 tarihinde demiş ki:
denge kuracağız diye iyice saçmasapan bi hareket yapıyolar, sürekli borç alınıyo, ekonomik yardım vs vs, bunlardan bir tanesi ülkenin yararına kullanıldı mı?devlet resmen satılıyo yavaş yavaş, gizli gizli;ekonomimizi sağlayan etkenler "özelleştirme" adı altında sürekli yok ediliyor;sonra en basitinden Bergama'da çevreye zarar verdiği yetmiyormuş gibi resmen altınları sömürürcesine (ç)alıp , 100 gr çıkarıp 10 gr çıkardığını söyleyerek(evet bir denetim olmadan) kafasına göre vergi ver(mey)en şirket mutlu mesut geçiniyor ülkemizden ;yine Cumhuriyet gazetesinde Oktay Akbal'ın "Burası Sömürge Mi?" başlıklı yazısında, ""19 temmuz 2003 te çıkarılan bir yasa ile yabancıların Türkiye'de 30 hektara kadar taşınmaz mal almalarına olanak sağlandığı yazıyor.Yasanın çıktığı tarihten itibaren bugüne kadar 14 bin 449 yunanlı, 11bin 985 alman, 5 bin 577 ingiliz, ayrıca suriyeli,fransız,avusturyalı,israillilerle birlikte toplam 44 bin 600 kişi , 280 bin 967 dekar arazi ve emlak almış.özellikle yoksul kesim üç kuruş için toprağını yabancılara satmaktan çekinmiyor.."" bu hale getirenler utansın ne diyeyim...

1 - Borç almadan ne yapacak adamlar, ellerinde sanki para var da can sıkıntısına borç alıyorlar.
2 - Şu özelleştirme karşıtlığını zaten anlayamıyorum.
3 - Altın şirketi olayında haklısın.
4 - Ne var yahu yabancıların arazi almasında? Ne kötülüğü var bunu da hala anlamadım.[signature][hline]Fecondation under control of the King
Sosyal ağlarda paylaş

yabancıların arazi almasını ben de tasvip etmiyorum. yannız o yasanın hala yaşadığı süre boyunca malikliğini sağlıyor olması lazım. ölünce düşecek ve tazmin edilecek yani. yamuluyorsam düzeltin.[signature][hline]unity100, 18 Temmuz 2004 22:05 tarihinde demiş ki:
bababababababa ba. ahelogg ahelog hele hele helelehlelelee.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
W3r3wolf, 19 Ağustos 2004 21:45 tarihinde demiş ki:
Aynı şekilde enflasyon da düşüyor, ekonomi de düzeliyor gibi.
Başka ihracat vs. yolları açılsın, pazar oluşsun diye böyle arayışlar içinde olamazlar mı?

enflasyon çok düşüyor canım. borçlar artıyor ama ekonomi düzeliyormuş gibi gösteriliyor. helal yani. zaten ülkede abnin yarattığı bir bahar havası var. ohh mis herşey süper. neresi süper ya. akaryakıta zam gelir gösterilmez, tayyip çıkar ülkeyi biz yönetiyoruz ekonomiyi süper yaptık der o gösterilir. medya da üstüne düşen görevi yapsa bir...

pazar oluşsun diye insanlar temel değerlerinle oyun oynamaz ayrıca.

said:
W3r3wolf, 19 Ağustos 2004 21:49 tarihinde demiş ki:
1 - Borç almadan ne yapacak adamlar, ellerinde sanki para var da can sıkıntısına borç alıyorlar.
4 - Ne var yahu yabancıların arazi almasında? Ne kötülüğü var bunu da hala anlamadım.

özelleştirme karşıtlığını nasıl anlayamadın. bende özelleştirilmeleri anlayamıyorum. bir tüpraş nasıl özelleştirilmek istenir? tekel nasıl özelleştirilir? bir yıllık cirosuna verilmek istenen kurumlar nedendir? bunun altında ortadoğu ve çevresinin enerji kaynaklarının bir yerde toplanması mı var diye düşünüyorum yani. (bop'a bağlı olarak).

petkimde, işçiler nasıl olsa özelleştirilcek diye işlerinden oluyorlar şu sıralar. işlerinden olanların yerine de hükümetin bilgisiz elemanları getiriliyor (aynen tcdd'de olduğu gibi).

yabancıların yurtta arazi satın alması konusu da görüşlerle ilgili birşey artık sen takmıyorsan ne yapayım.[signature][hline];;suitfly | icq | msn: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valeron, 19 Ağustos 2004 10:14 tarihinde demiş ki:
zamanla bu tip hareketler yapmamadiklarini gorup biraz sakinleştik

yaptılar da biz umursamadık..

en basit örneği, çocuğunun düğününde, insanları arabalarda haremlik selamlık (bir arabada sırf kadınlar, diğer arabada sırf erkekler) diye ayırmaları.

sonra türbanla davetlere gitmeleri, devletlerle görüşmelere gitmeleri vs vs.

zamanında meclise türbanlı bi kadın girdi diye olay çıkmıştı.. şimdi bu tarz şeyler umursanmıyor. Başbakan birşeyler saçmalıyor, biz de "haklı, kendimizi boşuna üzmeyelim" diyoruz..[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
W3r3wolf, 19 Ağustos 2004 21:49 tarihinde demiş ki:

4 - Ne var yahu yabancıların arazi almasında? Ne kötülüğü var bunu da hala anlamadım.

1-Sürekli borç alıyorlar, sen yapılan herhangi bir iş gördün mü?
2-Anlatayım;ekonomiye büyük katkılar sağlayan şirketleri yok fiyatına yabancıya satıyosun, o an günü kurtarmalık bir para(o bile değilken) eline geçerken, o sattığın şirket senin ülkendeki milli gelirin biraz daha azalmasına yol açıyo sadece..
4-Topraklarını satıyorsun ya, daha ne olsun?[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam.

Sosyal ağlarda paylaş

valla hangi çılgın benim düğünümü nasıl yapacağıma karar verir şaşarım.. istediğim gibi yaparım ister kadın erkek ayrı yaparım istersem sadece erkeklere istersem sadece kadınlara yaparım. istersem kimseyi davet etmem kendim otururum yahu kime ne? tööbeler tööbesi..[signature][hline]unity100, 18 Temmuz 2004 22:05 tarihinde demiş ki:
bababababababa ba. ahelogg ahelog hele hele helelehlelelee.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 19 Ağustos 2004 21:41 tarihinde demiş ki:
eheh. alınacak para bi işe yaramayacak olduktan sonra devlete herhangi bir gelir kaynağına da aynı şekilde karşı çıkabiliriz.

herhangi bir gelir kaynağı eğer sürekli dış borç almaksa elbette çıkarız.[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Qui, 19 Ağustos 2004 13:27 tarihinde demiş ki:
Sensiz bir kişi eksiğiz Çok güzel..

Türkiyede bir şeyleri değiştirmek isteyen insanlara ve farklı düşünenlere o kadar kolay anarşist damgası vuruluyorki, insanlar hala çekiniyorlar yürüyüşlere katılmaya.

önemli olaylarda tek yaptıkları ortalığı dağıtmak, birşeyleri kırıp parçalamaktan ibaret.
yanlış şeyleri uyarmaktan çok, "pis kömünüst" tarzında eylemler düzenliyip, polislerle kavga ediyorlar.

en azından Ankara'da, "Kızılay'da yürüyüş var" demek, "Kızılay'da olay var, kavga var" demekle eşdeğer..
TED'deyken kızılayda gösteri olcak diye TED'de bizi öğlen tenefüslerine çıkarmazlardı, akşamları da Kızılay'ın savaş alanı haline döndüğünü görürdük.

eh bu yüzden de kimse o göstericileri umursamıyor.
ama Tayyip'in dedikleri yanlış olsa da herkes onu umursuyor, neden? Haklı ve sakin bir tonla söylüyor, çıkıp Fatih Altaylı'ya ağlıyor felan.. Göstericiler gibi ortalığı savaş alanına çevirip "biz haklıyız" demiyor..[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 19 Ağustos 2004 22:05 tarihinde demiş ki:
güzel işte. yahu süper şeyler söylüyosunuz. dış borç alınacağına ticari anlaşmalar yapılsın di mi? eheh. bence de.

hayır , dış borç alınacağına eldeki KAYNAKLARI KULLANMAYI BİLECEKSİN, NE IMF NIN NE DE AMERİKANIN KÖLESİ OLMAYACAKSIN YA BU KADAR! basit birşeymiş gibi söylüyorum ama bu hükümet öyle çok şey başardı ki bunu da halleder dimi?[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ardeth, 19 Ağustos 2004 15:29 tarihinde demiş ki:
said:
Penthesilea, 19 Ağustos 2004 09:45 tarihinde demiş ki:

Kuzu görünümündeki kurtlar .

Bu çok doğru şu anki hükümetin hali tıpatıp budur. Adamlar sırf halkın güvenin kazanmak için ilerici ve açık görüşlü bir hükümetin yapacağı bazı şeyleri yaptılar çünkü ayakta kalmak içi bunları yapmaları gerekirdi. Bunlarla berber köklerini iyice salarak pozisyonlarını iyice güçlendiriyorlar sizde görüyorsunuz bir 5 sene önce çıngar çıkaracak olaylara şimdi halk hiç tepki göstermiyor.

benim de dediğim bu..

ayrıca evet kuzu görünümde kurtlar..

habire yasa çıkarıp millete "çalışkan" gözükmek istiyorlar..
ama temeli sağlam yasalar değil bunlar, üflediğinde düşen tarzda şeyler..

daha milletvekillerinin kendileri ne yasa çıkardığının farkında değil, sadece yarış halindeler "yasa çıkaralım da ne olursa olsun" tarzında zihniyetle bir yere gidemeyiz.
Belediyeci zihniyet hala hakim. Her yerde kadrolaştılar, yakında cumhurbaşkanımız da Tayyip olacak..[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

RTE cumhurbaşkanı olamaz..öyle bişi olmaz mrk etme, öyle bir Türkiyede yaşamayı düşünmektense bunların kafalarına kamikaze yapacak çok insan var hala burada[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

said:
metboy, 19 Ağustos 2004 21:59 tarihinde demiş ki:
medya da üstüne düşen görevi yapsa bir...

tamamen haksızsın bu konuda..
medya üstüne düşen görevi çok iyi bir şekilde yapıyor.
iktidarın yaptığı herşeyi bize iyi olarak sunuyor, kötüleri gizliyor.
Tayyip'in her türlü ağlamasını bize iyimser bir tabloyla sunuyor.
Türbanı, ünlü mankenlere giydirip, türban modacılarını manşet yapıp, sürekli bize Tayyipin karısını gösterip, türbanı sıradan birşey olarak sunuyorlar..
Hızlı tren olayını bir çırpıda unutmamızı sağlıyor.
Yaptıkları herşeyi "iyi" olarak gösteriyor ve çalışkan bir Devlet imajı yaratıyor.

Daha ne yapsın metboy?
Adamlar güllük gülistanlık bir Türkiye yarattı.. Yani yaranılmıyor sana da.. peh peh[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 19 Ağustos 2004 22:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

zaten akp de olan kadrolaşma hiç bir partide görülmeyen bir düzeyde. artık her yerde akp var, heryerde.

en önemli kurumların bilgisayar sistem müdürlüğüne bilgisayar kursu alan adamları getiriyorlar, hiç alakasız insanları en önemli kurumların idari yöneticisi yapıyorlar, ihale almak isteyen iş adamları akpye yakın bir rol oynuyor, ama gittikçe büyüyorlar.

sırf iş yapmış gibi gözükmek için iş yapıyorlar ve iş sarpasarda mı bunun suçunu başkalarına atmayı biliyorlar.

şimdi bu şeriat ekonomisine ne gibi bir açıklama gelcek merak ediyorum.[signature][hline];;suitfly | icq | msn: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valeron, 19 Ağustos 2004 22:30 tarihinde demiş ki:
işte git gide duşuyoruz eskiden bir toplumken devletken şimdi gazetelere duştuk 1 tane gazeteyle savunuyoruz . vallahi ben bu ulkenin geleceğini gene 60-70'li yillar gibi goruyorum kimse kusrua bakmasin

valla tek gazeteye bakma yazarlara da bak, yalaka doğan grubunun içinde bile var düzgün savunan gazeteciler.

çukurova grubunda da var.

cumhuriyet gazetesinde de var.[signature][hline];;suitfly | icq | msn: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fedaykin, 19 Ağustos 2004 01:08 tarihinde demiş ki:
Madde 3. Amaçlar

1-) Teşkilatın amacı şeriat esaslarına dayalı olarak şirketlerin geliştirilmesi, üye ülkelerin ekonomik kalkınmalarının cesaretlendirilmesi, özel şirketlerin ürettiği malların ve hizmetlerin İslami Kalkınma Bankası'nın desteğiyle çoğaltılıp modernleştirilmesi.

buna açıklama istiyoruz horas.[signature][hline];;suitfly | icq | msn: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye anlaşmayı 6 çekince ile kabul etti yazıyo bugünkü cumhuriyette(ah şu geç baskılar=); İslam ilke ve kuralları ile ilgili hükümleri kabul etmemişiz...bakalım?

horace sen ne diyosun ya?öylesine atmış olmak için mi yazıyorsun bikaç kelime?[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...