Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix'in Felsefesi

Udinen

Öne çıkan mesajlar

ha yok GE-TA ben direk olarak sana cevaben bir şey yazmak istemedim, öyle anlaşılmış olabilir kusura bakma, ben etrafımda bu şekilde yorumlar duyduğum için ve senin de yazında buna bir miktar yaklaşan bir yorum sezdiğim için [yanlış sezmiş de olabilirim, sarraf değilimdir ;)] değineyim dedim, yoksa söz/fikir yarıştırmak gibi bir amacım yok, düşünce özgürdür ama her eylem değil ;)

işte bunun eyleme dönüşmesi aşamasında birkaç olumsuz şey gördüğüm için [yine kendi çevremde] birden aklıma "mesaj atmak" geldi

anlatmak istediğin şeyi zekâm ölçüsünde büyük oranda anladım ve katılıyorum yorumuna [birkaç mesajda ancak anlayabiliyorum yalnız, belki bu da benim sorunum olabilir =] ] hayat biçimi haline getirmelerde [buna en büyük örnek FRP] benim de kabullenemediğim şeyler var çünkü...

[Bu mesaj BlackRose tarafından 08 May 2003 18:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tarist_Windveil, 08 May 2003 17:06 tarihinde demiş ki:
No one can tell what the matrix is,you have to see it yourself.[hline]Everything is about Sex,Drugs and Rock n' ROLL !

"No one can be told what The Matrix is. You have to see it for yourself"

Filmi ezbere biliyorum da...[hline]Trust in my self-righteous suicide
I cry, when angels deserve to die!

Benim la, Phann!
Sosyal ağlarda paylaş

Uçanı görmedim de tk ile kaşık bükenler var.
(bkz: telekinesis)

said:
TheSilver, 09 May 2003 10:59 tarihinde demiş ki:
Matrix felsevesi materyal bir felsefe yani Allahıs kitapsız bir bilğisayar :) hadi monitörünü kuma gömüp taşlıyalım herşey adamın beyninde bitiyor yapamıyacağın şey yok yeterki kavra
olayına giriyor misal kaşık bükme uçma falan.
[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Adiemus, 09 May 2003 16:01 tarihinde demiş ki:

said:
Matrix felsevesi materyal bir felsefe yani Allahıs kitapsız bir bilğisayar :) hadi monitörünü kuma gömüp taşlıyalım herşey adamın beyninde bitiyor yapamıyacağın şey yok yeterki kavra
[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal

war deniyo
ortada bişi yok
yani TRAŞ[hline]eeh eytere be!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 08 May 2003 00:29 tarihinde demiş ki:
filmin felsefesi
bukemediğin bileği opeceksin[hline]BonePART - Pepelek Saplar Birliği Başkanı

Ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'yleh wgah'nagl ftgagn
I am not fat you asshole, I am just big-boned.
Screw you guys; I am going home.
You must respect my authoritaaaaaaa.
BonePART FriarHealSuxx of Hun - Kay Server - Level 50 Drunken Friaa -(At last)

zuahıeah[hline] iki kere iki döört. üç kere üç dokuuz. beş kere beş onbeeş. yedi kere iki ondöört..
- hayrola cevat aabi naapıyosun yahu!?
- üç kere yedi yirmibiir... evrim geçiriyorum benjamin.. tabi tabi.. altı kere altı yirmi altıı.. bi dakka yoksa otuz altı mıydı??

KinGpiN®
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fegro, 08 May 2003 00:22 tarihinde demiş ki:
Matrix filminin official sitesinde felsefe bölümü acilmis ve icinde cok güzel makaleler bulunuyor. Ve bu makaleler Amerika'nin saygin üniversitelerindeki felsefe uzmanlari tarafindan yazilmis.Matrixin filmi kadar felsefeside bilim dünyasini epey etkilemis gözüküyor. Öyleki makalesini okudugum John Patridge (Wheaton College) "Plato's Cave and The Matrix" adli yazisinda; Plato'nun magarasiyla Matrixi özdeslestiriyor. Ve diger makalelerde Sokratesden Descartese kadar Matrixin özündeki felsefe karsilastirmali olarak tartisilmis. http://whatisthematrix.warnerbros.com/[hline]

her zaman birileri abartir zaten. plato neree matrix nere[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
baaluo, 09 May 2003 18:29 tarihinde demiş ki:
said:
Adiemus, 09 May 2003 16:01 tarihinde demiş ki:

said:

war deniyo
ortada bişi yok
yani TRAŞ[hline]eeh eytere be!

ne trasi baba 70lerde uri geller tvden tvye kostu uzmanlarin onunde noterlerin onunde kasik buktu, hatta bi keresinde bilirkisi onunde teleferik durdurdu millet dumura ugradi. arayan bulur videolarini internetten zannimca.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

matrix'in felsefesi: minigun'dan kaçış yoktur kurşunları durduramıyorsan..[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Arnie: trrritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotita!!!
Police: That's a minigun!!!
Star dublajli Police: Lanet olsun ne biçim silah bu böyle??!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...