Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

United UO

Killer

Öne çıkan mesajlar

PrudenT said:

yav burda bi yanlışı olursa halledilir tamam da, başka yerlerde yaptıkları için banleyip "gerizaklı olduğu için atıldı" falan mı yazsınlar yani ne istiyosun abi ahaha

yaw bişi istemiyorum.. herneyse para mevzusu falan ,sonra kendi suncusundaki bir oyuncuyu şifrelerini alarak ,adamın demisedeki charını silmiş..şöyle bişi burdaki bir yönetici benim accountumu ve sifremi alıp ..baska bir yerde hacklerse..herneyse boşver :) karıştırmıyım olayı kızgınım bunalra birde :) tşkler prudent ..sorun degil..istemiyorum böyle tipleri..bu yuzden..Zaten bir paganuo denilince direk paticikliler gelir oldu..İşte bu yüzden....
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

Ben UO demise oynuyorum ama ****

konunun çok dışında olacak ama, demise'da (dimays diye okuyorum doğru mu?) necro-archer template kullanılabilir mi? PvM için özellikle. Yıllar yıllar önce bi Archer Mage'im olduydu Wild Area'da tadı damağımda kalan, necro archer o günden beri fantazimdir.

Ne dersin? Hatta bir cartoğraf lockpicker arkadaş bulup define avı maceralarına akmak ister bu deli gönül.
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

Treasure hunter, tamer, wammy, necro archer , crafter , bodcular her türlü char var ama artık bıktım doğrusu. ML olma çalışmalarındaydılar ama aşırı yavaş ilerliyorlar hala doomda kasıyoz o yüzden çok can sıkıcı. ML tamamen açıldığı gün patlama olur

Dargath Serverı...Gördügüm alt yapı olarak ML yi en iyi yapmış Tek serverdı...Dargath duruyor.ama player sıkıntısı yüzünden kaderine terk edildi gibi..Tam ml nin bütün fonksiyonları acık osi clone bir yer..yeniden canlandırmak icin hareket lazım dargath a..gercekten inanılmaz bir proje..bir kaç eksikigi dışında Cok iyi oturtulmuş osi dengeleri var...Ultimayı osiye göre bilen herkesin hemen takdir edicegi bir server..Ama Tr de maalesef bu yapılanları görebilicek bilgiye sahip oyuncu yok..Demise Aos tabanlı bir server..Tam ml eklentileri yok..artariel Dargathı Bir tester gibi incelmeni isterim.neler yapıldıgını görmeni isterim gercekten..Girdinmi bilmiyorum ama girdiysen Türkiye de eşi benzeri yapılmamış bir ML serverı olduguna hak vericeksin eminim..Daha önce böyle bir şeyi yapan yok..Bu kadar yaklaşan olmadı...Uo straticsi acıp..Bu kadar ordaki dengeleri icinde barındıran bir yere rastladınızmı bilmiyorum ben rastlamadım daha önce..Dargath böyle bir proje idi..Sadece pvp dengesi degil..Cıkan tohumların bile ,ne biliyim Dungeonlardaki spawmların bile osiye göre yapılması inanılmaz bişi bence..Ryan görse Bu serverı takdir ederdi...Abartı degil..İnceliyenler bana hak vericekdir.Özellikle OSide oynamış olup ML yi bilenleri kastediyorum..Ph Bile osideki gibi geliyordu..Herneyse Bu dargathı yasatmak ilerletmek mümkün Destek ile olmuyacak şey degil.Basında gercekten cok dürüst birisi var.Su var Ultimayı free serverlarda ögrenmiyen osi kültürü olan birisi..
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Artariel said:

Ben UO demise oynuyorum ama ****

konunun çok dışında olacak ama, demise'da (dimays diye okuyorum doğru mu?) necro-archer template kullanılabilir mi? PvM için özellikle. Yıllar yıllar önce bi Archer Mage'im olduydu Wild Area'da tadı damağımda kalan, necro archer o günden beri fantazimdir.

Ne dersin? Hatta bir cartoğraf lockpicker arkadaş bulup define avı maceralarına akmak ister bu deli gönül.

Valla necro archer dan ziyada Ml de özellikle Spellwear archerı cok tutarım..Mükemmel bir pvm charı ..Tamera bile gerek yok bence..Aynı zamanda Pvp de cok rahat yapabilecegin özellikle mageleri cok delirtecegin bir build bence Spell archer Her yönlü bir bir karekter..Df ye bile gidebilirsin aynı charla..Tek basına degil tabikide..kalabalık ,icinden cok güzel iş yapıcak bir char..Aynı zamanda Dungeonlarda Peerles boslara karsı degilde.ama icinde tek basına takılabilecegin bir klass diyorum..benim fikrim bu
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:

Dargathın ölmesinin sebebi yönetenlerin yönetici vasfına sahip olmamasıydı. Ben dahil bir sürü kişi eleştrilere mahalle agzıyla cevap veren yöneticiler yüzünden bıraktık artık orası canlanmaz hiçbir şekilde.

mahalle agzı ile kim cevap verdi..ya Evet yanlışlıklar yapıldı.Sizinle hem fikirimde..yane Sizinle sonuna kadar hemfikirim ama su var mahalle agzı ile cevap veren kimdi ?..Bende sizin gibi ordaydım..Rastlamadım böyle bir tepkiye..
Sosyal ağlarda paylaş

Evr said:

yerli yersiz paso ... koyuyosun hermesus klavyemi bozuk
selam...kkthxbb...dargath...ml...

Anlamadım Şimdi..Yerli yersiz...derken neyi kasteddin..1200 TL lik olayımı...igrenc dönen dolaplarımı..sana hak veriyorum bu konuda..allahdan dönen dolaplar cıktı ortayada anladık..kimin ne oldugunu...Şimdi telefon konusmasının aslı dolanıyor ortada..Onuda dinlemek lazım..iyice..Merakla bekliyorum ne zaman cıkıcak ortaya diye...Ve ekliyorum I love united ....Böyle bir trajedi komedya görmedim..
Sosyal ağlarda paylaş

Hermesus said:

Evr said:

Anlamadım Şimdi..Yerli yersiz...derken neyi kasteddin..1200 TL lik olayımı...igrenc dönen dolaplarımı..sana hak veriyorum bu konuda..allahdan dönen dolaplar cıktı ortayada anladık..kimin ne oldugunu...Şimdi telefon konusmasının aslı dolanıyor ortada..Onuda dinlemek lazım..iyice..Merakla bekliyorum ne zaman cıkıcak ortaya diye...Ve ekliyorum I love united ....Böyle bir trajedi komedya görmedim..
Yavuz Hırsız ev sahibini bastırırmış.Degilmi evr..
Sosyal ağlarda paylaş

Hermesus said:

Evr said:

hahahah abi iyimisin bana ne o mevzulardan tanıyomusun beni, paso ... koyuyosun her yarım cümlenin sonuna onu sordum klavyen mi bozuk yoksa sonunumu getiremiyosun cümlelerin.
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:

Paticikteki başlıgıdna bile örenkler mevcut açıp okursan görürsün. Eleştrilere beğenmiosanız gidin başka serverda oynayın gibi cevap veren kişi yönetici vasfıdnan yoksundur. Stafflarıda bilgisizdi açıkçası kaç kere sorularıma yanlış cevap aldım.

bak Dargath da Oynamak baskaydı...Burda yorum yapmak baska...Şimdi vurdukmu keseri tam ortaya vurmak gerekiyor..haksızmıyım..Evet yönetimsel cok hatalar yapıldı..En büyük sebeb odhinn in biranda yokolması gibi algılanıyor..Odhinn ordayken bu tür sorunlar yokdu.yanılıyormuyum..Güncellemer yapılıyor 90 100 player oluyordu..yavas yavas gelişiyordu..Ne olduysa Odhinn in hayatında bişiler oldu..Ara mı verdi bırakdımı kimse bişi bilmiyor..Sonra Yeri dolduralamadı...Artemis askere gitti..Boşluk iki katına cıktı.Bir grup isyan etmeye basladı haklı olarak. MAx tek basına kaldı..Ki Oyuncu olarak gecmişi sıfırdır..MAx ın bir oyunu oynadıgını görmedim hiç..Ama yazılımdan anlıyor..Ama asla Uo coderı degil..Bunu kendisi halletmeye calıstı..Biz oyuncular pek bu sorunları anlamayız..ne yapsın Cıkan catlak sesleri haklı olarak istemeyen gider dedi..Ki Max Asla avam mahalle agzı ile konusan biri degildir.İnadcı diyebilirsin,hata yaptı diyebilirsin,kararlarını eleştirirsin.Senle birlikdeyim..Ama mahalle agız ile cevap verdi demene karşı cıkarım.Diger dediklerinde yerden göğe kadar haklısın..Seninle birlikdeyim.Ama mahalle agzı terimine karşıyım..olmuyan bişiyi varmış gibi göstermek üzücü..
Sosyal ağlarda paylaş

Evr said:

Hermesus said:

Evr said:

hahahah abi iyimisin bana ne o mevzulardan tanıyomusun beni, paso ... koyuyosun her yarım cümlenin sonuna onu sordum klavyen mi bozuk yoksa sonunumu getiremiyosun cümlelerin.

yaw kusura bakma..Klavye den degil bu lap toplara alışkın degilim yazamıyorum,Kusura bakma Cok üstüme gelindi 10 gündür.haklısın özür diliyorum evr acayip tepkiler veriyorum sanırım...Kusura bakma özür diliyorum..tamamıyla notebookun kalvye sistemine hic alışkın degilim.Adapte olamadım bir türlü ondan kaynaklı..
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Dargathta da karakterim vardı o da wammydi yani wraith samuray :P Ama çok uzun ömürlü olamyacağını biliyordum şuana kadar kalabilmiş tek Türk sunucusu nebuladır.

UO Demise SE'dir. Hala SE olabilir evet ama dargath gibi bir bugı aylarca fixlememezlik yapmıyor. Stabil olmayan kodları hayata geçirip sunucu crashler alınca o bugfixler tekrar rafa kalkıyor. Demisenin stabil bir biçimde ML'ye geçmesinin sebebi forumlarında kod yazma, report gibi bölümler barındırması. Oyuncular belirttiği ML de olup Demise da olmayan şeyleri kendileri de kodlayıp koyabiliyorlar doğrulanana kadar.

Bu arada spellweaving archer hiçbir işe yaramaz. Word of Death büyüsünün RunUOda buglı olduğu için 300 damage verdiğini biliyorsunuzdur umarım. Çünkü WoD sadece %5 < hitpointli NPClerde işler. Onun dışında nature's fury ile titan gibi basit şeyler kesilir. Benim wraith samurai ile OSI'deki melisande hariç bütün peerless bossları sololadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

Benim Dargathta da karakterim vardı o da wammydi yani wraith samuray :P Ama çok uzun ömürlü olamyacağını biliyordum şuana kadar kalabilmiş tek Türk sunucusu nebuladır.

UO Demise SE'dir. Hala SE olabilir evet ama dargath gibi bir bugı aylarca fixlememezlik yapmıyor. Stabil olmayan kodları hayata geçirip sunucu crashler alınca o bugfixler tekrar rafa kalkıyor. Demisenin stabil bir biçimde ML'ye geçmesinin sebebi forumlarında kod yazma, report gibi bölümler barındırması. Oyuncular belirttiği ML de olup Demise da olmayan şeyleri kendileri de kodlayıp koyabiliyorlar doğrulanana kadar.

Bu arada spellweaving archer hiçbir işe yaramaz. Word of Death büyüsünün RunUOda buglı olduğu için 300 damage verdiğini biliyorsunuzdur umarım. Çünkü WoD sadece %5 < hitpointli NPClerde işler. Onun dışında nature's fury ile titan gibi basit şeyler kesilir. Benim wraith samurai ile OSI'deki melisande hariç bütün peerless bossları sololadım.

valla Spell archerları Seviyorum...Bir iki kişilik Tamer grupların icine girerek cok zevk alarak farmladıgım icin benim bakıs acıma göre zevkli bir char..klasikleşmiş ve mod olan Build leri kullanmak yerine hep degişik şeyleri dez avantajları olmasına ragmen denemeyi sevmişimdir..
İkinci bir şekle gelirsek Demise Gibi asla bir yer olamaz..unutmaki demise tek coder tek staff veya oluşum icinde olmadı..Müthiş bir teknik destek ekibi,yönetim kadrosu,Ve yönetim şekilleri var..bunu yapabilciek türkiye de bilincli insan varmı ordan alırsak cevabı bulmuş oluruz..
benim demek istedigim sey şu türkiye de..şu ana kadar osi ye sadık kalmayı hedeflemiş..yaklaşabilmiş Temel olarak ML tabanlı tek server oldu..Eksiklikleri,yanlışlıkları tabikide vardı..Bunu inkar edebilicek yazılım bilgim bile yok..Şunu kasteddim.yapabilen cıkmadı..dv kapandıgından beri Osi yi örnek alan (SECOND AGE Degişik bişi almıyorum onları),iki server acıldı .Türk olarak birisi KD Birisi dargath..Dogrumudur..Bunları baz alarak konusursak,DEmise ile mukayese bile edilmesi komedi olur..Türk serverlarına göre takdir ediyorum demek istedim.Bu karşılaştırma yanlışmı sence :)..
Sosyal ağlarda paylaş

synthesizer said:

Hermesus said:

Evr said:

Affettinmi beni yaw..Aklımda kaldı simdi...:)
ruh hastası

Hımmm bu tespiti yapabilicek kadar Alt yapı ve bilgiye sahipsen..kartvizitini spolilera eklede randevu alalım..hem ettigin yemine sadık kalmısındır.Sonucda bu sıfatı alanlar bir yemin ediyor..haberin varmı bilmiyorum.Amac post kasmak mı..konu dısı var balonu yeni sönmüş arkadas
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

Second Age de OSIydi ama

http://uo.stratics.com/news/GeneralNews.shtml

yok diyen olmadı ki :) peki temmuz publishi geldi 66.2..
1.07.2010. Burdan geriye gidelim. kim ne kadar yakınlaşmış neler yapılmış.Neler cıkmış kim ne yapmış fizibilite yapalım istersen :).Artariel ikimizde aynı seyi savunuyoruz aslında.Farklı yönlerden bakıyoruz.ben Sahıslara indirgemeden tartışmak istiyorum.genel olarak.yapılan kişisel hataları geciyorum..Global sekilde baktıgımda.algıladıgım şey şu ..yola cıkılan fikirler Türk serverları icin konusuyorum.Ultimanın cok dısında oldu hep..Olmuyan sistemler,olmuyan hayaller,olmuyan işler diye nitelendiriyorken.bu eleştiriyi oyuncu olarak yapıyorum.işin teknik kısmını senin kadar iyi sentez edemem..üstün körü bişiler diyebilirim.Sunu diyorum.2000 yılından beri ilk snn de vardım.hep bu uo cevresinde yakın kaldım.oside oynadım.baska oyunlar oynadım,oralardan aldıgım tecrübelere dayanarak.Cok da önemli bişi yapılmadı ultima adına.Diger yapılan acayip şeylere ragmen iclerinde 5-6 yı gecmiyecek server yapıldı.Bunlardan biri,dargathı demek dogrumudur.Bütün yapılan yanlışlara ragmen dargath daki,aslında TÜrkiye deki diger projelere göre cok daha ilerdemiydi.bence cok ilerdeydi.bu şekilde özetliyorum.Bunun dısında cok şey söylenir cok sey tartışılır,hepsinde seninle hemfikirim.Saygı duyarım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...