Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

!!!...ALLAH c.c BİR MUCİZESİDİR BU...!!! (mutlaka izle)

vaniLLe

Öne çıkan mesajlar

din hakkında EN UFAK bir dalga & kinaye söz konusu olamaz, sadrazam mısınız HA ?

inanmayanlar inananların fikirlerine en ufak bi saygısızlık bile yapma hakkına sahip deee yil.

dalga geçicek varsa bizim bossa bi dua çakar üstüne bela ve kuluvallahü elham okurum muhammed bile iner mekkeden istanbula aktarmalı olarak
Sosyal ağlarda paylaş

TanitciReklam said:

e sende onun salaklığını katmerliyosun.
madem dalga geçiyorsun kendinle dalga geçtirme

vaniLLe said:

cok iyisiniz ya /summon cekmeden geliyosunuz^^

çok ayıp vanille'nin yaptığı.

din tartışmak yasak ama aynı zamanda din üstünden ayrım yapmak da yasak.

harun yahyacılar ne kadar saçmalıyorsa, her dindar kişiyle harun yahyacı gibiymişçesine dalga geçilmesi de o kadar saçma.

video hakkında

bu arada videodaki olaylar altyazıdaki gibiyse ve gerçekten olduysa mantık ötesi bir durum, bildiğim kadarıyla bu tip vahiyler sadece peygamberler aracılığıyla gönderiliyor, son peygamber de hz. muhammed'ti.

gerçek olduğunu da sanmıyorum zaten, bu tip olaylar genelde anne-baba tarafından dikkat çekmek için yapılıyor, diğerleri de normal bir olayı benzetme yüzünden öyleymiş gibi algılanıyor.

o yüzden videoyu görünce aklıma stigmata olayları geldi.
filmi vardı bi de 1999'de.

Giovanni said:

TheRiverBelow said:

yalnız vanille doğru noktaya parmak basmış. hani kendimden pay biçtim. sırf oruç tutmadığım için "kafir" sıfatını kodular adımın başına. senelerce. acımadan.

İste bahsettigim şey de tam bu. Ne sana kafir desinler ne de sen sirf Müslüman diye insanlara hakaret içeren sıfatlar tak.

+1
Sosyal ağlarda paylaş

ben dinle degil, dini dalga gecilecek hale sokanlarla dalga geciyorum.
true story.
dalga gecilecek bir durumla dalga gecilir. neresi ayip bunun. din olunca icimizden mi gülelim. kendi inanclarini bu hale getirenler utansin.

basit bi video üzerinden din tartismasina siz cektiniz, ben degil. gayet sacma bir hale gelmis konu.
Sosyal ağlarda paylaş

tayyipin karikatüristlere dava açması gibi olmuş topik. gayet saçma bir video sonuçta. tek örnekte değil islamın çıkarlara alet edildiği. hep olan birşey. dindar bir adam olsam dinimi bu hale sokanlara laf sokardım, sinirlenirdim vs. dalga geçenlerle uğraşmak yerine.

din kavramı da gayet dalga geçilecek bir durumda. giderekte zavallı hale geliyor bu tip olaylar sayesinde. üzülüyorum :((((
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

abi git namaz kil, allah c.c'yi falan tanit.
saygi duymak zorunda da degilim size, baya komiksiniz cünkü.
celismedim ayrica, besmele cek tekrar oku.
zira videoki komiklikle esdeger bir mesaj attim, ironi yaptim.
ama siz hemen lölölöö pis kafir saygi duy ayaklarindasiniz.

vaniLLe said:

asagilamak denemez tam, ne yaparsaniz yapin kendinize yapiyorsunuz. ne bu takdir görme meraki? inaniyosan kendine inaniyorsun, herkese saygi duydurtmak ne diye?
e kaldi ki madem ben saygi duymuyorum, madem o kadar örnek insansin, sen bana duy o saygiyi o zaman eheh.
hz. muhammedi örnek alabilirsin hosgörüsü konusunda.

sene 2010 hala saygi duy diyen insanlarla ugrasiyoruz. nasil davranacagim konusunda bi tutorial hazirlarsan, belki imana gelebilirim.^^

yapılanları şu şekilde savunmak da yanlış.

saygı duyacaksın, bu bir toplum adabıdır.
"bana zorla saygı duydurtamazsınız kardeşim!1!1 benim inanan insanlarla dalga geçme hakkım var bi kere!!1"
bu forumda çıkan ve bazılarının kanıksadığı düşünce.

ırkçılık, radikal islam, faşizm gibi düşünceler ne kadar yanlış ve toplum için tehlikeli bulunuyorsa, bu şekil olaylar da o kadar yanlış.

yeni ateist gençliğinin n00bluğuna bağlıyorum, ateizmi inanan insanlarla dalga geçme hakkı gibi algılıyorlar.

vaniLLe said:

olabilir forum burasi, troll yuvasi. egleniyoruz kendi capimizda.

değil, belki 2005 sonrası kayıtlı üyeler ("oo üç madalyalıymış da laf sokarmış terbiyesiz adama bak" hesabı) öyleymiş gibi davranıyor olabilir ama bir-iki forum kuralını alıntılamak istiyorum:

said:
3. Din, dil, ırk, cinsiyet ve sınıf ayrımı yaparak insanları küçük düşürmeye ve rencide etmeye yönelik mesajlar foruma gönderilemez.

4. Mesajlarda kullanılan üsluba dikkat edilmeli ve küfürlü kelimeler ile mesaj atmaktan kaçınılmalıdır.

5. Siyasi ve dini propaganda içeren mesajlar foruma gönderilemez. Üyeleri kışkırtıcı, bazı değerlere saygısızca yaklaşarak forum ortamını gerecek ve ayrımcılığa götürecek her türlü mesaj foruma gönderilemez.

yani sırf müslüman diye, allah'a inanıyor diye "haha yıl 2010 ve halen allah'a inanan var" gibi trollemek kurallara aykırı.

bu arada küfür kelimesini açmak istiyorum.
1. Onur kırıcı, çoğu basmakalıp kaba sözler söylemek, sövgü.
2. Tanrı'nın varlığı ve birliği gibi dinin temellerinden sayılan inançları inkâr etme.

ikinci anlam "ateist olmak yasaktır" demek olmayacak tabii ki de, o kadar da değil ;)

vaniLLe said:

ben dinle degil, dini dalga gecilecek hale sokanlarla dalga geciyorum.
true story.

bu da yeni klişe olmuş durumda.
"intihar bombacıları"nı eleştirmek için, onlarla dalga geçmek için gidiliyor ama ucu "normal" müslümana kadar gidiyor. ve bunu yaparken adamın inancına saygısızlık yapılıyor.

radikal islamcılarla dalga geçerken direk allah, namaz, ezan gibi şeylerle dalga geçip bunları savunanları aşağılamayın, demek istediğim şey bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...