Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

artık bundan sonra benim için liseli geyiği bitmiştir

gecko

Öne çıkan mesajlar

başka sorum yok sadece merak ettim.
ama cevabı aldıktan sonrada kafam karışmadı değil.
üniversite okumaya bakmaz her zaman hayatta bi yerlere gelmen vs.
iş kendini yetiştirmekte biter. sadece eğitim değil tabiki. her konuda kendine bişeyler katmak kendini yetiştirebilmek önemli.
2 yıllık mezunlarına bu kadar aşağılık gözüyle bakmanız garip sadece.
1 yıl daha çalışırım öss ye girerim tarzı laflarda Türkiye gibi bi yerde malesef çok fazla vakit kaybı.
turizm bölgesinde yaşamayı düşünüyosa gecko arkadaşımız 2 yıllık mezunu olsa bile biraz dil eğitimi alarak çok güzel otellerde çok güzel bi mevkilere gelebilir. çok da güzel paralar döndürebilir.
diyeceksiniz ki herşey paramı ? evet herşey para oluyor bi süre sonra. turizm gayet geçerli bi meslek. gayet güzel bi seçim olmuş. eğerki başka 2 yıllık bölümler olsa düşünürdüm bende gereksiz diye. onun yerine kendini başka şekilde geliştir 2 yılını boşa harcama derdim. yurtdışı ile türkiye arasında dağlar kadar fark var.
çok para istiyosan sistemde bir bug bulup o bugu abuse ettikten sonra milyarder olabiliyorsun tr de.
bunun üniversite okumakla pek bi alakası yok.
eğitim eğitim diyeceksini para değil bizim için önemli olan diyeceksinizde. paraya sahip olduktan sonra elinize her imkan geçer. paranız yoksa zaten kendinizi üniversiteden başka pek bi yerde eğitemezsiniz. oralarıda görüyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben 2 yillik mezuna asagilik gözüyle bakmadim ama egitim acisindan 4 senelik üninin daha iyi oldugunu savundum.
kendi fikrim bu benim, ben olsam 2 seneligi tercih etmem.
isimi de sansa birakmam.
ve tabi ki sansin varsa, bi sekilde gelistirip kendini 2 senelik üni ile de bi yerlere gelebilirsin. aksini söylemedim zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

lan turizm tabii geçerli meslek. turist akıyor.
2yıllıkların aşağılık olarak görülmesi burası için normal. bir, garbage burası. iki, narsist dolu lan burası ve üç aslında üçüncü bir madde yok sadece üçe kadar saymak için attım bu maddeyi çünkü allahın hakkı üç..

gidin okuyun işte. ne güzel
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

valla ben 2 yillik mezuna asagilik gözüyle bakmadim ama egitim acisindan 4 senelik üninin daha iyi oldugunu savundum.
isimi de sansa birakmam.
ve tabi ki sansin varsa, bi sekilde gelistirip kendini 2 senelik üni ile de bi yerlere gelebilirsin. aksini söylemedim zaten.

4 yıllık çok fazla bölüm var gereksiz, mezun olduktan sonra hiç bi yerde adam gibi iş bulamayacağın.
illa 4 yıllık diye tutturmandaki sebep askerlik için mi diyosun anlamadım.
askerlik için diyeceğim ama bayansın diye biliyorum.
çok güzel, mezun olduğunda 4 yıllıklara göre çok rahat, çok güzel iş bulabileceğin bi sürü 2 yıllık bölümler var ve turizm de bunlardan birisi.
Sosyal ağlarda paylaş

ihavetwoproblem said:

vaniLLe said:

isimi de sansa birakmam.

4 yıllık çok fazla bölüm var gereksiz, mezun olduktan sonra hiç bi yerde adam gibi iş bulamayacağın.
illa 4 yıllık diye tutturmandaki sebep askerlik için mi diyosun anlamadım.
askerlik için diyeceğim ama bayansın diye biliyorum.
çok güzel, mezun olduğunda 4 yıllıklara göre çok rahat, çok güzel iş bulabileceğin bi sürü 2 yıllık bölümler var ve turizm de bunlardan birisi.

basarili bi insansan her sekilde bir yerlere gelebilirsin.
turizmi 4 yillik diye biliyordum ben bir de, 2 seneligi bitirince ne olmus oluyorsun?
@rasmon: aslinda ev hanimi sertifikam var benim sadece...
ehliyeti de alisverise, pazara neyin daha rahat gitmek icin aldim -_-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...