Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google'a gore internette anonimlik tehlikeliymis.

Mum_Chamber

Öne çıkan mesajlar

senko said:

yok bunlar lafta kalcak sistemler bunlar(kisa vade icin en azindan), 10yil once de anakartlara chip koyalim kim nerde bulalim korsani engelleyilim muhabbetleri vardi, hicbir ilerleme olmadi.

donanima erisebildigim surece engelleyemezsin. bu konudaki en buyuk basari ps3'e ait ama onun da sebebi buyuk ihtimalle non-replecement bir cihaz olmasi.

bu tip seyleri engellemenin tek yolu offline usage olayinin kaldirilmasi. yani herseyi online yapmak. adama isletim sistemi satmayacaksin mesela, isletim sistemi ustune kurulmus, uzaktan yonetilebilir donanim satacaksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

wi-fi olayiyla ilgili piskin piskin "bilgilerinizi topladiysak n'olmus, kimse zarar gormedi ki" diyen Google'in CEO'su Eric Schmidt bugun de CNBC ile randevusunda "internetteki anonimlik cok tehlikeli, bir sekilde herkesi taniyacak bir sistem olmasi lazim. kimin kim oldugunu bilelim, biz privacy'yi saglariz" demis. lol diyorum ve bu haberi google severlere iletiyorum.

http://www.ibtimes.com/articles/42603/20100811/google-online-anonymity-privacy-private-data.htm

bu wifi olayını nasıl yapmışlar ya? çatıya koca anten koyup milletin networklerini mi dinlemişler?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Google Maps'teki Street View olayı vardı ya, sokakların resmini çeken bi araba dolaşıyodu ilçeleri falan, işte o arabanın üstüne de 2 anten çakmışlar alanın wifi haritasını çıkarmak için. Şimdi onu yer bulmada kullanıyorlar gps gibi. Atıyorum o sokaktan geçiyorsun, gps kullanıcaksın ama gps in yok veya çekmiyo veya zayıf, alet hemen wifileri araştırıyor bakıyor ahmet mehmet hüseyin, listeyle karşılaştırıyor bu herif galiba şuraya yakın diye tahmini bir şey çıkartıyor ortaya.

edit: kasana kadar yazılmış. rep verin lan.
Sosyal ağlarda paylaş

blazkowicz said:

Penthesilea said:

Google son zamanlarda cok yanlis adimlar atiyor, Verizon anlasmasinin uzerine bunu koyarsan internet dedigin sey bitiyor zaten.

Bing bu hatalari kendi lehine cevirebilirse baya degisebilir internet meydani.

Ahuauha. Bing lol.

Misrosofttan kaç para alıyon abi reklam için ya da Ms'de mi çalışıyon. Her postunda sürekli Google yanlışlarda Ms iyi yolda falan diyorsun. :)

ahauhauhahuhuahuauh +1

adam yargılamış helal :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

wi-fi olayiyla ilgili piskin piskin "bilgilerinizi topladiysak n'olmus, kimse zarar gormedi ki" diyen Google'in CEO'su Eric Schmidt bugun de CNBC ile randevusunda "internetteki anonimlik cok tehlikeli, bir sekilde herkesi taniyacak bir sistem olmasi lazim. kimin kim oldugunu bilelim, biz privacy'yi saglariz" demis. lol diyorum ve bu haberi google severlere iletiyorum.

http://www.ibtimes.com/articles/42603/20100811/google-online-anonymity-privacy-private-data.htm

adam haklı.
internette suc işleyebiliyor musun?
evet.
o zaman sucları engellemek için ne yapmak lazım?
bingo!
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

blazkowicz said:

Penthesilea said:

Google son zamanlarda cok yanlis adimlar atiyor, Verizon anlasmasinin uzerine bunu koyarsan internet dedigin sey bitiyor zaten.

Bing bu hatalari kendi lehine cevirebilirse baya degisebilir internet meydani.

Ahuauha. Bing lol.

Misrosofttan kaç para alıyon abi reklam için ya da Ms'de mi çalışıyon. Her postunda sürekli Google yanlışlarda Ms iyi yolda falan diyorsun. :)

ahauhauhahuhuahuauh +1

adam yargılamış helal :D

Yanlız Penth gerçekten Microsoft'ta çalışıyor :)

Google bence bu sözleri Facebook'un başarısı üzerine söyledi, adamlar herşeyle rekabet etmeye çalışıyorlar. Googlebook falan çıkarsınlar bari madem anonimlik tehlikeli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...