Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

Mighty_THoR said:

hmm boykot kimin işine yarar acaba.Yansızlık kisvesi altında yanlılık bu işte.

onun bilmem de sokakta referandum adına anlatılan şeylere çocuğa anlatılan masal gibi. akp de öyle chp de öyle. tinsindim ben de harbiden hepsinden. saçmalık ötesi argümanlar, referandumla ilgisi olmayan gerizekalı gerizekalı birbiri ile çelişen sözler. chp mesela önce "bu referandum bir parti meselesi değil demokrasi meselesidir" tarzı bir şey diyor sonra "hırsızlara, askere kelle diyenlere vs vs hayır deyin" diyor. Sonra referandum yasalarında olmayan tonlarca şey sayıp bunlar referandum yasalarında olmadığı için hayır deyin diyor. Mantığı gel ya bu kadar angut bir şey olamaz, senin görevin referandumda olan yasaları eleştirmek ulan.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

tayyibin kalkıp teyzemin tekinin resmini koyup ab standartlarında hsyk için evet dediği afişi her yere astığı ortamda herşey müdah gibi bir durum var zira avrupanın hiçbir ülkesinde adelet bakanının hsyk ya başkan olması gibi bir durum yok.

birkac sayfa geriye gidelim, orada koyulan essek kadar alintiyi inceleyelim, avrupa ulkelerinde hsyk ve aym benzeri kuruluslarin ne derece iktidar ve meclis, yani kisaca secilmisler kontrolunde oldugunu gorelim. elimizdeki degisikligin aslinda pek cok avrupa ulkesine gore daha az olcude yargiyi iktidar kontrolune soktugunu anlayalim

ondan sonra tabii ayni tas ayni hamam; turkiyenin ozel durumu, seriat tehlikesi, konjonktor vs.. diye yine karsi cikalim cikacaksak, ama en azindan aevropada boyle deel demeden karsi cikmis olalim, daha samimi olsun

demiyorum ki avrupada boyleyse iyidir; diyorum ki avrupada boyle degil demek komik oluyor

ha bence iyidir o ayri. yasamayi kisitama yetkisine sahip bir organda oyle boyle bir secilmis kontrolu olmasi bana mantikli geliyor, ama halk iradesiyle secilen meclis degil aym yonetsin ulkeyi onlar benim goruslerime daha yakin diyen adama mantikli gelmemesini anliyorum

velhasil, selvi boylumun ab standartlarinda hsyk demesi de haksiz degil; en azindan yapisal/yasal olarak
Sosyal ağlarda paylaş

evet yine cevap verilememiş konu Atatürk'e İnönü'ye hakaret ettilere getirilmiş, aynen böyle devam edin. Tabularınıza laf ettirmeyin, Atatürk'e sizden daha çok saygı duyan insanların Atatürk'ü sizden daha iyi tanıyan insanların onu eleştirmesine izin vermeyin. Atatürk'ü putlaştırmaya devam edin, çok faydasını gördü bu millet bu tavrın.
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupa olmadan önce girin bir özgeçmişlerine bakın bakalım almanya anayasa mahkemesinde adamların :

http://www.bundesverfassungsgericht.de/richter.html

Ondan sonra avrupa sistemi hede höde konuşulsun. İçi boş insanları getirdikten sonra o makama sistemin ne olursa olsun ne farkeder.
Sosyal ağlarda paylaş

Dennis said:

Trias said:

postda genel olarak referandum yerine akp iyi/kötünün iyisi/kötü tartışması yaşanmış.
Ben merak ediyorum. akp hükümetinde (son 8 yıl) hayatınızda iyi/kötü neler değişti yazabilir misiniz? Ama somut şeyler olacak, ceplerini doldurdular, bizim arkadaşın dayısının yengesini oruç tutmuyor diye dövdüler, gibi şeyler olmasın.
Tercihan 30 yaş üstü olursa diğer hükümetlerin de karşılaştırılması yapılabilir.

Sağlık alanında büyük kolaylıklar oldu, önceden saatlerce bekliyordun rezil kuyruklarda. Sağlık ocaklarında tc kimlik no'nu verip direk para vermeden muayne oluyorsun.

İlköğretimde kitaplar ücretsiz dağıtılıyor, ilkokul ve lisede ihtiyacı olan öğrencilere bir miktar para yardımı yapılıyor. Üniversite burslarının miktarı arttı bir de sanırım. Chp'nin "Yandaşlarına veriyorlar" diye kestirdiği belediye bursunu uzun saçlı ve akpye karşı olan arkadaşım alıyordu.

Ulaşımda baya gelişme var, metrobüs İstanbulda mükemmel oldu. Kadıköy-pendik arası metro seneye hizmete girecek, tüp geçit projesi de devam ediyor. Haydarpaşa-gebze trenler yenileri ile değitiriliyor şu an. Şehirler-arası baya yol falan yapıldı, hızlı tren geldi. Antalya- istanbul arası 4 saate inecek tren ile proje bitince.

Benim çevremde görüp, şu an hatırladığım olumlu şeyler bunlar.

metrobüs var metrobüsü unutmayalım
ahahahaha ya
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

ermenileri, rumları, süryanileri tanıyor musunuz?

ha ayrıca yeni aklıma geldi, evet gördük akp nin ermenilere ne kadar sempati beslediğini hrant dink ile ilgili aihm e yollanan savunmayla.

speys hangi soruna cevap alamadın cevapliyim hemen, ben bu topicde sorduğum hiç bir soruya cevap alamadım, mesela sağı solu tehdit eden bir hükümetin tek başına yaptığı anayasa değişikliğinin demokratik amaçlarla geldiğine nasıl inanacağımız kısmı
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr said:

Mighty_THoR said:

tayyibin kalkıp teyzemin tekinin resmini koyup ab standartlarında hsyk için evet dediği afişi her yere astığı ortamda herşey müdah gibi bir durum var zira avrupanın hiçbir ülkesinde adelet bakanının hsyk ya başkan olması gibi bir durum yok.

birkac sayfa geriye gidelim, orada koyulan essek kadar alintiyi inceleyelim, avrupa ulkelerinde hsyk ve aym benzeri kuruluslarin ne derece iktidar ve meclis, yani kisaca secilmisler kontrolunde oldugunu gorelim. elimizdeki degisikligin aslinda pek cok avrupa ulkesine gore daha az olcude yargiyi iktidar kontrolune soktugunu anlayalim

ondan sonra tabii ayni tas ayni hamam; turkiyenin ozel durumu, seriat tehlikesi, konjonktor vs.. diye yine karsi cikalim cikacaksak, ama en azindan aevropada boyle deel demeden karsi cikmis olalim, daha samimi olsun

demiyorum ki avrupada boyleyse iyidir; diyorum ki avrupada boyle degil demek komik oluyor

ha bence iyidir o ayri. yasamayi kisitama yetkisine sahip bir organda oyle boyle bir secilmis kontrolu olmasi bana mantikli geliyor, ama halk iradesiyle secilen meclis degil aym yonetsin ulkeyi onlar benim goruslerime daha yakin diyen adama mantikli gelmemesini anliyorum

velhasil, selvi boylumun ab standartlarinda hsyk demesi de haksiz degil; en azindan yapisal/yasal olarak

ya bunları söylüyorsunuz eyvallah da hiçbiriniz demiyor ki "kardeşim %47 ile %62 temsil hakkı kazanılan ve teorik olarak %100'ünü bile kazanılabilmesi çok da namümkün olmayan bir avrupa devleti var mıdır, böyle bir devlette yargının siyasi iktidarın kontrolünde olması ne kadar sağlıklıdır" diye.

Ben buna üzülüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

secim barajindan dem vuracaksak saniyorum hemfikiriz; kaldirilmali bence de. gonul isterdi ki bu degisiklik paketinde o da olsaydi, olmadi. referanduma giderse ona da evet derim seninle beraber

gelgelelim yargiyi secilmis iktidarin yonlendirmesine gelince; bu ulkede yillar ve yillardir o yargiyi secil(e)memis ideoloji yonlendiriyor. yargi siyasallasiyor ifadesi komik; zaten siyasiydi her zaman, su anda sadece o kismi kontrolun el degistirmesi soz konusu, o da yillardir o yargiyi kontrol eden kesimin isine gelmiyor haliyle.

e tabii, dogrusu o ideolojinin yonetmesi yargiyi, cunku halk cahil, halkin kaderi halka birakilamaz, halka ragmen halk icin, seriat tehlikesi, konjonktor vs... ama bu halkin yanlis yapmasina nereye kadar izin vermeyecegiz? nasil ogrenecek bu cahil aptal halk bizim vesayetimiz altinda -basarisi ciddi sekilde tartisilacak bicimde- yonetilirken?
Sosyal ağlarda paylaş

abi cevap kalıplarınız sabit:

"evet haklısın ama ideoloji çok kaka, cahil halkın yönetilmesi bıdı bıdı kötü bişey" şeklinde

öyle bi korku yaratmışsınız ki kendinize, (sizin sözleriniz üzerinden yorum yapıyorum bundan sonrasında) kağıt üstünde hiçbir şekilde yasalaşmamış ("sadece x ideolojisine sahip olanlar atanır" gibi), zaten belli bir kısmı cumhurbaşkanlığı ve adalet bakanlığı kontrolünde olan ve zamanla o yasalaşmamış geleneklerin kendi kendine yokolabilmesi olası bir yargı yapılanmasındansa
yasal olarak resmen bir siyasi iktidarın, bir siyasi akımın, bir siyasi ideolojinin kontrolüne girmiş bir yargıya eyvallah diyorsunuz,

yanlış mı anladım?
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr said:

Mighty_THoR said:

geç bunları hangisinde kapı gibi yürütme erkinin adamı yargının içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

Sir de mi ironi yapıyor hep yani, boşuna tartışıyorlar burada o zaman ?

eyvah sen ciddisin

sir ya da benim halka ciddi olarak cahil aptal dedigimiz bir mesaj quotelar misin? biraz dolsun mesajlarinin ici, o bakimdan

bizde bulamazsan, tartistigimiz insanlarin mesajlarina bak, epeyce var oralarda aptal cahil halk

sg; ben mevcut durum bu diyorum zaten. demek istedigimi anlamak icin bakacagin maddeler, degismesine karsi ciktigin maddeler. soz konusu maddeler, aymni yasamanin uzerinde [edit]ve secilmislerden bagimsiz olarak kendi ideolojisinin dongusu seklinde kuruluyor; zaten sorun orada, yanlis ifade olmus pardon[/edit] bir guc olarak atiyor mesela, ki ustteki mesajlarda cokca tartistigima ve bakis acimi acikca belirttigime inaniyorum bu konuda
Sosyal ağlarda paylaş

nefr, anlamadım şimdi ben, doğal olan aym'nin yasamanın üzerinde olması değil midir? Hatta doğal olan yargının hepsinin üzerinde olması değil midir?

yasamanın sınırsızca ve fütursuzca hareket etmesini kontrol etmek değil midir zaten amacı aym'nin?

edit: neyse, dervişin fikri neyse zikri de odur sözünü bi kenara yazıp editin üzeirnden devam edelim. aym tamamen seçilmişlerden bağımsız mıdır, bugünkü aym başkanını kim atadı? (var olduğunu varsaydığın) kendi ideoloji döngüsünün yasalaşmış, kağıt üzerinde yer alan bir hükmü var mıdır, bu döngü kırılamaz mı, hep kendi içinde dönmeye mahkum mudur?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...