Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vodafone 3g meselesi

Bone

Öne çıkan mesajlar

3g paketine girmek istiyorum da bu telefonlarda 3g nasıl bişidir?
aylık 1gb paketler varmış herhalde fiyatlarını bilmiyorum.
bu 1gb çabuk biten bişi mi, yoksa dilediğimizce kullanabiliyor muyuz?

genellikle gps+3g (a-gps diyorlar sanıyorum) olarak kullanmayı düşünüyorum ama ara sıra sitelere bakmak için de kullanabilirim.
böyle bir şekilde 1gb'lik paketler yeter mi?

mevcut 3g kullananların bu konudaki yorumunu alabilir miyim?
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğin kadar kullanırsan rahat rahat yeter. Ben ara sıra telefonu modem olarak kullanmama rağmen 1GB pakedin yarısını falan anca harcıyorum.

İlk ay 5-10 günde bir paket durumunu sorgularsın olmadı, bakarsın yetip yetmediğine. Tavan fiyat da vardı galiba kaza çıkmasın diye zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

bildiğim kadarıyla 1gblık paketler vodem için, yani pcden internete girmek için telefon için saatlik, günlük, haftalık gibi paketler var fiyatları da gayet uygun. günlük 30 kuruş mu 50 kuruş mu neydi.

bir de 4 ağustosa kadar KUTLAMA yazıp 3636ya gönderirsen 1 hafta bedava sınırsız internet hediye veriyorlar şu anda herkese.
Sosyal ağlarda paylaş

peki internet sitesinde 3g için 3636'a 3G yazıp gönderin diyor, bu dediği ne, 3G'ye kayıt olmuş olup para vermeye mi başlıyoruz,
yoksa kartın 3G sistemini aktifleştiriyor ondan sonra mı kayıt olmaya gidiyoruz?

vodemnet, cepnet felan diyor, vodemnet sadece pc'ler için yani?
Sosyal ağlarda paylaş

3g yi aktif ediyordur sanırım o sadece, herhangi bir ekstra ücret talep etmezler diye tahmin ediyorum eğer öyleyse, zira bugün müşteri hizmetlerine bağlanmak için uğraşırken bende aktif ettim yanlışlıkla ve herhangi bir ücrete tabi olmadığını söylediler.

vodemnet pc için diğer cepnet tarifeleri telefon için, hatta özellikle merak edip şunu sormuştum. 35 liralık bir internet kampanyası var vodafone marka telefon hediyeli olan, aylık sınırsız internet kullanımı veriyorlar bir miktar konuşma süresi ve mesaj hakkı ile beraber 35 liraya. 1 lira ekstra ödeyince telefon hediye ediyorlar ayrıca 18 ay taahhütlü. bu kampanya ile alacağım kartı vodem e takıp kullanabilir miyim diye sordum, hayır cevabı aldım. :/

cepnet kampanyalarında da sınır yokmuş gibi gözükse de sanırım günlükte 5mb aylıkta da 100mb tan sonra internet hızı 7.2 mbps den 96kpbs ye düşüyor. bir ara bi yerlerde okumuştum. siteye göz atmanı öneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

3g'yi aktifleştirdim sanırım internet sitesinden, mesaj geldi 3g kullanabilirsiniz diye de,
sitesinde "cep telefonunuzun ekranında vodafone 3g yazması lazım" diye yazmışlar, bende göremedim onu.

3g'ye gprs üzerinden bağlanıyoruz değil mi?
cep telefonu ayarlarında internet, wap, gprs ayarları var ama hiç bir halt anlamadım omnia'nın bağlantı ayarlarından.
ayarlar doğru mu değil mi onu da bilmiyorum.

a-gps xtra'yı aktifleştirdim.
ama route 66'da halen çok yavaş çalışıyor.
google maps denedim, o da konumu hatalı göterdi bana, seeking gps satellites diyor.
a-gps sistemi çalışmıyor herhalde bu programlar üstünde...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
valla ben uzun zamandır vodafone'un 3g hizmetinden yararlanıyorum. hala vodafone'la ilgili bu konusunda sorusu olanlar varsa yardımcı olabilirim :)

1 gb'lık paket kolay kolay dolmuyor. ben harita + app store + internet tethering + mail + zaman zaman sitelerde surf yaparak 900 küsür mb'ye ulaşmış ama tam dolduramamıştım..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...