Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

paladin wotlk random dungeon healing

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

bi tane paladinim var, quest yapmaktan baydığım için heal atayım randomda akmasa da damlar, yavaş yavaş kasarım dedim. (tank olurdum normalde de hiç tank item'ı almamışım, 2. gear için sürekli spell power itemları toparlamısım) oyunda hic healer oynamadım, bilgi birikim sıfır direk.

neyse specleyip girdim random dungeon'a.

http://armory.wow-europe.com/character-sheet.xml?r=The+Maelstrom&cn=Maewen

ilk nexus geldi, unbuffed 15k hp li bi prot warrior geldi wipesız 20 dakikada yaptık aa dedim iyimiş güzelmiş bu iş. sonrasında bi utgarde geldi. abuk subuk talentli bi dk tank, dps stats itemlar str gemli falan aha dedim sıcıcaz galiba ki gidip 2 grup pullamaya çalıştı götüm düşmesine rağmen fol+holy shock spama rağmen tutamadım, adam l2heal diyip attırdı gruptan neyse dedim bir daha girelim sıraya tekrar UP geldi feral tankla. yine 7-8 moblu bir grubu çekti heallerken mage nasıl başardıysa aggro aldı, aha babıllayım mage'i derken globalde yattı druid eh diyip alt f4 cektim.

yetoluk bende de olabilir ama priest gibi elinde cok bi tool da yok sanki holy paladin'in. holy shock ve fol spam yapıyorum işte, bir priest gibi renew, shield, heal over time falan yok malesef. grup damage almaya başladığı zaman sıçışlar başlıyor direk.

bir de beacon'ı nasıl kullanma mı önerirsiniz? grupta melee dps olursa ona atıyorum genelde ben ama bazen muti roguelar geliyor %20 healing taken bonuslu. beacon'ı tanka sallayıp rogue u heallamak olmaz mı? ty ;p
Sosyal ağlarda paylaş

simdi paladin random heallamasi en kolay karakter, holy light glyphini al ama mutlaka

tank aggro tutuyorsa yetersiz olsada FoL spamla arada holy light atarak ayakta tutarsin sorunsuz, eger tank aggro tutamiyor ve ayni zamanda yetersiz ise gecmis olsun cunki ayni anda 3 kisi damage yiyorsa diger healerlar gibi yapabilicegin birsey yok, BoP atarsin anca birini sonra beacon hazir oldugunu varsayarsak telafi edebilirsin belki

isler yolunda gittiginde paladin en iyi 5man healerida OH CRAP durumlarinda utility ve spell cesitliligi eksikliginden kitlenip kalirsin, normal oda
Sosyal ağlarda paylaş

Abi mortal strike falan atıyo olmasın moblar? Gerçi ~219 level gearlı DK tankım da baya dayak yiyo hc'lerde falan, adamın fazla dayak yemesinden de olabilir. Feral tankın aggro kaçırması da normal, çünkü feralken 7-8 mob tanklama güven, özveri ve tecrübe isteyen bi şey. Tank target değiştirmiyosa gg.
Eğer aggro kaçtı diye dps öldüyse veya wipe olduysa tek sorumlusu sen değilsin. Aggroyu kaçıran tank, aggroyu alan dps senden daha çok hatalı. Tüm grubu ölümden kurtarcak kadar gearın da olmayabilir. Hevesin kırılmasın o yüzden.

Bi de benim healer paladin biraz noob ama beaconu tanka atıyorum ben hep. Holy light glyphi de var, melee de ranged de damage alsa tanka az da olsa heal gitmiş oluyo. Zaten tank aşırı kötü olmadığı sürece dpslerin uzun süreli damage almaması lazım hc'lerde. Tek heal yeterli o yüzden (ki genelde flash of light yetiyo). Tank noobsa da yapcak fazla bi şey yok, bakınız bi önceki paragraf.

Ben de bi ara gear tamamliyim dedim benim palaya, int stackliyodum sürekli de yanlış mı gitmişim acaba. Çat diye oom oluyorum orta ağırlıkta heal isteyen yerlerde. Armory şu: http://armory.wow-europe.com/character-sheet.xml?cn=Xyronna&r=Lightbringer
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

muti roguelar geliyor %20 healing taken bonuslu. beacon'ı tanka sallayıp rogue u heallamak olmaz mı? ty ;p

O maalesef olmuyor. Şöyle çalışıyor ki, senin attığın Holy Light 10k diyelim, beacondaki targeta da 10k gider. Adamın "alışında" bi farklılık varsa, mesela muti rogue, cat druid, warlock vs. o 10kyı 12 k olarak alır.

Bi valithra fightında abuse edilebiliyo bu, yüzde 40 healing taken ı fazla hunter petini valithranın dibine koyuyosun, beacon valithra, heal pet.(holy light glyphle)
Sosyal ağlarda paylaş

bide DK tanklar harbi cok kotu heroicler icin, sirf presence degsitirmekle dps den tanka gecebilicegini talent gerekmedigini sanan DK lari gectim, EJ den filan bakip her slota stam basan, stami yuksek diye pvp parcasi ile tanklamaya calisan DK lar filan var

ulan zaten blockun yok, defense problemin var birde ustune boyle amelelik yapiyorsun, drood da degilsin ole hayvan gibi health poolunda yok, ben seni nasil ayakta tutuyim

birde ustune DW geliyorlar expertise kasmadan, piskopat gibi parry yiyorlar bide bu halleriyle overpull yapinca gg direk, eskiden izah etmeye calisirdim expertise ile mob parry mekanigini artik vazgectim, WotLK bebelerine ince mekanik anlatmaya calismak zaman kaybi direk, GC efendi kaldiricagini soyledi zaten boss parry mekanigini meh

holy priestimle def cap olmiyan kontik hp li heirloom silahli DK yi healladim PoS heroicde, sirf gearlada olmiyor yani bu isler, gearin kotuyse biraz ona gore yavaslarsan telafi ediyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Abi oyun bu kadar mal adamla dolduysa sinirlenmeyin yani.Valla tbc'nin heroiclerini biliyorum Wotlk'in biliyorum.Çatır çatır gidiyosun okadar holy priest oynadım.Her türlü adamla karşılaştım abartıyomusunuz ne dir bukadar zor bi hc ok wotlk'da.He cata'da tbc wotlk arası bişey olucak sanırım güzel olur ameleler elensin.
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

5 man de beacounu tanka at

sonra istediğini healle

beacon a da macro focus macro yaparsın, target değiştirmeden focusuna ( tank yani ) direk atar beaconu , refreshlemeyi unutma yanız yatar tank :P

ya ne kasıyosunuz dedim işte yukarda

tank kazmaysa zaten tutamazsın kasma hiç
ha dk ysa ve gearı kötüyse abuk critler yiyor o zaman da tutamayabilirsin

yok 2 den fazla adam dmg yiyorsa o zamanda sakata gelirsin 1 i yatsın boşver
Sosyal ağlarda paylaş

viktoun açıklaması iyi oldu. ben de şamanla daha çok dungeon yapmak için resto giriyodum gruplara. ulan dk geldimi hayattan beziyodum. adamlar anlayamadığım bir sebeple öküz gibi dmg alıyolar. yani okadar dmg alıyolarki tüm grubu bırakıp sadece dk yı spamlıyorum. üstünde earthshild var, hot'um var, büyükhealla spam yapıyorum adama %10 healthın üstüne çıkamıyor. o sırada kaçan mopblar da çekirdek gibi diğerlerini çiğniyor. sonra ffs healer. kick him kick him.. hayvanoğluhayvanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:

Rasmon said:

eski ramparts hc ye melee alınmazdı bilen bilir euh. keza sh hc de ölüm gibiydi.

Biz ilk ramparts hc de 2 tank 1 tank 2 healer 2 dps girmiştik. Moblar tankı 5 saniyede kesiyordu öyle gearımızda iyidi hani.. Ama sonra baya nerflediler o hc leri.

ulan o hc ramparts neysi beeh :D

bi gün..
realmin en iyi 3. guildindeyim, elemanlar süper. sırf zevkine hc ramp girelim dedik. healer zaten insan değil. tank ilidan tanklıyo. yanında roguei ben(mae), oomkin gittik.

gladyatör grupları ölüm gibiydi. hepsi 1,5k - 2k aoe yapıyo bi de hayvanlar aynı anda yapıyo. o sebeple de tek grup çekip bi tek tankı oraya yollayıp range le kesmek gerekirdi.

her nasılsa bir şekilde, biz bi defada 4 gladyaöt grubu birden pulladık. eyvah dedik ve topukladık. zindadnın kapsına kadar koşup kaçmayı planlıyoruz. dana gibid e koşuyoruz.

30-35 tane mob. meele caster ne ararsan var. bunalr tankı yakaladı. tank yakalanınca ventten heler durun dedi. döndü tanka heala atıyo. bi an durduk. yapabilirmiyiz. sonra tank baardı yaparız :p

gaza geldik. sheep blind zart zurt allam ne ccler uçuyo havada. frostnova blinler stunlar bilmemneler. yaklaşık 10-13dk falan sürdü unutmuyorum. kaç defa manam boşaldı doldu. raid gibiydi. ama kimse yatmadı. hepsini kestik. tek üzüldüğümüz videosunu çekememiş olmamızdı. bi daha istesek de yapamazdık zaten :p o öle bi iman gücü gelmişti ballıydık falan yaptık yani. kanımızın ve manamızın son damlasına kadar savaştıydık. şimdiki veledleri soksan lvl 80 halleriyle fire verirler :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...