Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

bone abi sözcü gazetesinin böyle bi gazete olduğunu döverek bile anlatamazsın bana. Bahsettiğin gazete açık ve seçik emin çölaşanın intikam rüzgarıyla yönetilen bir gazete. Mhp'ye karşı tutumları nötr lakin açık ve seçik olarak chp yandaşı bi gazete. Chp'nin son dönemde eleştrilmesi gereken en büyük mesele siperde ayakta durma-eğilme meselesi, ki bu meseleyi ortaya bu şekilde atan ilk gazete sözcü gazetesi. Çok net biliyorum bunu, takip ediyorum çünkü. Daha sonra kılıçdaroğlunun yüksek siper muhabbeti, onun sadece belli açıkyla fotoğrafının çekilmesi ve yayınlanması. Hepsi sözcü gazetesinin parmağındaki olaylar bi şekilde.

Hadi bir iki tane tamam, misal habertürk'de de çok farklı görüşlere sahip yazarlar bi arada gördüğüm kadarıyla, lakin her tarafın bi yandaşı var bi şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz daha körüklendiği gerçek. Ağız olarak bi medya organına yakışmayacak manşetleri var mesela. Laubali ithamlar. Kim olursa olsun yapılmaması gereken şeyler.

Ve gerçekten yanlı yazılar. Zaman neyse sözcü o mesela bence. Neye yarar bi gazetenin herhangi bi tarafta olması. Amacını aştıktan sonra neye yarar onun var olması? Ben kızıyorum bu tarz şeylere. Tarafsızlığı ilke edinmesi gereken en önemli unsurlardan biridir medya. Lakin tarafsızlığı en son arayacağımız yer haline gelmiştir.

Gerçi, Posta var mesela, en tarafsız gazete o şu an. Adamlar seksin tarafında sdfgfgsf
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

peki, anayasa mahkemesi üyeleri arasında eskiden 11 üyeden 4 tanesi tamamıyla yürütmenin tercihindeydi. peki düzenlemede nasıl bir durum söz konusu? 17 üyeden 10 tanesi iktidarın tercihinde.yani üyelerin yarısından çoğu?

4 tanesi tamamen yürütmenin tercihindeydi derken ne demek istedin anlamadım. şu anda 11 üyenin 11'ini de cumhurbaşkanı atıyor. 8 tanesi yargı kurumlarının aday gösterdikleri arasından, 3 kişiyi kafasına göre belirliyor.

2012'de cumhurbaşkanını halk seçiyor, o zamana kadar aym'^de kaç atama daha olacak gül tarafından bilmiyorum; ama aym'nin mevcut halinde büyük bir değişiklik olmadan önce hem meclis hem de cumhubaşkanlığı seçimleri olacak, bu kesin.

penth gerçi bu başlıkta sanırım en doğru mesajı atmış, "akp yapsın istemiyorum arkadaş!" demiş bitirmiş işi.

ben demiyorum, kimin yaptığı da umurumda değil. değişikliğin içeriği benim gözümde ülkenin kilit kurumlarına atanacak kişilerin halk tarafından seçilenlere ağırlık verilerek belirlenmesi.

bir önceki mesajım için de açık konuşayım ne cumhurbaşkanını ne de yök'ü akp olarak gördüm. senin mantığın senin açından doğrudur. hükümet hakkındaki endişelerini paylaşmıyorum, yapılmak istenen değişikliklerin içeriği benim açımdan makuldür.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

4 tanesi tamamen yürütmenin tercihindeydi derken ne demek istedin anlamadım. şu anda 11 üyenin 11'ini de cumhurbaşkanı atıyor. 8 tanesi yargı kurumlarının aday gösterdikleri arasından, 3 kişiyi kafasına göre belirliyor.

yalniz mevcut halinde o 8 tane, sadece aday gosterilenler arasindan oldugu icin cumhurun secimi cok esprili degil. yeni durumda direk bunlar aday gostermek yerine kendileri uyeyi secip gonderecekler, ancak bellanin dedigi gibi cogunluk cumhurbaskaninin sectiklerinde olacak
said:

2012'de cumhurbaşkanını halk seçiyor, o zamana kadar aym'^de kaç atama daha olacak gül tarafından bilmiyorum; ama aym'nin mevcut halinde büyük bir değişiklik olmadan önce hem meclis hem de cumhubaşkanlığı seçimleri olacak, bu kesin.

zaten bu mantikli bakis acisi, evetcilerin bir kismini rahatlattigi gibi, hayir diyecek olanlarin bir kisminin da temel nedeni. soyle ki, misal benim yakin cevrem genel olarak 'tayyip kendisi cumhurbaskanligina cikacak, ona hazirlik yapiyor' endisesi icinde, zaten kalanlarin da buyuk cogunlugu penthe katilarak hayir oyu verecekler

said:

ben demiyorum, kimin yaptığı da umurumda değil. değişikliğin içeriği benim gözümde ülkenin kilit kurumlarına atanacak kişilerin halk tarafından seçilenlere ağırlık verilerek belirlenmesi

ben buna birde gecmisle -cok gec de olsa en azindan ibretlik olarak- hesaplasmayi ve onun da ustune kisisel haklarin artmasini, daha da ustune ordunun su anki kontrolsuzlugunden cikartilmasini da eklemek istiyorum

edit; yargi kontrolunden ve askeri mahkemelerin mevcut gereksiz genis yetkilerinden bahsediyorum haliyle, hukumet kontrolunden degil /edit

yani ben de diyebilirim ki; hükümetin rejimle ilgili yaratabilecegi olumsuzluklar hakkındaki endişelerini paylaşmıyorum, yapılmak istenen değişikliklerin içeriği benim açımdan makuldür

kocaman huun +1 de yazabilirdim aslinda ama biraz daha detaya gireyim dedim, birde son cumleyi acmakta fayda var. yani hukumetin tabanina yaranma amacli zirvalari beni rahatsiz ediyor olsa da, aslinda su anda herhangi bir merkez sag (ya da baykalli bir merkez sol ehuh =P kilicdaroglunu tenzih ederim, az umudum var ondan) partiden bir farklari olmadigina ve gelecekte de ol(a)mayacagina inaniyorum; benim gozumde tek olasi sorun asil tabanlarinin simarmasi, ama bir yandan onun da yasanmasi gereken bir surec oldugunu dusunmuyor degilim

hadi bir edik daha; ote yandan daha once topicte soylenmis oldugu gibi, bir anayasa degisikliginin sadece mevcut hukumet icin ya da kisa vadeli olarak yapildigini dusunmek bence de hatali. o acidan akp bunu kendisi icin yapiyor demekle akp ne yaparsa yapsin karsisindayim demek arasinda cok bir fark yok bu konuda. birde aklima bu chpli vekillerin kendi verdikleri onergeyi akp destekledigi icin otomatik olarak reddetmeleri geldi aklima, haberi bulamadim, bulan olursa cok rica ediyorum bu akp ne yaparsa karsiyim mesajlarini alintilayip altina o linki koysun =P
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:

balon said:

abi okunacak gazeteler cumhuriyet, zaman, belki sabah ve doğan medya şeyleri,habertürk vs.

Sözcü posta bunlar okunacak gazeteler gerçekten değil.

lütfen cumhuriyetle zaman denen tuvalet kağıdını aynı cümlede kullanma bir daha

abi 12 yaşında annesinden babasından hani atatürkü ya da dini yeni görmüş gençler gibi yazıcaksanız hiç kasmayalım.
Adam gibi tartışmaya çalışıyoruz, yok cumhuriyet kutsal kitap yok ya hayır ya terket. Gerek yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

diyebilirsiniz tabii, ama oyle derseniz insanlarin gelip takim tutar gibi kendi okuduklari gazeteyi savunmalarina, bunu muteakip muhtelif banlere ve konunun kilitlenmesine yol acmaniz olasi. o bakimdan demeyin, konuya sadik kalin lutfen

o kadar wot yazdim bosa gitmesin vicdansizlar
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Farinal said:

balon said:

abi okunacak gazeteler cumhuriyet, zaman, belki sabah ve doğan medya şeyleri,habertürk vs.

Sözcü posta bunlar okunacak gazeteler gerçekten değil.

lütfen cumhuriyetle zaman denen tuvalet kağıdını aynı cümlede kullanma bir daha

abi 12 yaşında annesinden babasından hani atatürkü ya da dini yeni görmüş gençler gibi yazıcaksanız hiç kasmayalım.
Adam gibi tartışmaya çalışıyoruz, yok cumhuriyet kutsal kitap yok ya hayır ya terket. Gerek yok yani.

her ne kadar zaman direk fetullah'ın resmi gazetesi olmasına karşın,
vakit ve taraf'ın yanında çok edebi duruyor.
bu açıdan takdir etmişimdir.
Sosyal ağlarda paylaş

ben demiyorum, kimin yaptığı da umurumda değil. değişikliğin içeriği benim gözümde ülkenin kilit kurumlarına atanacak kişilerin halk tarafından seçilenlere ağırlık verilerek belirlenmesi

Burda diyacağim tek şey var.

Bu seçim sisteminde dediğin imkansız çünkü ben milletvekillerimi seçmiyorum onları seçicek olan adamı seçiyorum (padişah seçmek gibi bişi). yanlış anlaşılmasın lafım akpye diil bütün parti liderlerinin işine geliyo bu. ha ne zaman bi parti lideri seçim sistemini adam gibi yapar dokunulmazlıkları kaldırır o zaman o adamı her zaman seçerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...