Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İzmir'de Yaşam

kozalak

Öne çıkan mesajlar

bir kaç ay sonra izmire yerleşme ihitmalim var. izmirde yaşam nasıldır? ev kiraları, günlük yaşam, ortam vs vs vs
bilgilendirecek kimse var mı?

izmirde hiç tanıdığı olmayan biri olarak izmire gelmek mantıklı mıdır onu da sorayım.

not:soran olacaktır, ankarada yaşıyorum şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

memur şehrinden avrupavai bir şehre geçicekmişsin. Ankara'dan sonra çok daha güzel bir şehir. Seni tek zorlayacak şey rutubet olabilir. Denizin tek kötü yanıda o. Karasal iklime veda etmenin vakti :)

İzmir benim 2. şehrim gibi. Çok güzel yer bence. Caddeler, sokaklar filanda baya hoş. Tabi nerede oturduğuna bağlı.

Benim akrabalarım, narlıdere, bornova, alsancak'da olduklarından, oralara göre yorum yaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

bende ankaradan izmire yerleşmiştim 6 sene kaldım ama haftaya mecburen izmirden ankaraya tasınıyorum :( çok şanslısın bence turkiyenin en guzel şehrine geliyosun. öğrenci olarakmı geliyosun yoksa çalışmayamı geliyosun. ona göre ev fiyatları,ortam fln bakımından daha detaylı bilgi verebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kişisel bişey bu bende Ankaradan İzmire geldim benim için Ankara çok daha güzeldi sadece alışkanlıklarına bağlı yoksa bence İzmirin bir zelliği yok. Hatta benim gibi Ankarada merkezi bi yerde oturup heryere yürüyerek gidebiliyorsan İzmirden nefret ediceksin çünkü heryer birbirine çok uzak.
Sosyal ağlarda paylaş

çalışmaya gelecem kısmet olursa (henüz kesinleşmedi ama, izmir olmazsa istanbula olması çok büyük ihtimal-iki şehirden birine gidecek gibiyim)

okulu ankarada okudugumdan bi alışmışlık var ama bi cenabetlik var bu şehirde kendi adıma. gelecek teklife bu yüzden evet demeyi düşünüyorum. (lan daha ortada fol yok yumurta yok gerçi ama neyse)

kötü tarafı kimse yok tanıdıgım o açıdan sıkıntı çekecek gibi hissediyorum, bu biraz korkutuyo beni. ankara gibi değildir umarım insanları :D

nem sorununu uzun yıllar yaşadım, çalışacağım için gündüzleri öyle bi sıkıntım olmaz, akşam da hava iyi olur herhalde. pek sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum o açıdan. yaşasam da sorun değil zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:

Kişisel bişey bu bende Ankaradan İzmire geldim benim için Ankara çok daha güzeldi sadece alışkanlıklarına bağlı yoksa bence İzmirin bir zelliği yok. Hatta benim gibi Ankarada merkezi bi yerde oturup heryere yürüyerek gidebiliyorsan İzmirden nefret ediceksin çünkü heryer birbirine çok uzak.

abi adam angaralıymış..

normal yani..

senko said:

izmirin tek kotu yani kizlar teklif ediyor iste :/

lol..

yalnız ankaradan sonra izmir "medeniyet" gibi gelecektir.. cilalı taş devrinden sonra demir çağı gibi gelicektir..

angara sonuçta yaw.. angara..
Sosyal ağlarda paylaş

Kücük ama bi ist te yasayıp 2 ilcesinde takılcagıma, koca sehirde istedigin yere gider gelirsin. İklimi güzel, Nisan ayından eylüle kadar itibaren çeşme ada bodrum marmaris vs. akarsın yarım saatle 2 arası mesafeler. İnsanı güzel, eğlencesi her türlü çok iyi. Hani para haricinde yani mecburiyet dısında izmir i ist e tercih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...