Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Terran Stratejileri

sabonis

Öne çıkan mesajlar

ahah thor harikadır, marine+tank push yaparken arkadan thor getiriosun tankların yanına guard modeli ağlatıyor ortalığı

thor bir assault birimi değil kesinlikle. taktik avantaj kazandırıyor ve mobil koruma sağlıyor birliklerine hem havadan hem karadan. medivac drop ile taktik saldırılarda kullanılıo ama haz etmiyorum bu şey gibi biraz dropship ile 2immortal indirmeye benzio oda riskli ama tutturdunmu patir patir aliosun saniyesinde ne var ne yok mineral line da. thor'un ciddi bir üstünlüğü var zerg birimlerine karsi milyon tane ling basican işte thor görürsen.
Sosyal ağlarda paylaş

Hani 3 gün öncesine kadar hayatında starcraft oynamamış birisiyim, rtslere aşinalıktan 30-40 olmasa da 70-80i geçmem heralde apm olarak, campaigni henüz bitirmedim brutal kastığımdan.. İki marauderla expansionunu yıkılan sonra probeları ölünce çıkanı, rush yapıp fail olunca gg-surrender çekeni, tutorialdan blockingi öğrenip bir tane void rayle arkadan dolaşınca gg diyeni falan practice lige 10-15 maç ancak dayanabildim, hani hiçbirşey öğrenemiyorsunuz practice ligde böyle adamlar olduğu için.

Sistem.. bir tuhaf.. gibi :p "Initial placement" maçlarından sonra silver lige attı, adamlar templar+sentydi, warping rushtı, infestorlı corruptorlı special ability senkronlu saldırıyorlar, rusha rağmen 10. dakikada expansion kuranlar falan, nasıl bir alt lig bu, o değil dedim ya sistem bir tuhaf diye, 2v2de 40 galibiyeti olan, 3v3de 80 maç oynamış adam falan 1v1de maç sayısı az olduğu için benimle eşleşiyor :o

Birkaç şey sorcaktım, mesela replaylerde 10 barracks, 15 stargate gibi şeyler ne oluyor, çünkü 15 tane stargate yapın demiyor sanırsam : )

Onun dışında bonus pool tam olarak ne işe yarıyor?

Ligler atlama/düşme nasıl oluyor? Ben çiçeği burnunda oyuncuyum, bronze lige geçmek istiyorum gibi bir seçeneğiniz yok değil mi :P

Bu microlar macrolar nasıl yapılıyor, hani 15-20 ünite saldırırken bir yandan da benim klavyeden e ve r spamlamamdan öte :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ciprian said:

Birkaç şey sorcaktım, mesela replaylerde 10 barracks, 15 stargate gibi şeyler ne oluyor, çünkü 15 tane stargate yapın demiyor sanırsam : )

ne demek istedin anlamadım burada tam olarak. 10 brx çok görülen bir olay uzun bir oyunda. 15 stargate pek olası değil; ama oyunun gelişimine göre olabilir de. 15 stargate lüzumsuz olur gerçi; çok fazla kaynak gerektirir, ciddi bir oyunda kimse galibiyeti garantilemeyecekse harcamaz o kadar kaynağı.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Ciprian said:

ne demek istedin anlamadım burada tam olarak. 10 brx çok görülen bir olay uzun bir oyunda. 15 stargate pek olası değil; ama oyunun gelişimine göre olabilir de. 15 stargate lüzumsuz olur gerçi; çok fazla kaynak gerektirir, ciddi bir oyunda kimse galibiyeti garantilemeyecekse harcamaz o kadar kaynağı.

10 barracks da görmedim bugüne kadar en fazla 6 falan gördüm. 10 ne yaptın yahu =)

Edik: son sayfayı okumadan şeettim meğersem cevaplanmış zati.
10 rax demek mesela 10. scv'n çıktığında git rax kur demek. 12 depot diyorsa 12. scv'n çıktığında depot kur vs.
Sosyal ağlarda paylaş

galiba bahsedilmemiş betadan sonra değiştirmedilerse beni çok sinir eden bi taktik;
barracksa yapıtığınız reactor var ya, factory ile barrracksı yer değiştirip oyunun ilk dakikalarında deli gibi helion basmanızı sağlayabilir. factory'nin üzerine bi de reactor kurulmasını beklemezsiniz.
zerge karşı çok etkilidir. :(
Sosyal ağlarda paylaş

harristhegosu said:

Multiye yeni basladim , sizce marine mi daha iyi thor mu ?

full upgrade'li marine + stimpack + medievac gemilerini a ile takip ettir

GG.

gold lig itibariyle 200 nüfusun hepsini orduyla doldurmadan saldırmak yasak. medievac'a ghost doldurup base e arkadan indirip full nuke, seeker missile ile karşı tarafın ordusuna ön hazırlık saldırısı yapmak ve cruiser abanmak eşittir GG.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...