Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mitsubishi colt cz3 hakkında

Esh

Öne çıkan mesajlar

kız arkadaşıma araba alacağız. 2. el fiyatları baya uygun 20 liraya 2008 araba veriyolar 20-25k kmde.

ben bu eski kasa 3 kapı 1.3 otomatik colt u beğeniyorum, fiyatı da baya uygun. otomatik olmasına rağmen az da yakıyor gibi gözüktü gözüme.

nedir bu arabanın olayı? artıları eksileri neler , kullanan , kullanmış olan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşımda var bu araç

araç sağlam diyor ama küçük oldugundan ne kadar saglam bilemicem :) arkası geniş ferah ben 1.90 boyumla oturabiliyorum

bence tek bir eksisi var arkada tutucak birşey yok sağ veya sol virajlarda donerken yanıma kim varsa baya samimi olmamız gerekiyor :D

edit: kullanan arkadastan ayrıca fikrini alıp buraya yazarım
Sosyal ağlarda paylaş

1 yıldır kullanıyoruz biz, yukarıdaki arkadaşın söylediği hiç bir şeyle karşılaşmadık şimdiye kadar. 26k da almıştık, yine söylediğin fiyat aralığında.

Araba küçük görünmesine rağmen içine girince anlıyorsun baya geniş. Bizimki triptonik, normal denilebilecek kadar benzin yakıyor, işte sürekli kullanımda ayda 300-400 arası gider herhalde.

Senin sorun olursa öm at.
Sosyal ağlarda paylaş

Vites Luniz`in dediği gibi yokuşta kaydırmayan cinsten sanırım, ben normal viteste de kaydırmadığım için farkedemiyorum :)

Servisi için de şunu söyleyeyim, Ankara`da ki mith. de her yerine baktılar, geri vites sensörü sorunluydu onu düzelttiler, 2 lamba değiştirdiler hiç para almadan, gayette iyi adamlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

çok fazla mitsubishi kullanan tanıdığım var, gerek carisma gerek colt, hepsinin ortak görüşü araçlar çöp :/ ama sen bilirsin tabi, mesela fistanın önerdiği micralar çok dayanıklı araçlar, onları düşünün derim.

ben de geçen yıl son colt u görüp çok beğenmiştim ve alacaktık, iyi ki gidip sormuşuz nasıldır diye de vazgeçtik hemen. bir çok 2. el satan firma var onlara da sorabilirsiniz mesela nasıl araçlar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

2 senedir aktif olarak kullanıyorum. (colt invite) Yorumlarım şöyle:

+ Aracın bi kere bana kalırsa fiyat performansı gayet iyi.
+ Kasasına göre motor gücü gayet yeterli, aracın zaten ivmelenmesi vs bana göre yeterli düzeyde.
- Şehir içi yakıtı biraz fazla tabi özellikle spor kullanımda ben 9 dan düşük yakmıyorum genelde.
+ Uzun yolda ise şehir içine zıt şekilde ekonomik gidilirse 4.9 gibi değerler hayal değil.
+ Arkasının çok dik ve küt olması sebebiyle arka bölüm gayet geniş ve kullanışlı, arka koltukların ileri geri hareket kabiliyeti de büyük bir artı.
- En ama en en en büyük eksisi aracın önünün burun gibi değil de, gayet dik şekilde inmesi sebebiyle sürücü için yan görüş kabiliyeti 0 denecek düzeyde. Özellikle sola manevrada hiçbişey yok gibiyken döner dönmez karşınıza bebek arabalı bir abla çıkabilir. Çünkü sol çelik bağlantı tamamen kapatıyor. Dönerken ya kelebek denilen ufak yere odaklanmak, ya da kafayı sola ve geriye çekip sol camdan bakmak gerek. Ciddi bir güvenlik sorunu bu.
- Aracın ikinci eli gayet yok yani..
- İç işçilik fena olmamasına karşın, kaporta için aynı şeyi söylemek zor.
+ Araç mercedes bantlarından çıkıyor deniliyor ne kadar doğrudur bilemiyorum.
- Triger kayışı zincirlidir bu araçların (en azından kullandığım modeli) o yüzden cıngır cıngır bi ses gelebilir çalışırken.
- Aracın ergonomisinden dolayı önden kaymalar mevcut, sıkı virajlarda hafif frenli girişlerde önden kayma büyük sıkıntı.
- ABS çabuk kızaklıyor bilemiyorum bana öyle geliyor da olabilir.
+ Default gelen müzik sistemi çok kötü değil. Ben beğeniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

colt'u bilmem ama carisma'ya 3,5 sene bindim şirket arabası olarak. 4/4 araba fiyatına göre. bildiğin çıplak araba; ama o fiyata gayet güzel bir araba. biz aldığımızda 2 yaşındaydı araba, vurduk kırbacı, gittik uzun yola 5,5 yaşında bile periyodik bakımları hariç 1 kere servis yüzü görmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

1.5 A/T de difransiyel kilidi yok, dolayısıyla oyle salak bi görüntü de yok. gerçi ona kilit de denemez çift kavrama mı ne öyle salak bi ismi vardı.

böyle bişi alınabilir sanırım. bi de bunun otomatiği tam otomatikmiş. yokuşta kaydırmayan, kastırmayan falan..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...