Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2011

tunch

Öne çıkan mesajlar

valla ben chelsea ile bu taktiği kullanıyorum. normalde ileride drogba var 2 maç cezalıydı anelkayı koydum herneyse. forvet complete forward sol açık winger sağ açık inside forward orta saha göbek-sol central midfielder automatic hem defansa yönelik hemde forvete sağ taraftaki box to box dmc defansif sol bek ile sağ bek adı üstünde bek hem ileri hem geri yardır yardır oynuyo cocuklar esas deflerle oynama hele sakın böyle aa stopper var diyip ikisinide stopper yapma inanılmaz defans açıkları veriyosun.oyuncuların özelliklerine gelip basicten hızına cartına curtuna herşeyine detaylı bak. ona göre ileri cıkmaları geri basmaları moving into channels muabbetlerını falan detaylı ayarla. bide herkezin kendi yerinde oynamasına dikkat et. accomplished ile natural arasında dağlar kadar fark var.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Fiorentinada Fransuxa nın aynı formationında farklı player instructions ile oynuyorum mesela ortada iki tane advanced playermaker biri attack biri support dmc de anchor man kullanıyorum fiorentinanın orta sahasıda müthiş zaten iki kanatta inside forward forvettede targetman attack .

serie a da 11 de 11 gidiyorum şuan ama çok bala döte kazandığım maçlar oldu çok az gol yiyorum 11.haftada 2 gol yedim şimdiye kadar mesela her maçta gol atıyorum ama farkı açamıyorum hep 2-0 1-0 2-1 skorlar hep korkarak izliyorum maçları xD

Genede yeni başlayan arkadaşlara bu formation ı tavsiye ederim genelde güzel sonuçlar alınıyo
Sosyal ağlarda paylaş

forvete bağlı.

Bende Baros ve Cristian Benitez var dönüşümlü oyunyorlar, ikisi de hızlı, composure yüksek adamlar o yüzden poacher kullanıyorum. Hakan Şükür gibi adamın varsa Target Man kullanırsın.

Complete Forward'ı elindeki adam oynadığın rakibe en az 2 gömlek üstün değilse çok deneme.

Ha, ama elinde 2 tip de adam varsa ya da ona göre adam alacam dersen bence tek forvette kafa topuna çıkacak tank gibi bi target man daha iyidir, arkasına hızlı adamlar koyman lazım ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Target Man atmaktan çok attırmaya yönelik oynar zaten, ya kendi çıkar kafa vurur, gelişine vurur, ya da top indirir, sağa sola kaçıp boşa adam kaçırır.

Bir de tabii genel taktik önemli, mesela Baros falan varken kısa paslarla ve ara toplarla oynatıyorum takımı, ama target man'de direkt uzun toplara abanır kanatları winger'a çeviririm.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bende genoa ile oynuyorum 2. sezondayım,çift forvet oynuyom.Acquafresca ve Yannis Tafer var bende.Hangi rolde oynatmalıyım bu ikisini?Tafer bariz bi şekilde poacherda acquafresca ne oynar karar veremedim...Şeytan diyo çift poachera çevir ama verim alacağımı düşünmüyorum ondan size soruyorum.Kanatsız taktik oynuyorum 4-1-3-2
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Ya bende genoa ile oynuyorum 2. sezondayım,çift forvet oynuyom.Acquafresca ve Yannis Tafer var bende.Hangi rolde oynatmalıyım bu ikisini?Tafer bariz bi şekilde poacherda acquafresca ne oynar karar veremedim...Şeytan diyo çift poachera çevir ama verim alacağımı düşünmüyorum ondan size soruyorum.Kanatsız taktik oynuyorum 4-1-3-2

Oyunumda Scoutları yolladım istatistiklerini göstersin diye ona göre yorum yapıyorum yani benim oyunumda gelişmemişlerdir herhalde çok daha 1 yıl oldu. Aslında ikiside bence tam poacherlık ama 2 tanesini aynı anda koymak saçma olur Acquafresca
complete forward yannis poacher olabilir. Yannis başka birşey zor oynar ama Acquafresca en azından complete olabilir. Kadronda Luca Toni varsa eğer (benim oyunda genoadaydı) Target Man olarak iyi bir yedek olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya beşiktaşı oynatamıyorum offff.
Forvete ucuza bir brezilyalı aldım Boboyla dönüşümlü oynar diye. Holoskoyu Finki yıl sonu gitmek üzere kiraladım falan.

Santiago Silva hiç oynamıyor ya. 7'nin üzerine çıktığını görmedim. Adamın özellikleri de iyi. Finishing 16 Composure, Heading falan da var. Anlamadım.

Taktik şu

Cenk

Ekrem------Toraman--Sivok------Köybaşı
------------------Ernst
---------------Necip----Guti
Hilbert---------------------------------Quaresma
-----------------Bobo/Silva

AMR'ler winger
Guti playmaker
Bobo poacher
Ernst DMC Hecip CM

Genelde Control oynatıyorum
Balanced
Direct Pass
No Roaming

Bir yardımcı olun abiler
Sosyal ağlarda paylaş

direct pass neden onu anlamadım ama ben bu oyunu bırakıcam abicim temelli heralde. elimde zaten gol üretebilecek adam kısıtlı. oyun döndüre döndüre onları sakatlıyor ya. nihatı sürekli sakatladı sakatladı yetmedi döndü 8 ay sakatladı şimdi. sivok takımda tek ilgi gören futbolcu inanılmaz bi form yakaladı çat 4 ay. guti ve bobo da sürekli sakatlanıyor gerisi turp gibi
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

abi santiago silvaya hangi rolü veriyorsun?O adam çok manyak oynuyor Hector Mancilla 1 Santiago Silva 2 dir yani bu oyunda :)

herşeyi denedim.
Tek başına target man yaptım olmadı
Bobo poacher yanına bunu target man yaptım olmadı
Bobo deeplying bunu poacher yaptım olmadı
İkisini bieden poacher hiç olmadı.
İşte bütün ikili kombinasyonları yaptım sanırım attack ve supportla olmuyor olmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu oyun hatalı ya da Defoe'nin ayarını kaçırmışlar. Adam fazla gol atıyor. Başlarda ben uygun rolü ve forvet hattını bulana kadar vakit kaybetmesem adam 51 maçta 41 gol değil, 51 de 51 yapacakmış. Bir de Defoe'in yanına (poacher rolünde), dzeko'yu aldım ama ona rolü biçemedim. Target man olarak denedim 1 maç çoştu ondan sonra bana mısın demedi, advanced ve deep lying dedim onlar da hiç olmadı. Birşey önerebilecek var mı? Complete'ı tek forvet oynatsam kullanacaktım da çift forvette gereksiz geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

RamsesII said:

abi santiago silvaya hangi rolü veriyorsun?O adam çok manyak oynuyor Hector Mancilla 1 Santiago Silva 2 dir yani bu oyunda :)

herşeyi denedim.
Tek başına target man yaptım olmadı
Bobo poacher yanına bunu target man yaptım olmadı
Bobo deeplying bunu poacher yaptım olmadı
İkisini bieden poacher hiç olmadı.
İşte bütün ikili kombinasyonları yaptım sanırım attack ve supportla olmuyor olmuyor

bobo bizim ortak kariyerde arkadaşta poacher yanında advanced forvetle her sene 20 gol atıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...