Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

ya başarı, politik başarı işte memnuniyetle alakası yok.

Sana %51 oy geliyorsa çoğunluk senden memnun demektir.
sana %49 oy geliyorsa çoğunluk senden memnun değil demektir.

ha o çoğunluk başka kimseden de memnun değil.

politik başarı o memnuniyet değil.
Buda math 102 olsun=)

mantığın karşısında saygıyla eğiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Bugün kendilerinin, yarın bir başkasının/başkalarının ama halkın seçtiği insanların etkisi alanına girecek yargı. Babadan oğula geçen bir hanedanlık olmayacak, her kesimden insan olacak ve gerçekten demokratik bir yapıya kavuşacak. Yargının işi ideoloji muhafızlığı değildir, yargı akepeyle fazieletle bilmemneyle uğraşmaktan işlevini yitirdi neredeyse. Sürekli iktidarla mücadele halindeler, adamlar sigarayı yasaklıyor onu bile iptal etmeye çalışıyorlar artık iyice saçma sapan bir hal aldı.
Tekrarlıyorum yargının asıl görevi adaleti sağlamaktır, kendisini kimin nasıl yöneteceğine halk karar verir halkın adına 20 tane yargıç veremez.

ilk bold için bir doz bağımsız yargı ve hukuk devleti yazıyorum

2. bold da gerçekten büyük bir yaraya parmak basmışsın, bütün yüksek yargı babadan oğula sistemiyle çalışıyor
3. bold, evet sürekli iktidarla mücadele halinde, çünkü öyle olmak zorunda, kuvvetler ayrılığının sınır bekçisi çünkü yargı, önceden de dedim, bütün iktidarlar ah yargı işimize karışmasaydı der, ama yargıyı ele geçirmeye çalışmak gibi bir yüzsüzlüğü böyle alenen ilk yapan da akp
4. bold, aga ben sigara içemiyorum hadi sigara yasağını kaldıralım , dediklerini felan mı düşünüyorsun? ben de ömrümde sigara içmemiş, içenlere babam dahil tepki vermiş biriyim, ama şimdi mevcut anayasaya göre sigara yasağı insan haklarını kısıtlayan birşeyse, ve birileri iptali için başvuru yapmışsa ne yapsın danıştay "akp yaptı sigara yasağını kaldıramayız sorry bro" mu desin yoksa işlevini mi yerine getirsin?
Sosyal ağlarda paylaş

İlki de başarı ikinicide başarı,

ilki TC tarihinin en hatalı kararı,
ikincisi en azından o kadar kotu olmadı, ama o da başarı.

Aman üf tarih öğretemicem size şimdi =) açın araştırın DP neden %50 oy almış bakın bakalım, halk çok sevdiği için mi almış yoksa milletin çoğu inönüyü sevmediği için mi tek alternatife oy vermiş.

demagoglar sizi
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

İyi de iktidarı konuşmuyoruz ki, memnuniyeti konuşuyoruz.

İktidarla memnuniyet çok farklı şeyler..
Memnuniyet perspektifinden baktığımızda x görüşü %31 y görüşü %25 ve z görüşü %44 oy alsın diyelim. %44 Oy alan iktidar olduğunda memnun olanlar çoğunluk olmuş oluyor ; çünkü %31 Ve %25 ayrıca kendi aralarında da birbirlerinden memnun değiller ; yani memnun olup olmama durumlarını sadece kendi yüzdeleriyle belirtebiliriz diğerleriyle topluyamayız.
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

Suark said:

İyi de iktidarı konuşmuyoruz ki, memnuniyeti konuşuyoruz.

İktidarla memnuniyet çok farklı şeyler..
Memnuniye perspektifinden baktığımızda x görüşü %31 y görüşü %25 z görüşü%44 oy alsın diyelim. %44 Oy alan iktidar olduğunda memnun olanlar çoğunluk olmuş oluyor ; çünkü %31 Ve %25 ayrıca kendi aralarında da birbirlerinden memnun değille ; yani memnun olup olmama durumlarını sadece kendi yüzdeleriyle belirtebiliriz diğerleriyle topluyamayız.

evet memnun alanlar çoğunluk olmuş oluyor,
çoğunluk memnun olmuş olmuyor.

Aman neyse ya gidip iftar açıcam ben, ben gelmeden yapmanız gerekenler

1-) biraz matematik çalışmak
2-) biraz tarih öğrenmek
3-) bide şu adamın her konuştuğunu "doğru" almamak.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

sipeyskeyk said:

Bugün kendilerinin, yarın bir başkasının/başkalarının ama halkın seçtiği insanların etkisi alanına girecek yargı. Babadan oğula geçen bir hanedanlık olmayacak, her kesimden insan olacak ve gerçekten demokratik bir yapıya kavuşacak. Yargının işi ideoloji muhafızlığı değildir, yargı akepeyle fazieletle bilmemneyle uğraşmaktan işlevini yitirdi neredeyse. Sürekli iktidarla mücadele halindeler, adamlar sigarayı yasaklıyor onu bile iptal etmeye çalışıyorlar artık iyice saçma sapan bir hal aldı.
Tekrarlıyorum yargının asıl görevi adaleti sağlamaktır, kendisini kimin nasıl yöneteceğine halk karar verir halkın adına 20 tane yargıç veremez.

ilk bold için bir doz bağımsız yargı ve hukuk devleti yazıyorum

2. bold da gerçekten büyük bir yaraya parmak basmışsın, bütün yüksek yargı babadan oğula sistemiyle çalışıyor
3. bold, evet sürekli iktidarla mücadele halinde, çünkü öyle olmak zorunda, kuvvetler ayrılığının sınır bekçisi çünkü yargı, önceden de dedim, bütün iktidarlar ah yargı işimize karışmasaydı der, ama yargıyı ele geçirmeye çalışmak gibi bir yüzsüzlüğü böyle alenen ilk yapan da akp
4. bold, aga ben sigara içemiyorum hadi sigara yasağını kaldıralım , dediklerini felan mı düşünüyorsun? ben de ömrümde sigara içmemiş, içenlere babam dahil tepki vermiş biriyim, ama şimdi mevcut anayasaya göre sigara yasağı insan haklarını kısıtlayan birşeyse, ve birileri iptali için başvuru yapmışsa ne yapsın danıştay "akp yaptı sigara yasağını kaldıramayız sorry bro" mu desin yoksa işlevini mi yerine getirsin?

Babadan oğula derken mecazi anlamda söyledim yani artık... Yargının tek bir zihniyetten oluştuğunu belirtmeye çalıştım orada.

Sigara yasağına gelirsek, bütün modern devletler insan haklarını çiğniyor o zaman. Emin ol sigara yasağının iptali davası anayasa'ya aykırı diye açılmıştır. Amerikası Avrupası bunu yıllar önce yapmış biz geç bile kalmışız, bir de utanmadan bu düzenlemenin bile önüne geçmeye çalışıyorlar. Sigara içtikleri için yaptıklarını zannetmiyorum, vardır mutlaka bir hesapları. Türkiye'de bütün büyük tütün firmalarının fabrikası var, bilmem anlatabildim mi?
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Bakın arkadaşlar,

bu adamlar 34% ile geldiler, kapatma davası açıldı, çıkardıkları yasalar deli gibi eleştirildi.

Halk tokadı vuracak dediler, bir dahaki seçimde bunlar yok olur gider dediler. Yok halk CHP'ye tepki olsun diye AKP'ye oy verdi birdahaki seçim insanlar asıl partilerine dönecek dediler.

Ne oldu bir dahaki seçim? 47% aldılar geldiler.

Hala yapılan anketlerde 40% civarı çıkıyor adamlar.

Beğenelim veya beğenmeyelim, halk bu adamların kararlarından memnun. İcraatlarından memnun, gidişattan da öyle.

http://www.youtube.com/watch?v=Eciwebcba48
Sosyal ağlarda paylaş

abi ne çeşitliliği yav, %40 oy almış bir parti demek %60 ona oy vermemiş demek.

beğenselerdi, memnun olsalardı ona oy verirlerdi yani, hala anlamıyorum ne memnuniyetinden bahsediyorsunuz?

evet, rakipler %5te 10da kalsa %40 başarıdır, eyvallah. ünilerdeki çan eğrisi mantığıyla düşünürsek eğer.

ama vatandaş memnun derseniz o olmaz işte, %60 o partiyle aynı fikirde değil çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:

beğenselerdi, memnun olsalardı ona oy verirlerdi yani, hala anlamıyorum ne memnuniyetinden bahsediyorsunuz?

evet, rakipler %5te 10da kalsa %40 başarıdır, eyvallah. ünilerdeki çan eğrisi mantığıyla düşünürsek eğer.

ama vatandaş memnun derseniz o olmaz işte, %60 o partiyle aynı fikirde değil çünkü.
%60 kendi aralarında da hemfikir değil kısacası hiç bir görüşde çoğunluk memnun değil.Bu durumda karşılaştırma yapmak anlamsız kalıyor çünkü alternatif yok
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:

%40 almışsa bir parti %60 ondan memnun değil demektir, yani neyi tartışıyorsunuz anlamıyorum.

Ak partiye evet / hayır seçimi olsa doğru olurdu dediğin. %47 oy aldılar ve özellikle mhp/saadet gibi partilerden de olumlu bakan çok insan var.

Son cumhurbaşkanlığı referandumunda, %45,5 evet / %20,5 hayır çıkmış mesela. Yani karşı çıkanların 2 katından fazlası destekliyor bu partiyi, her ne kadar genel seçimde öncelikle kendi partilerini tercih etseler de.
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:

abi neyi tartışıyoruz cidden?

Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

%60 kendi aralarında da hemfikir değil kısacası hiç bir görüşde çoğunluk memnun değil.Bu durumda karşılaştırma yapmak anlamsız kalıyor çünkü alternatif yok

%60, %40 oy alan partiden memnun olmadığına hemfikir.

diğer partileri niye karıştırıyorsun anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:

olitere said:

%60, %40 oy alan partiden memnun olmadığına hemfikir.

diğer partileri niye karıştırıyorsun anlamıyorum.
Kardeşim sen ak partiden çoğunluk memnun değil derken bu çıkarımı neden yapma ihtiyacı duyuyorsun ? Çünkü akpyi diğer siyasi adaylarla karşılaştırıyorsun ve beğenmiyorsun . Ben de diyorum ki diğer siyasi adaylarda akp ile aynı durumda e o zaman bu konuda kıyaslama yapmanın anlamı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...