Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hardcore Türk Guildleri ve LK

Absolut

Öne çıkan mesajlar

bakin nerdeyse bir sene once yazmisim canim turk milletimin ne oldugunu, hala ayni muhabbet :p

11 senelik MMO tecrubesi ile sabittir bu gorusler

said:
1-)Once Ben
5 haftadir raide gelip tek item alamamaniz ve DPS iniz bu yuzden geride kalmasi kimseyi ilgilendirmiyordur, item duserse once o almalidir cunki hakkidir, gurubun gelismesi filan onemli dgeildir, diger adam yesil chestle gezsin bu adam t8 den 8.5 e upgrade icin o adama passlamaz cunki once o vardir

gene en cok emegi o vermis en cok o calismis en cok o haketmistir bu itemi

2-)Liderlik = Ego Tatmini
Liderlik vasfi oldugu ve insanlari ortak bir noktaya yonlendirebildigi icin liderlik yapmaz bizim millet, tamamen liderlik hissi ve "EN TEPEDE BENIM HULEN" icin girisir bu ise, genelde liderlik vasfi olmadigindan bunuda beceremez altinda hizmet yapan kadrolara yikar her isi, sonra gunun birinde bu altindaki adam uyanir "lan butun isi ben yapiyorum bari yeni olusum kuriyim" mitoz bir sekilde bolunurler boyle

3-)En iyi ben bilirim
Saatlerce tartisin rakamlarla olayalrla izah edin, hayir
bu adam mutlaka senden iyi biliyordur veyahut haklidir, gelip kizkardesini elle taciz etse "Elim usuyordu isinmak istedim" tarzi piskin bir sekilde savunur kendini, cunki ayni zamanda kafasinda onun elinin isiniyor olmasi birinci onceliktedir kural no 1 den

4-)TEAMPLAY? WUT TEAMPLAY? ME SMASHHHHHHHHHH
1. 2. 3. maddelerin isiginda takim oyunuda sevmez, metrede DPS I en cok yapan veya itemi en iyi olan kraldir, digerleri ona yardim etmek icin vardir, is leechlemeye gelince felaket leechler karakterini size dosetir ancak karakter gelistirmesindeki bir sonraki basamagi siz ona sagliyamiyorsaniz ceker gider binbir turlu bok atip drama yaratarak

5-)Tuketebilicekken Neden Uretiyim?
Gene yukardaki maddelerin isiginda bu adam haziri sever, birseye ulasmak icin ne kadar az emek harciyacaksa o yontem o kadar iyidir
Oturup takimoyunu olsuturup zor bir durumu yenmek yerine o zor durumu zaten yenmis olan baska bir guruba katilir, daldan dala yukselme seruvenine devam eder

6-)Benden Sonra Kankam Gelir
Kankasi %100 haksiz olsada onla yuzlesip "bak dost aci soyler sen haksizin aga" diyicek adam sayisi cok azdir
cunki kural no 1 "Once Ben" in gecerliligi yuzunden arkadasininda hatasini kabul etme ihtimali %1 filandir ve bu yuzden arkadasini haksiz olduguna ikna etmek imkansiza yakindir

kural no5 in isiginda arkadasini karsisina cekip adam etmek hatasini gostermek yerine "HAKLISIN ABI" diyip kolayina kacar ve kendisinden sonra hep kankasini korur

turkiyede dost aci soyler atasozu vardir ancak bu aci sofradaki acidir, "dost adana soyler urfa soyelemez" dir o sozun asli, insanlar hatalari ile yuzlesmediginden ve hatalari arkadaslari tarafindan soylendiginde bile kabul edilmediginden adam olunmasi zordur, hatasini kabul edip bir daha yapmamaya azim gostermekten o hatayi yoksayip yeniden tekrar etmek daha kolaydir

7-)Yanlizca Zayiflar Ozur Diler
Baslik kendini acikliyor zaten, ozur kulturu yoktur insanimin
hatasini kabul etme sansi olan %1 i yakalasada ikinci roll atilir ve gene %1 dir ozur dileme ihtimali, ozur dilemek alcaltici kucultucu birseydir ve insani daha az saygin yapar, hatasini acik acik kabul eden cok az adam gorursunuz bu ulkede

8-)Armut Pis Agzima Dus
kendini tekrar eden bir madde gibi gozukur ama degildir, bu zihniyetle alakalidir ve diger maddelerle uyum icindedir

Turk olusumlarinda kimse emegini paylasmak istemez, misal bir yabanci sabah kalkip X questinin 20 tane Lahana istedigini gorurse gider 200 lahana toplar bankaya atar not ekler "Arkadaslar su quest istiyro ben topladim sizde burdan alin" diye

bir turk ise birisi questten bahsettiginde "ZUAAAA AMELE GIBI TOPLA SIMDI, BEN TOPLADIM BITTI COK SUKUR AHAHAHAHAHA" yapar

dayanisma ve yardimlasma "Alis" seviyesindedir, millet hep almaya bakar kimse vermek istemez, gercekten iyi niyetle oturup topliyan adamda illallah der birakir

misal bu istisna adama mavi chest duser, hemen guildundeki bri adama yollar kullansin diye ama 1. Kuralin isiginda bu chesti hediye ettigi adam bunun 3 aydir farmladigi recipe i "AHAHA GECEN BIR RECIPE SATTIM KOYDUM PARAYA OH OH" der, "ABI NE YAPTIN BANA LAZIMDI O :((((" derseniz "hadi ya bak valla aklimada kalmadi pardon neyse gene duser merak etme" dir cevap

bunun iki sebebi vardir ikiside kural 1 dir

a-)Sizi sallamadigindan ve deger vermediginden aklinin ucundan bile gecmemistir bu (sirf item degil, size lazim olan bir quest veya size lazim olan bir raid de olabilir bu) ve bu durum gercektir, size mavi dusunce pacanzidan ayrilmiyan kendi isi olunca dunyanin obur ucundan telefon eden bu adam icin gecmiste yapilan iyiliklerin hicbri onemi yoktur, Abi ben sana mavi vermistim dersen "Yapmasaydin" der yuzlerseniz "iyilik soylenirmi hic ne bicim adamsin" diye saldirir birde (ki %90 kankalarinida ustunuze salar)

b-)Sizi sallamayip deger vermemektedir ancak unutmamis isine gelmedigi icin unuttu ayagina yatmaktadir, bu durumda salak sulak birsuru bahane dinlersiniz oysa asil sebep ya sattigi itemdan iyi para kirmisitr ve bu para sizin dostlugunzudan daha onemlidir, yada o istediginzi instance a ihtiayci olan bir kankasi vardir onun onceligi olsun diye sizi kenara atmistir
Sosyal ağlarda paylaş

cevap wow - turk char satış forumlarında :D

Şaka bir yana çok duygusal bir milletiz, bu tarz bir başlıkta bile birbirimizi incitme yarışına giriyoruz :) öyle değil mi?

Lafa gelince raidlerde ciddiyetsiz yönetiliyor, her kafadan bir ses çıkıyor, raid yönetimi sert olmalı diyoruz. Hata yapıp fırça yediğimizde yok efendim böyle bağırış çağırış raid olmaz diyoruz falan. Yok yabancılar güler yüzlüymüş , eglenerek raid yapıyorlarmış falan. Orada hata yaptığında sana hatan bile söylenmeden kick yiyorsun. Ancak Türk guildlerinde bu hataları yapmaman için uyarılıyorsun, sert yada yumuşak fark eder mi. Çünki Türk guildleri sana sadece oyuncu bu şutla gitsin gibisinden bakmıyorlar bakamıyorlar çünki duygusalız, karşımızdaki milletimizden bir insan diye bakıyoruz. Bu iyimi kötümü tartışılır herkesin bakış açısı farklıdır. Bana sorarsanız yaklaşık 10 sene öncesine dayanan MMO geçmişimiz bunu gösteriyor. Kimse kusura bakmasın ama biz Türkler için Eğlence(bu sadece bir oyun) ve başarı(top50 vb.) MMO'ların hangisinde olursa olsun birlikte olamayacak şeyler.

(yazmamam gerekiyordu ama neyse yazdık içimizdekini döktük bir kere, yabancı guildlerde oynayan arkadaşlara sonsuz saygım var ama bu tarz topiclerde ben yabancı guilde giriyom lan top50 görcem diye afra tafra yapanlarada ayar oluyorum son olarak bunu belirteyim)
Sosyal ağlarda paylaş

Oraz said:

Yok yabancılar güler yüzlüymüş , eglenerek raid yapıyorlarmış falan. Orada hata yaptığında sana hatan bile söylenmeden kick yiyorsun.

afedersin ama götünden uydurmak diye buna derim ben.yıllardır şu oyunu oynuyorum totalde 3 ay türk guildinde oynamışımdır.hayatım yabancı guildlerde geçti de ben böyle bişey ne kendi adıma yaşadım ne de oynadıgım guildlerde tanıdıgım guildlerde yaşandı.hata yaptık mı türklerden daha çok bağırıp çağırıp ebemize atlıyolardı da tam aksine guildden atmıyolardı o stresi yaşaman için.işkence yapıyodu adamlar aheuaeh.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen oyle

aksama konusucaz derler, officerlar toplanicak derler hicbrisey olmamis gibi hersey devam eder boslukta kalirsin

misal cok iyi hatirliyorum, biraz sorunlu ama sen sakrak bir hunterimiz vardi, lootwhore idi feci ama butun guild seviyro tkailiyro dalga geciyorduk

golemagg onunde bekliyoruz, priestlerden biri altiyla gelmis o aksam hutner kanalinda oda, cok kafa adam (TBC sonrasi basliyanlar bilmez pek, 40 li kraidler oyel kaotik olabiliyorudki genelde raid chatten muhabbet donmez, class veya rol kanalalrindan geyik yapilirdi, roguelar topluca healer kanalini filan basar bole trashde iken eglence olurdu) soyel bir diyalog gecti

-stryk, bahse girerim golemagg i cekemessin
-cekerimde niye simdi ugrasicam, zaten GM sevmio beni :(((((((
-cekersen 15 golt vercem

diger hutnerlarda tkaildi buna, /chicken filan atiyoruz egleniyrouz, obur yanda hala tank healer assignmentlari donuyor (golemaggda guildun bir kere biel wipe yemedigi ole patates bir farm bossu), bizim mal kostura kostura gitti golemagg i cekti, tankalr panikle aldi filan arada iki healer gg oldu chaosdan %10 larda filan bi wipe yedik

GM deliye dondu, raid burda bitmistir gate acin dedi gittik

1 gun gecti tik yok
2 gun gecti tik yok, raidler devam ediyor herzamanki gibi
3 gun gecti, BWL deyiz bu hunter artik cildirmis ne oldu ne bitti ne yapacaklar diye, bende deli panik halindeyim, han iadam achicken filan cektik gaz verdik bizde bok yoluna gidicezmi diye
5.gun oldu, BWL deyiz gene raid yeni toplaniyor 45 dakika filan var baslamamiza caat herkez forumdan konusuyor

foruma bir girdik dana gibi aciklama yazmis GM, officer lar olarak dusu nduk ta sindik fikir birligine vardik

said:
pulli yapan arkadas strykin bu 2. uyarisiydi, guildden atilmasina karar verildi
pulle "15 golt veriyim" seklinde tesvik eden ve gaz veren ogun hunteri ile oyniyan priest hanhurun bundan sonra atlarinin yeni expansiona kadar hicbir raide alinmamasina karar verdik

bunun yazilmasina ragmen atmadi adami, adam bwl de razorgore odasinda oturuyoruz, raid baslicak tam o an geldi GM "forumu okumussunuzdur, stryk veda edebilirsin" dedi ve adam vedasini ettikten sonra cikardi guildden, adamin HS basip gitmesi hala gozumun onunde, ole trajik bri andi asdfasdf ("icses":ohh t2 bacak duserse bu konucakti, iyi oldu gitmesi hiyarin)

liderlik diyorum iste, yabancilarda genelde vasifli adamlar soyunuyor bu ise, bzideki gibi ego tatmini icin officerlik pesinde kosmuyorlar cogunlukla

bagirip cagirma ile, milelti patir putur raidden atmakla leaderlik olmiyor, yaptirim gucu cok onemli, biz turklerin anlamadigi birsey bu yaptirim (dis politikadada bol bol goruyoruz :p)

otorite yaptirim ile saglanir
adam sana ters dustugunde kullanciagin yaptirim seceneklerinin bollugu ile dogru orantilidir otoriten

adami guildden atmak kopruyu yikmaktir, adam guildunu sne ise yatirim yaptigin bir uyeni kaybetmissindir

bunun yerine 50 DKP MINUSSS!!!!!! cekersin, adami demote edersin, loota rollama hakkini alirsin bu adam ikileme duser

"simdiki guildum iyi, biraksam yeni guild bu ayarda zor bulucam, kendime cek iduzen veriyim bari az huylarina suyalrina gidiyim" e gelir olay

turk guildleri bu sistemi, bu adaleti kuramaz, kankalara iltiams cekelim diye duzeni bozar, yaptirim uyguliyamaz otoriteyi ve liderligi kaybeder

sirf oyun degil, bizim milletin genel yapisi bu
Sosyal ağlarda paylaş

Lorrotar said:

Oraz said:

Yok yabancılar güler yüzlüymüş , eglenerek raid yapıyorlarmış falan. Orada hata yaptığında sana hatan bile söylenmeden kick yiyorsun.

afedersin ama götünden uydurmak diye buna derim ben.yıllardır şu oyunu oynuyorum totalde 3 ay türk guildinde oynamışımdır.hayatım yabancı guildlerde geçti de ben böyle bişey ne kendi adıma yaşadım ne de oynadıgım guildlerde tanıdıgım guildlerde yaşandı.hata yaptık mı türklerden daha çok bağırıp çağırıp ebemize atlıyolardı da tam aksine guildden atmıyolardı o stresi yaşaman için.işkence yapıyodu adamlar aheuaeh.

senin götünden uydurmadığını nerden bileceğiz? terbiyeli takıl adam gibi cevap verelim...
Sosyal ağlarda paylaş

yabancı guilddede oynadım turk guilddede oynadım kimsede kimseyi raidde kotu diye atmadı bier tek azmo kendi cıkmıstı kızlara hava atcam diye ama o azmo :P. Kaldıki beni kimse atamaz ancak ben ayrılırım :P Şaka bir yana guildden atılma gibi birşeyin tek sebebi raid fail değil insan ilişkileri faildan olur yoksa sen adam gibi biri isen kimse 2 fail için atmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

bağırış cağırıs olur onlar tadı tuzu ama için işine küfür girdimi o anda biter. simdi yabancılar küfür etmiyormu diye cıkacak birisi. hayır efendim etmiyor chatte ediyor evet ama ventten bi raid yönetirken yada arena yaparken cok seviyeli konusuyorlar burada illa yabancıları savunmuyorum tabikide ama ben su ana kadar gördüklerimi yazıyorum sadece.

ayrıca guildden atma olayını diyen arkadasta baya sallamıs yok öyle birşey ama uydırık kıytırık bi gevur guildine girdiysende bilemicem artık...
Sosyal ağlarda paylaş

Kick olayına açıklık getireyim yanlış anlaşılmasın. Guildden sizi ya direk atarlar yada biz seni guildde istemiyoruz guildi terket derler. Bu ikisi her türlü guildden şutlanmaktır.

Konu ile alakalı; ben sınır olarak başarı kovalayan (top50ci)guildlerden bahsediyorum. Yarı hardcore yada casual raid yapan guildlerden bahsetmiyorum bu kick konusunda lütfen ona göre yorumlayınız. Siz isim yapmış bir hardcore guilde girmeden önce başvuru yapıyorsunuz. Başvurunuzda neler yaptığınızı ve neler yapabileceğinizi söylüyor ve vaad ediyorsunuz. Adam ona göre sizi guildine alıyor. Gel görki vaad ettiklerini yapamıyorsun adam sana seni istemiyorum diyor şutluyor direk. Seninle neden uğraşsın ki? Neden sana birşeyler öğretmeye çalışsın? Sen zaten ben biliyorum yaparım diye başvurup girmedin mi guilde?

Türk guildlerinin (iyi seviyede diyebileceğimiz) çoğunda bu yok. Çünki iyi Türk oyuncularının neredeyse yarısı yabancı guildlerde oynuyor (benim gördüğüm kadarıyla). Ha bu geçmişte yaşananlardandır, WoW'a başladığında yabancı guildlerden başlamış bırakamamıştır sebebleri tartışılır oraya hiç girmeyeyim. İşte bu yüzden bazı arkadaşların belirttiği gibi raidinizde 15 iyi oyuncu oluyor 10 oyuncu vasat seviyede oluyor (örnektir). Ama siz o oyunculara mecbursunuz. Size başvurularını yaparken tecrübe eksikleri olsada, en iyiyi vaad etmeselerde gelen az sayıdaki müracaatlardan yada çok çok kötü başvurulardan ötürü kabul etmek zorunda kalıyorsunuz. Bu dengesizlikten ötürü inanıyorum ki raid yönetmek çileye dönüşüyor. Otorite sağlamak zorlaşıyor. Bağırış çağırışta oluyor, denildiği gibi işin tadı tuzu oluyor bu.

Ne biliyim işte yaşadıklarımız, gördüklerimiz üzerine bu yorumları yapıyoruz. Görüşlerimizde farklı olabilir ben herkese saygı duyuyorum o yüzden. Ancak lütfen uslup bozmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Oraz said:

Amonn said:

Az daha kasılsa "Türk olduğumuz için kesemioruz" a gelecek mevzu..

Türk olmak buff mı debuff mı :D

Ben bunu kastetmedim. De nerdeyse o raddeye gelecek, ona bi atıfta bulundum.LK kesilirse guild keser millet kesmez, e haliyle kesilememesinin sebeplerinide Türk,Macar yada Hırvat olmaya bağlayamayız. Bi arkadaş yukarda güzelce sebeplerini yazmış uzun uzun, aynısını yada bi benzerini belki ararsak herhangi başka bi memleket forumlarındada buluruz.

Farzedelim türk guildi kesemedi nolur yani.? Gurur mu duymamız gerekir?yoksa bi Swe. gelip dalga geçse(ki umurlarında olmaz) utanmamız mı?
TOp 50 yi geçtim top10 daki guildlerin hangi milletten olduklarını kim umursar? Mevzu kesmektir gerisi hikaye.. kim kesti?-Paragon-helalss./clap-Next..
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı bossun 10 man , 10 man hc , 25 mani kesilmiş. Yani aynı herifi 3 versiyonda kesmişsin 25 hc kesememek bir başarısızlık olarak adlandırılmamalı. Gözde de büyütülmemesi gerek aslında çünkü kesilme tarihleri tam bizim menopoz dönemlerimize rastgeliyor.

Şöyle ki bu menopoz dönemi (Mayıs-Eylül arası) ara progreste olduğu zaman guildler genelde dağılır. Tabi oyuncu alımı/kalitesi bu dönemi biraz yavaşlatabilir bişi diyemem. Fakat exp öncesi genelde "yemişim raidini" anlayışı da olduğu için bu asma olayları daha çok olmakta.

"Ama yabancılarda olmuyo", banane bizde 5 yıldır oluyo.

Türk oyuncular için kıstas yapılması bana gayet saçma gelmekte. Şu zamana kadar girdiğim guildlerde tamam armutlarda vardı elbet ama kaliteli insanlar çoğunluktaydı. Tabi insanları oynayışlarına göre değerlendirmekte çok yanlış. Sonuçta guild ve o tagı taşımanın amacı seninle aynı kafada olan güzel vakit geçirebileceğin insanlarla oyunu oynayacağın muhabbetli bir yer. Hepimizin bulunduğu guildde elbette vardır muhabbeti hoş arkadaşlar.

MMO oynarken ister istemez, yaşadığımız toplumunda yapamadıklarımız, gerçek hayattaki eksik/fazla yönlerimiz böyle özgür bir ortamda mutlak olarak fışkırıyor. Birey olarak diğer ülke oyuncularının yetiştirilme ve yaşam tarzından çok farklıyız. Ve kendimizi önemli hissettiğimiz , özel hissettiğimiz bir yerde ego tavan yapabiliyor. Bunu elbette herkes için söyleyemeyiz ama bir genelleme yapmadan önce bunları düşünmemiz gerekiyor.

Bu muhabbetler 5 yıldır dönüyor sadece form değiştiriyorlar. Vanilya ve diğer exp kıyaslamaları , türklerin kıyaslanması , hangi takımın taraftarı daha çok anketi , narutonun 10 yıldır kage bunshin ve rassengan yapması vs vs. bitmeyecek ve çözümlenmeyecek konular.

Şimdi ilk paragrafa tekrar dönersek. Mesela bizim guild ilk 9 bossu hc aldı ve gayette rahat aldık itemlerimiz upgrade olmamıştı. Profta takıldık ondan sonra tabi offline vs guildden çıkanlar blabla oldu progress tıkandı ama deniyoruz ve inanıyoruz kesecez.

Ha 3 farklı versiyonunu kesmişsin adamın , hc combatında yaratıcılıktan uzak infest 3242k vuruyo , defile hemen yayılıyo vs vs. Yani verilen dmg fazlalığı , bossun hp fazlalığı, çok dps gerekliliği falan kessen nolur kesmesen nolur. Bence prof hc ve deathwhisper çok daha yaratıcı ve oyunculuk isteyen combatlar. Tabi oyunculukla konstantrasyonu da karıştırmamak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

burda turk vs yabanci guildleri konusuyoruz

top50 raid makinalarini konusmuyoruz, o guildlerde dusuk dps yap saniyesinde spotunu kaybedersin, dusuk performans devam ederse cikartilirsin guildden

diger iyi guildlerde buna kiyasla ironforge da veya orgda bekler "invoytlar ne zaman baslicak?? :((() safasindan (hafta sonu yapilicak 10 luga alcakmisiniz beni? :((() ordandan social membera demote yer veya kibarca kovalanirsin, cok iyi kisiligin avrdir filan o sekil tutabilirler ama

ortalama guildlerde kotude olsan tutatrlar genelde, hala bir oyuncu degsi tokusu var cunki guild tierleri arasi

WOTLK tierli guild anlayisini terketti ama, gear bol miktar var, content gorme derdi kalmadi (bu sebepten hardcore raidingi tekeden yuzlerce adam taniyorumki su anda icinde oldugum guild bunun en buyuk sembolu :p)

eskiden gene progress motivasyonu vardi, simdi en aptal guild bile organize olabildigi surece 9/12 yapabiliyor gayet, guildler arasi en kotuler haric pek progress farki kalmadi eskisi gibi

biz sunwellde felmyst te kalmistik misal, altimizdaki guildde felmystteydi ama bziden gec kestiler brutallusu, ustumuzdeki guild ise acayip bir skeilde twin eredarlarda takilmisti, onun ustu en iyi ally guildu ise muruyu gecmis ancak KJ de tkailmayi becermisti

israrla raidlere mage aliyor, shaman stacklemiyor leatherwork kasmayi zorlamiyorduk gerci, felmyste gelmek bile basariydi bizim icin ehueheu, ama memnundum misal hem iyi oyunculardi hemde gayet sosyal kibar adamlardi, kimseyi cok zorlamaz "senin class dandik" diyip disarda birakmazlardi

rhat bir ortamda raid yapmanin bedeli oyunun son 3 bossunu gorememeye kabul etmekti benim icin, en iyi ally guildde arkadaslarim vardi, arada gidiyordum raidlerine filanda hem GM leri cok simarik ve ukala bir adamdi hemde RL lari sebudai tadinda bir adamdi, hakaretin dozunu asiri kaciriyordu bazen
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

Ha 3 farklı versiyonunu kesmişsin adamın , hc combatında yaratıcılıktan uzak infest 3242k vuruyo , defile hemen yayılıyo vs vs. Yani verilen dmg fazlalığı , bossun hp fazlalığı, çok dps gerekliliği falan kessen nolur kesmesen nolur. Bence prof hc ve deathwhisper çok daha yaratıcı ve oyunculuk isteyen combatlar.

Sonucta bu bi meydan okuma, başarabilme olayı. LK kesmek normal bişi ama HcLK kesmek apayrı.Birşeyleri başardığının kanıtıdır.İyi bi guilde app. bıraksan tek başına oyunculuğun hakkında fikir bile verir.HighEnd işte adı üstünde. Btw Loot olayına girmiorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Turk guildleri ile yabanci guildler arasinda fark yok ama oyuncular arasinda fark var.

-bizdeki oyuncalarin %50 sinin inglizcesi yetersin yabancilarda daha az ustune kendi dillerinde oyun oynuyabiliyorlar

-bizdeki oyuncularin osssi var ramazani var carti curtu var onlarda bi crismas var (avrupa serverlari icin tabiki) adamlar oyle anlamiyolar bizim adetlerden

-Bizim ttnetimiz var eziyo bizi ustune teliadan baglaniyoruz serverlaraki avrupanin en kotu baglantisi telia.... ki 25 man raidler ciktiktan sonra baglanti bi 100 kat onem kazandi eskiden 40 kisilik boss fightlarda 5 kisi diss connect olunca yine kesiyodun bosslari artik 1 healer veya tank dis connect yerse wipe, cogu bossda 1 sn geciktirsen cd inini wipe, kisaca 25 turk oyuncu cok zor keser hard modelari, ayrica your freedom demeyin o bile kurtarmiyor cogu zaman...

gerisi ayni bizdeki bebe sayisi onlardaki ile ayni, her sey assagi yukari ayni.. (tabi tek uluslu hardcore guildler icin soyluyorum)

Sonuc olarak ayni baglantiyi ve zamani verirlerse ayni basarilari bizde yakalayabilirdik... belki ilk 10 da olmazdik ama ilk 100 de hardcore guildlerimiz olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Turk guildleri ile yabanci guildler arasinda fark yok ama oyuncular arasinda fark var.

-bizdeki oyuncalarin %50 sinin inglizcesi yetersin yabancilarda daha az ustune kendi dillerinde oyun oynuyabiliyorlar

-bizdeki oyuncularin osssi var ramazani var carti curtu var onlarda bi crismas var (avrupa serverlari icin tabiki) adamlar oyle anlamiyolar bizim adetlerden

-Bizim ttnetimiz var eziyo bizi ustune teliadan baglaniyoruz serverlaraki avrupanin en kotu baglantisi telia.... ki 25 man raidler ciktiktan sonra baglanti bi 100 kat onem kazandi eskiden 40 kisilik boss fightlarda 5 kisi diss connect olunca yine kesiyodun bosslari artik 1 healer veya tank dis connect yerse wipe, cogu bossda 1 sn geciktirsen cd inini wipe, kisaca 25 turk oyuncu cok zor keser hard modelari, ayrica your freedom demeyin o bile kurtarmiyor cogu zaman...

gerisi ayni bizdeki bebe sayisi onlardaki ile ayni, her sey assagi yukari ayni.. (tabi tek uluslu hardcore guildler icin soyluyorum)

Sonuc olarak ayni baglantiyi ve zamani verirlerse ayni basarilari bizde yakalayabilirdik... belki ilk 10 da olmazdik ama ilk 100 de hardcore guildlerimiz olurdu

abi zaman ile gram alakası yok şu işin.guild bayram molası verdi diye kesemedik mi bossu bu mu mantık.bi bossta 150 kere wipe yemişsin bayram gelmiş,abi bayram olmasa belki 200. denemede kesicektik tecrübe işi belli mi olur,belki şansımız yaver gidicekti mi bahanesi yani şunun.bi boss a çoook uzun süre uğraşıp üstünden baya zaman geçiyosa,boss nerfleniyosa classlar bufflanıyosa bişeyler oluyosa da hala kesemiyosan zaman işi hikaye,guild zannedildiği kadar yeterince hardcore değildir.hardcore guild demek günde 15 saat oynayan çok vakit harcayan asosyal demek değil ki.çatır çatır progress yapan demek.ne kadar vakit harcadığı önemli değil.

bağlantı olayı da fazla abartılıyo bence.hayatımda türkiyeden başka bi yerde wow oynamadım yani bende hatta hayatımda yourfreedom bile kullanmadım,wotlk ye kadar netim 1mb idi.öyle lag yüzünden inanılmaz yakınamıyodum yani level 60'ın bazı dönemlerinde ve ulduar patchinin bazı dönemlerinde raidde oynayamıyodum lagdan replace ediyolardı.her allahın günü de lag yok sonuçta.türkler öyle bi anlatıyo ki wirelessda sinyal gücü very low olan makinayla internette fotoğraf yüklüyomuş gibi sanki böyle inanılmaz yavaşlık.

ayrıca madem o kadar lag var diye ağlanıyo,hiç unutmam norveçli guildden bi adam raidde omg lag have 270 latency =S demişti,ulan noluyo dedim bende 250 ping var oyun gayet normal lag falan yok.demek istedigim,türkler adamlara oranla o kadar laglı oynuyoki alışmışız aslında biz ona o konuda daha proyuz adamlardan.heriflerin ağladığı latencylerde her allahın günü oynuyoruz ve iyi diyoruz bi o pinglerde.yarın bigün bağlantılar mükemmelleşse de 25 pingle oynasan bu sefer de oyun daha akıcı oldugundan global cooldownlara falan takılırız yine oynayamayız bu sefer başka bahane buluruz.türkler yapamıyonun ciddi anlamdaki tek bahanesi catastrophe dan yazan arkadaşın ve viktorun dediği şeylerdir yani gerisi hikaye.

yazdıklarımdan da türk guildlerinin yanlış bişey çıkarmasını istemem,şayet ben türklerin insanların düşündüğüne oranla yinede başarılı olduğunu düşünüyorum.millet diyo işte "ilk 10 da türk guildi olmamasının sebebi,raiddekilerin yarısı officer ın kankası,yok türkler yetersiz,ego tatmini herşey vs. vs."

bana sorarsanız wow ortamında şunlara sahip olan guildlerin ilk 1000 de bile olması mucize,onlar olmasına rağmen bazı türk guildleri ilk 300-500 biyerleri zorluyolar.şu dediğiniz şeylerin olduğu iskandinav guildleri ya da rus guildleri falan çöp şu an hepsi.türk guildlerinin bunlara sahip olmasının sebebi başarısını tabiki etkiliyo,ama bunlara rağmen ilk 500 e girmek falan büyük başarı bence.başarıyı ilk 10 ilk 20 olarak nitelendirmeyin yani.

ekleme : ayrıca bütün diğer nationdan guildler süper başarılıymış gibi de türkleri yargılayıp durmayın.sürünen guildlerde biliyorum ben polonya danimarka zart zurt guildi olup.arada tek tük çıkıyo diye türkler neden yapamıyo triplerine girmeye gerek yok.bizimkiler de yapmaya çalışıyo işte.
Sosyal ağlarda paylaş

baglanti bahane demeyin cok onemli

abi saka gibi yani, ICC ye gidiyoruz herekz turk, arkadas var adam amerikadan baglaniyo ama baglantisi atlantigi astigi halde bizden daha stabildi valla

isin trajikomik kismi, bole naxx 25 pugliyoruz ama raidin 13 kisisi filan bizden, thaddius da bildigin bole raidin yarisi DC yedi telekom sagolsun, bir geri girdik wipe tabi aldigimzi yabancilar saydiriyor FFS, NOOB GUILD filan

bide gene efsane sey avrdi, ulduar donemi o haftaki son raidimiz, saat gece 12 olmus ertesi gun ise gidicek olanalr balkabagi olucak, son bi IC skiplemsitik birakmadan onu keslim diyoruz

gayte guzel gidiyoruz gidiyoruz, steelbreaker ile runemaster geberiyor, son cuce %2 de iken CAAAT mass DC gene, yalan oluyor haliyle o hafta
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...