Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

Bence yazdığı mantıksız birşey değil. Hayır diyeceğim şeyde evet yazması psikolojikman koşullanma yaratıyordur.

Evet yazan mühürü evetin üstüne basmak daha estetik, daha mantıklı, daha şık, daha uyumlu, daha hoş vs. gibi bir sonuca varır bizim insanımız kesin

Psikolog ya da sosyolog değilim ama bunun hükumet tarafından kasten böyle bırakıldığından eminim nedense...
Sosyal ağlarda paylaş

Aldarion said:

Bence yazdığı mantıksız birşey değil. Hayır diyeceğim şeyde evet yazması psikolojikman koşullanma yaratıyordur.

Evet yazan mühürü evetin üstüne basmak daha estetik, daha mantıklı, daha şık, daha uyumlu, daha hoş vs. gibi bir sonuca varır bizim insanımız kesin

Psikolog ya da sosyolog değilim ama bunun hükumet tarafından kasten böyle bırakıldığından eminim nedense...

yok abi koyun değil mi bu millet, neyi düşünücek öyle kompleks allasen
Sosyal ağlarda paylaş

Maxuth said:

RRa said:

tamam çiz üstünü cemaatçiler gelecek iddaalarını

yaptıkları hainliğin, yolsuzluğun üstünü örtme, paçayı yırtma için yargıyı ele geçirmeye çalışıyorlar

chp'yi eleştireceğine akp'yi eleştir sabah-atv'yi başbakan damadı nasıl aldı cebinden beş kuruş para çıkmadan? Evet'derseniz tüm bu yolsuzluklara eyvallah dersiniz. Evet derseniz hortlamış teröre amenna dersiniz. Bunlardan önce terörmü vardı? Etnik ayrım die bir kelimemi vardı?

nasi yani
hadi teror hortladi filan ama etnik ayrim akp ile mi geldi?

ayrım var yok tartışılır ama ilk kez ağızlarına dolayan bu iktidar oldu
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/15528662.asp

Hürriyet yazarlarına hangi maddeden veriyor yazmaya başlamadan önce?

kadın gayet haklı, nerden baksan hoş değil ve kasten yapıldığı da apaçık ortada.

Buddha said:

Adamlar o kadar zeki ve derin hesaplar yapıyorlar yani. Bence Tayyip müslüman bile değil, mason o mason.

ilkokul çocuğunun bile aklına gelebilecek bi hinlikten bahsediyoruz sen derin hesap diyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

Farinal said:

... vatan hainleri ...
... içeriden de hainlere ...

vatan hainliği de ucuzlaya ucuzlaya sonunda bedava dağıtılır oldu, ama artık alan yok. bu kadar çok değeri düşürülürse olacağı bu.

Gerçekten Tayyip'in mesela akşam eve gidip ülkeyi bugün daha iyi bir yer haline getirmek için milletimize faydası olsun diye şu şu şu işleri yaptım yarında ülkeyi kalkındırmak için şunu şunu yaparız inşallah gibi bir şey düşündüğünü mü zannediyorsunuz mesela?
Sosyal ağlarda paylaş

onu bunu boşverin de aslında referandumun esas açmazı evet-hayır meselesi bence.

şimdi karşımızda bi adet pusula var şu şekil:

------------------
| evet | hayır |
------------------

bi de mühür:

------
|evet|
------

evet demek isteyenler "evet"'e evet basıcak. onların kafası çok karışmaz da hayır demek isteyenler "hayır"'a evet basmak istemezlerse o zaman iş karışıyor. oy kabininde "hayır" yazılı mühür aramaya kalkışanlar çıkacak ksin.

bi de n'apıcağını bilemeyip evet'i evet'e denk getirecek olanlar da olabilir.

bu tayyip çok kurnaz. vallaha çok kurnaz. her attığı adım hesaplı.
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

Vidar said:

Buddha said:

Adamlar o kadar zeki ve derin hesaplar yapıyorlar yani. Bence Tayyip müslüman bile değil, mason o mason.

ilkokul çocuğunun bile aklına gelebilecek bi hinlikten bahsediyoruz sen derin hesap diyorsun.

Heralde bizde ciddi ciddi söylemedik :)

o zaman o postun amacını söyle bana. postun amacı akp ile ilgili abartı conspiracy teorilerle komik duruma düşenleri tiye almak değil miydi? eğer öyleyse mühürlerde evet olmasının nerdeyse conspiracy teorilere konu olacak kadar komplike olduğunu düşünmen gerekmiyor mu? yoksa burda öyle düşünenler olduğunu düşündüğünden ilk cümlede onları mı tiye aldın?
Sosyal ağlarda paylaş

Tayyip'in aldığı nefes bile eleştirildiği için evet artık baya komik geliyor bu tip şeyler. Belkide benim gibi şimdiye kadar her seferinde sandığa kadar bile gitmeye üşenmiş bir adam YETER BE diyip evet atıcak. Meclis MHP CHP'nin komedisi yüzünden talk showa döndü. AKP iyi midir yani o zaman? Hayır kastım bu değil. En azından küçüklmüyorlar bu kadar kendilerini. Artık her taşın altından bir komplo arandığı görünce hatta çok komik düzelere bile indiğini görünce yeter dedim. Meclis kadınlar matinesi gibi. Biri çıkıp yine bana kadınları aşağıladın demesin bu sefer hakaret kabul ederim. Meclis'in ciddiyeti kalmadı. Evet bence sebep AKP'den çok Baykal'ın gazı verdiği dönemde CHP ve MHP idi. Ya git eşşek gibi şu tepenin üzerinde anır ondan sonra senle masaya oturalım demedikleri kaldı.

Komik geliyor bana burda bir sorun mu var?
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önceki gün bana Kılıçdaroğlu'nu savunan babam, sizin bahsettiğiniz kadroları cemaatçilerle dolduruyorlar gibi şeyler yanıma gelen adam, Kılıçdaroğlu'nun son konuşmasında artık Yeter Be dedi senden adam olmaz. Yine bütün konuşma Tayyip işte sigorta numarasın ıevriyorum girin bakın bakayım sigortasına ne diyor. Yok işte Tayyip'in şu kadar parası var benim yok ben hlkın içinde büyümüş bir Gandhi'yim vs vs vs bozuk plak gibi aynı şeyler. Önceki gün tartıştığım adam bile yok artık dedi. Buda Baykal'a benzedi falan.

Algılara bağlı. Ama onca oy alan adamların, binlerce insana konuşan o adamların artık kahveci gibi konuşması artık baydı. Ondan sonra aynı kişiler ya biz eğitimli kesimden oy alıyoruz falan. Bu ülkenin eğitimli kesimlerini de gördük. Yok artık olaya FB GS gözüyle bakınca yada çocukken bize söylenen kalıplaşmış cümlelerden kurtulmadan olaya bakınca zaten normal gelir. Bana artık müthiş itici geliyor. Kılıçdaroğlu'nun da Baykal'a benzemesi aynı propagandalarda ilerlemesi benide hayal kırıklığına uğrattı çünkü ACABA dedim? Koskoca CHP'yi bu adam değiştirebilirmi öyle bir mucize olur mu? Yani yıllar sonra sözde sol partisi kendine gelecek mi? Zerre değişim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Şaka yapıyorsanız komik, yapmıyorsanız daha komik şu yazılar. Gelecek seçime EVET (Ebelek vekiller eğleniyor topluluğu) diye parti kurup, evet yazılı mühürler sayesinde tüm oyları toplicam. NI HA HA HA

Zaten viktor da söylemiş. Zilyon yıllık mühürler onlar, hayır yazılı olan yenilerini yapsak işler daha da karışacak. Hayır diyecek olup da, mühürdeki evet yüzünden psikolojik baskıya maruz kalıp evet verecek adam baya bir fantezi. Sonuçta adam alıyor eline mührü, hayır diyecek ise hayır bölümüne basıyor, bu kadar basit iş. Bastıktan sonra "Aman Tanrım burada evet yazıyor, ne yaptım ben!!!" diye bağırıp kafayı sıyıranlar olursa konuşuruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...