Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Single Player (Senaryo)

Seele

Öne çıkan mesajlar

Viktor said:

olumu hic tatmadigini ve overmindin sandiklari gibi olmadigini soyliyor, overmindin zel naga dan bagimsiz oldugunu ancak hur iradesi olmadigini bu yuzden kaderine lanet ettigini soyliyor, overmind xel naga nin planinin sonunda cocuklari olan zerg in yokolucagini goruyor o yuzden emirlere uymak istemiyor ama obur yandan hur iradesi olmadigi icin uymak zorunda

Overmind yaratıldığında free will sahibi, Xel Naga'nın planı da, uzun vadede Zerg ve Protoss'un birleşerek yeni bir ırk yaratması, bu ırkı da Xel Naga'nın "reborn"da kullanması. (Tam açık değil bu "reborn" kısmı. Oluşan yeni ırka Xel Naga mı diyoruz? Yoksa reenkarnasyon tadında birşeyler mi dönüyor, bilemiyoruz.)

Dark Voice Overmind'ın free will'ini bastırıp, "Protoss'u yoket" emrini veriyor, overmind da karşı koyamıyor bu emre. Önce Xel Naga'nın büyük çoğuluğunu yok ediyorlar, sonra da zaten Protoss'a saldırmaya başlıyorlar.

Dark Voice'un planı Xel Naga'nınkinden biraz farklı. Bu arkadaş da "Ben bunları zorla birleştireyim, sonra geri kalanların hepsini yok edeyim, yaradılış benim suretimde olsun oh!" diyen manyak bir abimiz. Overmind'ın öngördüğü Zerg (ve Protoss/Terran) yokoluşu bununla ilgili yani, Xel Naga planıyla değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Cassiline said:

Viktor said:

olumu hic tatmadigini ve overmindin sandiklari gibi olmadigini soyliyor, overmindin zel naga dan bagimsiz oldugunu ancak hur iradesi olmadigini bu yuzden kaderine lanet ettigini soyliyor, overmind xel naga nin planinin sonunda cocuklari olan zerg in yokolucagini goruyor o yuzden emirlere uymak istemiyor ama obur yandan hur iradesi olmadigi icin uymak zorunda

Overmind yaratıldığında free will sahibi, Xel Naga'nın planı da, uzun vadede Zerg ve Protoss'un birleşerek yeni bir ırk yaratması, bu ırkı da Xel Naga'nın "reborn"da kullanması. (Tam açık değil bu "reborn" kısmı. Oluşan yeni ırka Xel Naga mı diyoruz? Yoksa reenkarnasyon tadında birşeyler mi dönüyor, bilemiyoruz.)

Dark Voice Overmind'ın free will'ini bastırıp, "Protoss'u yoket" emrini veriyor, overmind da karşı koyamıyor bu emre. Önce Xel Naga'nın büyük çoğuluğunu yok ediyorlar, sonra da zaten Protoss'a saldırmaya başlıyorlar.

Dark Voice'un planı Xel Naga'nınkinden biraz farklı. Bu arkadaş da "Ben bunları zorla birleştireyim, sonra geri kalanların hepsini yok edeyim, yaradılış benim suretimde olsun oh!" diyen manyak bir abimiz. Overmind'ın öngördüğü Zerg (ve Protoss/Terran) yokoluşu bununla ilgili yani, Xel Naga planıyla değil.

Spoiler

Eklemek istediğim bir şey var, xel'naga ile ilk çatışan protoss. Büyük kayba uğrayıp protossu terk ediyor Xel'naga. Ondan sonra zerg üzerinde çalışmaya başlıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

bende desu ya eklemey yapiim

şimdi bu x'el naga, protosslar ile kapışıp sonra aboovvv bunlar dellenmiş diyip aiur'u terkediyorlar, burda hem fikiriz yazan bu
sonra bu x'el naga protossların free will olayının biraz gereksiz olduğuna kanaat getirip, overmind yaratıolar ve char gezegenindeki tüm yaşam formlarını deneylerle fln kurcalıolar sonra bakıolar zergler yani minik böcük mikro organizmalar en optimum tepkiyi verio overmind a, sonra overmind ı serbest bırakıolar kurcalasın zergleri fln diye, overmind evriltio zergleri, geliştirio coşturuo fln kendince ama benim bildiim burdan sonra şöyle bir kısım var,

overmind kendince bir sebeple gaza gelip char üzerindeki tüm x'el nagaları öldürüyor zergleri kullanarak, x'el nagaları öldürürken protossları ögrenio ve onları aramaya başlıo perfec creation için, yolunun üstünde terranları öperken kerrigan'ı, protossların sahip olduğu psi güce sahip bir humanı farkedip aboovvv alın bunu içeri alın alın alın diye kaçırıo, şimdi burda overmind'ın x'el nagalara neden saldırdığını bilmiyorduk, yani orayımı doldurttu blizzard dark voice ile?

peki bu uraj muraj kristali toplamıştık biz protoss temple yıkmak icin son bölüm öncesi sc 1 de o neydi?
hani ne bilim bi insanca gidip 2 kelam edemezmiydi protoss a abi böle bi ses var içimde kımıl kımıl yiyor beni diyemezmiydi yani?, tüm bu yıkımın illa olması mı gerekiyordu eheh.

Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

bende desu ya eklemey yapiim

şimdi bu x'el naga, protosslar ile kapışıp sonra aboovvv bunlar dellenmiş diyip aiur'u terkediyorlar, burda hem fikiriz yazan bu
sonra bu x'el naga protossların free will olayının biraz gereksiz olduğuna kanaat getirip, overmind yaratıolar ve char gezegenindeki tüm yaşam formlarını deneylerle fln kurcalıolar sonra bakıolar zergler yani minik böcük mikro organizmalar en optimum tepkiyi verio overmind a, sonra overmind ı serbest bırakıolar kurcalasın zergleri fln diye, overmind evriltio zergleri, geliştirio coşturuo fln kendince ama benim bildiim burdan sonra şöyle bir kısım var,

overmind kendince bir sebeple gaza gelip char üzerindeki tüm x'el nagaları öldürüyor zergleri kullanarak, x'el nagaları öldürürken protossları ögrenio ve onları aramaya başlıo perfec creation için, yolunun üstünde terranları öperken kerrigan'ı, protossların sahip olduğu psi güce sahip bir humanı farkedip aboovvv alın bunu içeri alın alın alın diye kaçırıo, şimdi burda overmind'ın x'el nagalara neden saldırdığını bilmiyorduk, yani orayımı doldurttu blizzard dark voice ile?

peki bu uraj muraj kristali toplamıştık biz protoss temple yıkmak icin son bölüm öncesi sc 1 de o neydi?
hani ne bilim bi insanca gidip 2 kelam edemezmiydi protoss a abi böle bi ses var içimde kımıl kımıl yiyor beni diyemezmiydi yani?, tüm bu yıkımın illa olması mı gerekiyordu eheh.

Xel'Naga Protoss'la kapışıyor denemez tam olarak.

Protoss'ların bireyselliği ilginç geliyor Xel'Naga'ya, kendi hallerine bırakıp izliyorlar. Sonrasında beklemedikleri bir olay oluyor, Protoss birbirinden uzaklaşmaya, Xel'Naga'ya şüpheyle yaklaşmaya başlıyor. Psychic bağları kopmaya başlıyor yavaş yavaş, Xel'Naga da "Yazık oldu" deyip toplanıp gitmeye hazırlanıyor. Bu noktada zaten Protoss eskiden "tanrı" dediği Xel'Naga'ya iyice farklı bakmaya başladığı için, Xel'Naga'nın kendilerini terketmesini ihanet olarak görüp saldırıyorlar, bayağı bir kayıp veriyor Xel'Naga. Sonrasında da Aeon of Strife başlıyor, birbirini yiyor Protoss. Burada önemli bir nokta var, Xel'Naga her ne kadar hayal kırıklığına uğramış ve kendini Protoss'un düştüğü durumdan sorumlu hissetse de, Protoss'ta Purity of Form'u başardığını düşünüyor. Yani ortaya çıkan aksaklıklar ne kadar büyük olsa da, amaçlarına ulaştıklarını düşünüyorlar.

Sonrasında Xel'Naga "Burda işimiz bitti, ikinci kısma geçelim" diye "Purity of Essence" muhabbetine bir ırk aramaya başlıyor, Zerus'ta Zergleri buluyorlar. Burada ince bir nokta var, "Bireyselliğin Protoss'un bozulmasına yol açtığını gördükleri için Overmind'a özgür irade vermiyorlar" diye bir şey yok, tüm zergin kontrolünü Overmind'a veriyorlar sadece Protoss'taki hatayı tekrarlamamak için. Yani "Overmind'a özgür irade vermeyelim, biz yönetelim" değil olay. Çok basit anlatmak gerekirse, zergling'lerin hydralisk'lerin özgür iradesi yok sadece, hepsi Overmind'a bağlı ve Overmind istediği gibi karar verebiliyor.

Ha ama ne oluyor, Dark Voice dediğimiz arkadaş Overmind'ın özgür iradesini ele geçiriyor, "Protoss'u yoket" emrini veriyor. Overmind istese de karşı koyamıyor bu emre, Zerus'tan çıkıp yayılmak gerektiğini görüyor. En yakındaki hedef olan Xel'Naga gemilerine saldırarak, Xel'Naga'nın büyük bir kısmını yok ediyor, bilgilerini ele geçiriyor. Protoss'un varlığını da böylelikle öğreniyor.

Overmind'ın Kerrigan'ı ele geçirmesi, Dark Voice'a direkt olarak karşı koyamamasından kaynaklanıyor. Bir nevi Overmind'ın Dark Voice'a isyanı yani Kerrigan.

Uraj&Khalis kristalleri, Xel'Naga tarafından Protoss'a verilmiş artifactlar. Senin bahsettiğin bölümde Artanis ve Zeratul bu kristalleri Shakuras'ı Zerg'den temizlemek için kullanıyorlar. (Xel'Naga temple'ında kullanıyorlar da, temple'ı yıkmak gibi bir amaçları yok)

Sonuç olarak, Overmind derdini anlatmak istese bile yapamıyor bunu, direkt olarak Dark Voice'un emirlerine bağlı çünkü. Dark Voice'un derdi de Zerg'i kullanarak Protoss'u yok edip, kendi hybrid ırkını yaratmak.

Sosyal ağlarda paylaş

protossları yarattıktan sonra, öle uzaydan izlemek suretiyle takılıyo xel-naga

Protosslar cok tribal bi millet ama, hala tribe tribe'lar aiur'un yıkımından sonra bile. bunlar birbirleirni yiyip duruyo falan , xel nagada diyoki, iyyy ne pis şeymiş bunlar, önce bi naapsk öldürsekmi direk diyenleri bile oluyo. neyse sonra biz gidelim yesinler birbirlerini diyince. sizmisiniz bize yan bakan diyen protosslar gidip dövüyo xel nagaları, anam anam speedlotlar pek yamanmıs diyip kacıyo xel naga.

komik olan ise, xel naganın ayrılısından cok zaman gecmeden adun cıkıyo, kardeşine psiblade cekenin aklını alırım diyo. bütün protosslarda büyüğümüzsün sen ne desen o olur abi, diyip birleşiyo bi güzel. adunun büyüklüğü ordan geliyo zaten.

diyolarki, abi süper ırk evirdik (tosslardı buluyolar sonra evrimiyolar, sıfırda yapmıyolar bildiğim kadarıyla). adeta overpowered, bizi bile dövdüler, ama bunlar cok ayrılıkcı baksana hala birbirlerini yiyolar; böle olmıycak bi dahakini hivemind yapalım.

sonra zerg'ü buluyolar zerg dediğimiz şey aslında cok ufak bi organizma, bildiğin asalak bi canlı. onu evrimleştiriyolar. işte birbirleriyle iletişim haline girme kabiliyeti veriyolar falan filan. bi anda zerg hurra diye cosuyo, bulundukları gezegendeki hercanlı türünü ele geciriyo, ardından merkezi bi yönetim sistemi olusturmaya karar veriyolar, oda overmind. bu sırada xel naga zergi izliyo hala, bakıyolar olm bunlar garip seyler yapıyo buda patlamasın elimizde diyolar. endişe icinde izlerken, zergler spacefaring bi canlı türüde ele gecirince, yallah tazzik xel-nagaya giriyolar kafadan. dövüyolar falan, xel nagada ne haliniz varsa görün lan ben eve gidiyom diyip gidiyo.

ardından overmind, psişik türler aramaya baslıyo evrende. cünkü kendi psişitesi yeterli gelmiyo bütün zergü yönetmeye. o sırada protossları buluyo, en psişik tür oldukları icin, ama asimile edemiyo. sonra terranları buluyo, allah sahane diyo. bu sırada cereberateları yaratıyoki, kendisine cok uzak zergler bası boş kalmasın. overmind'ın hive mind anlayısını kırmaya calıştığı ilk nokta burası zaten. ama cereberatelar o kadarda kendi kilişiklerine sahip varlıklar olamıyo. zerg baya terran psişiklerine saldırıp asimile etmeye calısıyo falan, oluyo olmuyo belli değil, en son kerriganı kacırıyo işte. ve normalden cok farklı bi asimile sürecinden geciriyo.

şimdi şeyi bilmiyoruz tabi. hangi noktada, bu dümüş kaka xel naga (dark voice bence kaka bi xel naga) zerg üstünde hakimiyet kuruyo?

Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

o temple'ı yıkmak icin değil, aynı artifact gibi dalgayı verip shakuras'ı zergden temizlemek icin. tapınakda toss değil xel naga tapınağı zaten.

uraj ve khali mi ne dier krisların adını unuttum. biri high biri dark templar enerjisi kullnıyo, verince ikisini birden suni tassadar patlaması yapmıs oluyosun işte

Sosyal ağlarda paylaş

bansheeler nydus duty de olcak, bole mobil 2 banshee takimi kur cikar cikmaz indirsinler nyduslari

base i siege tank-bunker- turretlerle kapa, girisler emutlaka su research ile gelen zerg supressordan kur, kapiya dizdigin 5-6 siege tank dagitiyor direk waveleri

ha ama sole bisi var, kerrigan geldiginde cok pis cokertiyor bu savunmayi, battlecruiser tut 6 tane hazirda, kerrigana yamato spamla direk, mutlaka 3 starport olsun cunki kerrigan BC leride cok pis yiyor, kerrigan gide rgitmez hemen sabunmani toplayip kestigi tanklari yeniden basip supressor i kurmaya calis yoksa kerrigan in yardigi hattan deli gibi geliyorlar deligi yeniden kapiyamadan
Sosyal ağlarda paylaş

hic gerek yokki buna, mind control upgrade i alın

air savunmaıs yapın her gelen parada mind control tower + turret dikin broodlordları mutaliskleri fln patır patır MC yapıosunuz zaten broodları mc yaptığınızda win win durumu direk

turretler full upgradeli olması gerekio birde böylece mutaliskleri yersiniz cerez niyetine

broodları alın saklayın habire işte kerrigan gelince salın üstüne
istediği kadar öldürsün broodları kerrigan sonucta bedava mal :P

en ekonomik olarak efektifi bu yöntem =D
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi olay şu
senaryoyu önce normalde oynuyorum tüm zerg veya protoss gelişmelerini alıyorum. Sonra hardda oynuyorum ama bu sefer direk achi için oynadığımdan hiç zerg veya protoss gelişmelerini kasmıyorum.

Şimdi o harddan devam ettim diyelim. o normalde aldığım zerg veya protoss gelişmeleri çöpe mi gitmiş oluyore?
Sosyal ağlarda paylaş

spoi

arkadaşlar peki ihaan crystalindeki görevleri yapmadan, kerriganın cici bi insan olduğunu bilemden direkt acturus mengskin cocuğu ile char'a saldırınca senaryoda bişler değişiyo mu? çünkü char görevine giderken, char görevleri bitmeden elinizdeki mevcut görevlere geri dönemezsiniz diye uyarı geliyor.
bu arada oh be sonunda başladı starcraft, sevdim bu bölümleri :D

Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

şimdi olay şu
senaryoyu önce normalde oynuyorum tüm zerg veya protoss gelişmelerini alıyorum. Sonra hardda oynuyorum ama bu sefer direk achi için oynadığımdan hiç zerg veya protoss gelişmelerini kasmıyorum.

Şimdi o harddan devam ettim diyelim. o normalde aldığım zerg veya protoss gelişmeleri çöpe mi gitmiş oluyore?

abi achi kasıyosan direk achiyi alıp çık mesela öyle tarz şeylerde şu zero hourda 4 base kesme işini öyle yaptım saldım base i allh ne verdiyse gittim kestim

ben şeyi merak ediyorum şu süpernova olan güneş bölümündeki adam kaybetmeme achievementı binaları kapsıyor mu, yani geride bıraktığımız basedeki uçurulamayan binaları elle yıkmamız mı lazım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...