Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Okyanuslarin Canavarlari (Yuksek sayida resim icerir)

Draven

Öne çıkan mesajlar

Ya oldukları yerde kalsalar yine iyi, ne güzel denizin 3000 metre dibinde yaşasınlar, bana ne?

Ama ipini koparan gidiyo çıkartıyo bunları, biz de görüyoruz

Bilmek yeter yaa suda böyle yaratıklar var. Felaket bişey
Bilmesem neyinden korkucam yani ama bilince iş değişiyo işte=)

Cehalet mutluluktur lafını şimdi daha iyi anlıyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

amazonda üre kokusunu takip edip penis içine giren ve orada pullarını açan bi balık var.. yarına youtube videosunu koyarım veya siz bakarsınız..

aslında balık diğer balıkların solungaçlarına yapışıyormuş.. ancak bazen hedefi şaşırabiliyor!

kısaca prezo takmak için bir sebep daha çıktı: amazonda yüzerken takın!

başına diil evladım.. bone değil o.. alla alla
Sosyal ağlarda paylaş

ehm..efenim bir su ürünleri ögrencisi olarak ordaki 2 tane balıgın ulkemiz sularındada bulundugunu soliyim :) draven in koydugu 2.resimdeki kopek balıgı ( latince ismi= Oxynotus centrina, )
labaratuardaki resmi
[spo]
[/spo]
digeride darkriderın spoiler yaptıgı (latince ismi= Chimaera monstrosa )
lab. resmi
[spo][/spo]
(ps=önlük kısaydı biliyorum arkadasın önlüğü önlüksüz almıyolardı lab ortamına :P )

[ Mesaj 21 Mayıs 2007, Pazartesi - 20:59 tarihinde, Shimone tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

Chemical'in koydugu resimdeki baligin beyazini gördüm akvaryumda ben, cok tatli birsey. hastasi oldum:)
Gözleri ve o antenimsi seyleri daha bir turuncuydu yalniz.
Semender-balik karisimi oluyo bu sanirim?
Bu arada madem bi su ürünleri ögrencisi bulduk, sorayim. Adi ne bu baligin? Oxl'lu birseydi hatirladigima göre.

said:
Sosyal ağlarda paylaş

@Chemical

Post ettiğin canlı bir derin deniz canlısı değil.Sürüngen ve balık özellikleri de taşıyan bir amfibi mozaik canlı ve tatlı sularda yaşıyor.Adı Axolotl.

(Küçükken hep bundan bir tane besleyesim gelmiştir , uhde kaldı içimde)

http://www.turkiyemforum.com/91397-mesaj35.html

edit : Güney Amerikalı bir bilimadamı bunların genetik özellikleriyle oynayarak deneysel bir canlı oluşturmuştu.Larvaları balık yemi gibi kuru kapsüller gibi oluyor ama suya attığınızda hayata dönüyor , adeta mikrop hızıyla ürüyorlar.Buradaki bir pet shop bir ara onlardan getirmişti.

[ Mesaj 21 Mayıs 2007, Pazartesi - 21:46 tarihinde, Akuma_Blade tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 21 Mayıs 2007, Pazartesi - 21:46 tarihinde, Akuma_Blade tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

dişleri insangibin olan bazı balıklar var geçtiğimiz aylarda da baya bi çıkmıştı haberlerde neyin felanda. mesela yunuslarında doğmadan önce gelişim aşamasında bacakları çıkıyor sora doğum yaklaştıkca ufalıp küçülüyor 2 parça bağlantısız kemik kalıyor omurgadan bağımsız. nie acep :P. hepimiz denizden çıktık balığız aslında ırk olarak :)

chemical ın resimden de murlock ların sallama olmadığını örenmiş olduk ayrıca lol. denizle alakam sadece yemek kısmıyla ilgili neyseki ehe.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...