Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu oyuna baslanir dimi?

senko

Öne çıkan mesajlar

triali cektim de grafikler kotu olsada ve sadece 10lvl atlayabilsemde hosuma gitti, pvpsi fln cok hareketli cok hos geldi gozume.

sagolsun sam'da kirmadi beni bik bik oterken basinda tum sorularimi cevapladi

yalniz bide buraya sorayim, baslanir demi bu oyuna? guzel yani gayet, wowdaki gibi item kavgasi yok full action pvp, guzel bir quest sistemi.

o collectors editionda gozum kaldiydi zaten sdf
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:
baslanir demi bu oyuna?

Yeni başlayanlar için şahane. 1+ senedir oynayanlar içinse tam tersi.

senko said:
wowdaki gibi item kavgasi yok

Valla öyle hakikaten. Loot sistemi kusursuz denemez ama item kavgası yok, iyi tespit.

senko said:
full action pvp

Olay pvp işte hatta yanında gereksiz derecede pve de var.

senko said:
guzel bir quest sistemi.

Bildiğin, default quest sistemi. Questler fena değildir aslında ama herhalde son 1 senede kimse quest ile level kasmamıştır. T4'de questlerle ilişkin 25 kelle getir, şurayı burayı scoutla, şuradan git 2 kale al gel gibi şeylerle sınırlı oluyor. Daily falan yok yani. İyi ki de yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Arcane kesinlikle haklı 1+ sene konusunda.Yeni bi ırk filan koysalar lizardmen muhabbeti vardı bi aralar noldu o bilmiyorum.
Sıkılma konusunda bence grup içinde dps,tank,heal görevlerini yerine getirebilen çoğu char sıkıyor.Çünkü oyun single play olmasada bi warbandde yapabileceklerin sınırlı.Ve her şey aynı end game'de.Yabancı bi guilde girip premade wb ye dahil olursan vent'de duyacağın kelimeler "holdd dıı layn laynn holdd dı laynn bomb bomb me bomb bomb me" bunlar.Yani en son böleydi.Ama single play char olarak mesela destro'da SH var.Bununlada istediğin kadar freestyle takılabilirsin bence.Yaratıcılığına kalmış.
Kendi kendine rpg bile yazdırır adama o derece sıkılmassın(:P) Ama bi wb ye girdiğindede adam yerine koyan olmuyor.Wb nin 4. partysinde 2 kişi oluyor zaten.Biri mara biri sh:D
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bad gas'in o kadar mobility si yok kesinlikle onu söliyim baştan değişiklik olmadıysa tabi.Zamanında kullanmıştım.Bad gas'in yaptığı görevi bi tacticle mara daha iyi yapıyor.Yani eğer bu görevi sh' a verdilerse çok saçma gerçekten.
Sebebi şu;
Her ne kadar 2 si aynı değilsede sonuçları aynı kapıya çıkıyor.
http://www.wardb.com/spell.aspx?id=1850
CD'si 30 sn bunun.
Hemen hemen aynı kapıya çıkan Mara tactiği de bu;
http://www.wardb.com/spell.aspx?id=8445
Her 10 sn'de bir spamlıosunuz.

Bad gas kullanan bi sh vardı nornda Legio X..'deydi hatta. Adam nefret ediyodu premade gecesi.Bad gas'i almak için battle squige dönüyosunuz spec deiştiriosunuz ve uygun anda uygun şekilde 30 Sn'de bir bi skill spamlıosun.Ne kadar zevkli olduğunu düşünün(:P)

He bide mouth of tzeentch 40 feet bad gas 30 feet onuda belirtiyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Effect farklıyken aynı kapıya çıkıyor denemez. :) Stack olmasa anlarım.

Stabbin öyle malesef. Ondan daha iyi olan Assault da öyle zaten. Deneysel takılanları görüyoruz arada bir ancak adı üstünde deneysel işte. Warband için respece gelince o birçok classın derdi zaten. Keşke WoW gibi dual spec olayı olsa.

Slow Boil yamada *mirrorlandı*, artık öyle bir ability yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Cast time ve cool down uzayınca mantıken aynı skili spamlamak icin gecen süre artıyor diye demiştim.Aynı kapıya çıkar mevzusu.
Hatta cast time uzatmak daha avantajlı bile denebilir.

Neyse Slayerın CD'si 20 snymiş bu arada win(tu)

Bide abi işin gerçeği stabbin de bende defalarca gaza gelip çok değişik şeyler deneyip deneysel takıldım ama bunun içinde oyunun genel geçer kanunlarının deneyselliğe prim tanıması gerekiyor.
ama ne yazık ki kağıt makas olayı.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bad gas kullanırken yani battle moddayken diğer specteki abilityleri kullanamıyosun run away filan. Hani ayrıyeten run away dersen.Karsıdaki elemanların kafasına sürekli dot yagdırdın filan işte ap yetmez ona.Bad gas işe yarıyor tabi ona bişey demiyorum.Ama şimdi farkettim diğer charların bu görevi üstlenememesinin sebebi survival olabilir.Sonuçta battle squig moddayken toughness+ yanına gas squig (itemlarıda armor tali basılmış şekilde)
çıkarınca çok sağlam bişey olurdu.Birde stabbinde her sn kendi kendini 100-200 heal yapan tactic var.Bunları kullanarak bad gas atacagın bölgeye girip ayakta kalırsın.Evet bu avantaj bak.

Run away'de sınırsız heal debuff var hemen hemen sürekli spamlıosun da iste dot oda yani single target.anca 1vs1 de yani. yoksa wb deki healera focuslansan adrenalin yaparsın en fazla healerın hpsi %60 a indi 2-3 sn diye."Az daa kassam indircektim çok az kaldıydı lan yapabilirdim lan" moduna giriosun kendi içselliğinde 2-3 sn.Sonra gerçekle yüzleşiosun kaç tane healer war o wbde filan.

Ege ayrıca dur surda 2 dk marauder reklamı yapıyorum aynı işi görür diyorum kime diyorum ben yaa off:D
Sosyal ağlarda paylaş

interperez said:
Cast time ve cool down uzayınca mantıken aynı skili spamlamak icin gecen süre artıyor diye demiştim.Aynı kapıya çıkar mevzusu.
Hatta cast time uzatmak daha avantajlı bile denebilir.

Kusura bakma ama denemez. Misal 5 saniyelik zaman aralığında en kritik olay olan healing açısından bakalım:

Cast time uzayınca birden fazla group heal veya hot cast mümkün ama cooldown uzayınca en fazla birer kez kullanabiliyorsun. Ayrıca Marauder'ınki melee check olduğundan tutturması daha zor.

Öte yandan Marauder 30 saniyenin 15 saniyesinde up tutabilirken SH 10 saniye up tutabiliyor. Buna rağmen healer oynamış herkes muhtemelen cooldown eklenmesinin daha korkunç birşey olduğuna hemfikirdir.

Gerçi tekrarlıyorum, aynı anda uygulanabildikleri için karşılaştırmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Kusura bakma ama denemez. Misal 5 saniyelik zaman aralığında en kritik olay olan healing açısından bakalım:

Cast time uzayınca birden fazla group heal veya hot cast mümkün ama cooldown uzayınca en fazla birer kez kullanabiliyorsun. Ayrıca Marauder'ınki melee check olduğundan tutturması daha zor.

Cd uzayınca evet en fazla birer kez kullanabiliyosun ona katılıyorum.Cast time'da demek istediğim dok/wp group heal 1.5 sn'yse eger bu direk 3 sn yeye çıkıyo bu gecikme sonucu wp/doka focuslanmışlarsa wp/dok direk yerde zaten.Normalde dok/wp 3 sn'de 4-4.5k hp group heal spamlıyabilecekken bu yarıya düşüyo.Bunu zaman dilimine vurursan aynı etki yapıyo gibi geliyor bana.Örnek; 1 dk içinde 30 sn mara bunu kuulanıyo.30 snde dok/wp nin potansiyeli yarıya iniyo.Birde attığı healde hedefini bulamadan hedefi yatıo.Sonuçta hpsi %50 olan bw healer light armor class 3 sn dayanamaz.Ayrıyeten işte melelerin cast time ları filanda uzuyo neyse o konuya girersek olasılık problemi çözeriz burda:DBirde bu charlar full heal calısmıyo cure debuff vs...Ama hot konusunda haklısın hota ne kadar cast ekleyebilirsin ki.Orda cooldown avantajlı.Ama bi hotta end game de hayat kurtarmıyo tank hariç.

Marauder'in o skilline tam olarak melee denemez.(azından bişi çıkarıyo zaten asdfa)Bad gas'den daha geniş alana atıyo ondan eminim ikisinide kullandım.İkiside önündeki 180 derecelik yaya atıyo işte maranınki 40 bad gas 30feet.

(dok/wp nin casti 1.5 sn diye hatırlıyorum yanlış olabilir oda)
Sosyal ağlarda paylaş

slayer ın kendisi warband göçertiyor :P. Bide üstüne adama aoe ne vermişler hehe. olmayan şeyi yok. Bu oyunu yapan öküzümgilleri merak ediyorum. Karşı tarafada op skilleri verselerdide bu rezillikler çekilmeyeydi ne vardı.
wh gelir parry açar dokunamazsın. Slayer gelir 30sn cd ile 20sn unstople açar skillden, parry block yapamazsın. Üstüne cd uzatır vs.

Ayrıca oyun oynanır tabi. Daha eğlenceli oyun bile yok diyebiliriz. Açtığın karakteri direk 40 yapmaya çalışmana gerek yok. Her levelını pvp de kasarsan 40 olman 2 ay sürse bile, her anında eğlenirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...