Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

United UO

Killer

Öne çıkan mesajlar

dargatha da, arbeita da dünya destek verdik, ikisinin de kaderi aynı oldu. playersızlık çare oldu. biz de bu iki server niye birleşmesin dedik ve united uo projesi ortaya çıktı.

dargath owneri max'ın açıklaması

http://www.oyuncuyuz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=17323

arbeit owneri eques'in açıklaması

http://www.uniteduo.com/board/viewtopic.php?f=3&t=4

ve united forumları

http://www.uniteduo.com/board/index.php

sitede herşey yazıyo. nereye elimi atsam kurutuyorum. kuruttuğum serverlardan bi sürü insanla tanıştım, bisürü dostluk kurdum. şimdi hepsi tek bir çatı altında.

ne diyeceğimi biliyosunuz

united'ı seviyorum dfgdf
Sosyal ağlarda paylaş

Evr said:

yönetim (tu) gerisi önemli değil eques tanırım sırf onun için son kez uo diyorum :) değişik sistemler adam gibi takılırız eğleniriz 11 sene oldu be aaah blackrose ahhh yolladığın cd hala evde duruyor aynı tadı alamayızda işte yine güzel ya :)

Teşekkür ederim, destekleyen herkese teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

hemen ya sen iste =)

10 temmuzda falan betaya girecek o aralar açılcak yani 10-12 temmuz arası. hala sistemler yazılıp tartışılıyor.

sunucu özellikleri:
Temel;

:arrow: Sunucu Adı: United UO
:arrow: Kullanılacak Sürüm: Samurai Empire
:arrow: Aktif Haritalar: Felucca, Malas, Tokuno, Ilshenar

:idea: Sınırlamalar;

:arrow: En hızlı bandaj basma süresi: 2 saniye 180 dex
:arrow: Fasting Casting Cap: 2
:arrow: Fasting Casting Recovery: 6
:arrow: Spell Damage Cap: 20
:arrow: Damage Inc. Cap: 100
:arrow: Hit Chance Cap: 45
:arrow: Defense Chance Cap: 45
:arrow: Luck: 1350 den sonrası 1350 sayılır
:arrow: Lower Mana Cost: 45
:arrow: Lower Regeant Cost: 100

:idea: Paragon;

:arrow: Paragon çıkma şansı: %2
:arrow: Paragondan chest düşme şansı: %5
:arrow: Paragondan direk olarak artifact düşme şansı: 1000 luck ve 5000 fame ile %1

:idea: Doom Gauntlet & DF;

:arrow: Tanım:
Oyuna ilk başladığınızda 1000 luck ile artifact düşürme şansınız %0,01
1000 luck ile her öldürdüğünüz DF'den +2 point, odalardaki bosslardan öldürdüğünüzde %33 ihtimalle +1 point alırsınız. Bu şansınızı şu şekilde etkiler;

Kod: Tümünü seç
%0,01 (Standart Şans) + puanlarınız + ((luck-1000)/1000)

:arrow: Örnekleme:

Bir karakter, daha önce 5 kez DF öldürdü ve 5 kereden +10 puan aldı. Bu kişinin yaratığın ölüm anında sahip olduğu luck 1350, o halde bu kişinin artifact düşürme şansı:

%0,01 + 0,010 + ((1350-1000)/10000) = %0,055

tabii ki bu her DF öldürdüğünüzde giderek artıcağından dolayı, şansın değil emeğin daha etkili olduğu bir sistemle karşı karşıyasınız. Son öldürdüğünüzde artifact düşerse, puanlarınız silinir ve tekrar standart şansdan devam edersiniz.

:idea: PH Dengesi;

:arrow: Malas haritasının Luna ve Umbra şehirlerinde tüm phlar %1
:arrow: Britain de genel olarak tüm skiller %40
:arrow: Minoc da mining ve blacksmith skilleri %50
:arrow: Moonglow da tailor ve mage skilleri %50
:arrow: Newbie center veya benzeri bir vendor/dummy/alan bulunmamakta.
:arrow: Diğer bölgelerde ph %20 tüm skiller için

eques'in ekledikleri:
Orjinalden Bağımsız Olarak:

:arrow: Luna da her 5 ile 30 dakika arasında random bir zamanda, bombalar patlar. Güvenceniz yoktur.

:arrow: Ilshenar ve Tokuno haricindeki tüm haritalarda, hırsızlık açıktır.

:arrow: Girişte iki sunucu vardır. Birincisi betadır, diğeride United UO'dur. Beta sürekli aktif olmayabilir, orada sadece sistemleri test etmekteyiz.

:arrow: Guild kurulumu paperdolldaki "Guild" butonundan yapılır. Ücreti 500.000 gp dir.

:arrow: Aile kurulumu özel bir görevle yapılmaktadır.

:arrow: Fire steed,silver steed, fire beetle gibi binekler random olarak spawnlanır. Belirli bir yeri yoktur.

:arrow: Evler parayla satın alınamaz; tinker,carpentery,blacksmithy,mining,lumberjacking skilleri olanlar kalas sistemiyle yaparlar.

:arrow: Açılışa yetiştiremiyebiliriz fakat tüm komutlar,dialog gumpları ip adresinizin lokasyonundan faydalanırak ingilizce veya türkçe olarak değişir, bunu isterseniz sizde seçebilirsiniz.

:arrow: Pin mecburi değildir istiyorsanız Guard Post'dan 500 gp karşılıgında pin sahibi olabilirsiniz, pininiz sizin seçtiğiniz seçeneklerle isterseniz yardım talebi göndermeden önce isterseniz oyuna girişte isterseniz bankanızı açarken isterseniz hepsinde sorulur.

:arrow: Küfür diğer MMROPG lerdeki gibi cezasızdır. Sadece yetkiliye küfür ederseniz ceza alırsınız, bunun dışında biri siz küfür ederken SS alırsa veya bunu çevreyi gizli olarak izleyen bir yönetici görürse yaptırım uygular. Bunun dışında ettiğiniz her küfür bloklanarak "seni seviyorum" şeklinde çıkar. Eğer 3 kez üst üste bu filtreye takılırsanız 5 dakika konuşmama yasağı alırsınız.

:arrow: Sunucumuzda BODCU sistemi yoktur, olmayacaktır.

:arrow: Guardlar öldürülebilir, fakat oldukça zordur.

:arrow: Özel günlerde ödüller verilir. Bunun dışında (veteran)rewardların tamamı açıktır.

:arrow: Faction sistemi açılacaktır, iikinci aydan itibaren.

:arrow: Bonded süresi 7 gündür, değişmez. [bondsuresi veya [bondtime komutlarıyla kalan süreyi görebilirsiniz.

:arrow: [regler, [regs, [bandage, [bandaj, [drink (heal/cure/agi/ref) komutları küçük detaylar olduğundan açılışa yetişemeyebilir fakat ilk haftadan itibaren aktif olacaktır.

:arrow: Iki haftada bir düzenli olarak PvP turnuvası etkinliği olur, etkinlik otomatiktir. Etkinliğin galibi belirlenen ödül dışında Britain'in tepesinde bulunan heykele otomatik olarak ismi yazılır.

:arrow: Public Moongateler çatışmalarda kullanılamaz.

:arrow: Herhangi bir spam engeli yoktur.

:arrow: Orjinaldeki chat sistemi mevcuttur.

:arrow: Guild puanları vardır, düşman guilde ölürseniz guildiniz puan kaybeder tersi durumundada kazanır.

:arrow: Ölü haldeki petler, 24 saat içinde release olur.

:arrow: Newbie Center olmayacaktır.

:idea: Cure Şansları:

:arrow: Lesser Cure Potion'ların Cure Şansları
Lesser Poison'da 75%
Poison'da 50%
Greater Poison'da 15%
Deadly Poison'da 0%
Lethal Poison'da 0%

:arrow: Cure Potion'ların Cure Şansları
Lesser Poison'da 100%
Poison'da 95%
Greater Poison'da 75%
Deadly Poison'da 50%
Lethal Poison'da 25%

:arrow: Greater Cure Potion'ların Cure Şansları
Lesser Poison'da 100%
Poison'da 100%
Greater Poison'da 100%
Deadly Poison'da 75%
Lethal Poison'da 50%

:idea: Harici Olarak:

:idea: Eşya Kiralama

Britain'de bulunan özel bir vendor mevcut olacak. Bu vendordan belirlenen eşyaları belirlenen ücretten kiralayabiliceksiniz. Kiralayan kişi dışında biri bu eşyaya sahip olur veya kullanmaya çalışırsa eşya silinecektir. Kiralamayı gerçekleştiren kişi de birdaha hiçbir şekilde kiralama yapamayacaktır.

Kiralık eşyalar, yüksek ücrette olacaktır. Her savaş karakterleri için özel olarak ikişer eşya eklenecektir. Bu eşyalarla etkinliklerin hiçbirisine katılamazsınız.

:idea: Şans Oyunları

Haftalık olarak şanslı loto çekilişi yapılır, özel günlerdeyse ödül 15 kat fazlalaşır. Britain bankanın solunda bulunan barda tüm şans oyunlarını bulabilirsiniz.

Slot Machine, Zar Atma, Rus Ruleti tarzında bir kaç oyunda sizi beklemekte.

serveri özel kılan iskeleti
http://www.uniteduo.com/img/yapi.png

TEMEL SISTEMLER :idea:

:arrow: Görevler:

United UO'nun temeli bu sistemde yatıyor. Sizi klasik UO döngüsünden kurtarmak için WOW,MU,SRO,KO gibi oyunlardaki benzer questleri sunucumuza geçirdik. Bunların önemi çok büyük çünkü oyunun bir çok can alıcı noktası bu görevlerden geçicek. Sizden çeşitli eşyalar istiyebilir, çeşitli yaratıkları kesmenizi veya herhangi bir noktada veya şehirde bulunan bir dostu görev veren yaratığın yanına getirmesini istiyebilir, bir kaç katil haklamanızı ve kafalarını getirmesini istiyebilir. Veya buna benzer bir çok görev.

Ödül olarak ün,para,özel eşya verebilir. Bunların dışında başka bir görev için gereken bir eşya da verebilir. Görevler günler, saatler veya haftalar sürebilicek zorlukta olabilir, elbette buna değer de bir ödül verilir.

:arrow: Başarı:

WoW'dan esinlenilmiş bir sistem. Temel amacı oyuncuyu oyunda tutmak, ne yaptığı hiç önemli değil sadece oyunda tutmasını sağlıyor. Size çeşitli gereksiz veya gerekli görevler verebilir. Bu görevler başarılar tablosu altında sergilenir, ödülleri gittikçe değerlenir ve görevlerde gittikçe zorlaşır.

Örneğin size 3 saat yerinde sabit kal veya 7 kez moongateden geç, 1500 tane tavşan dışkısı topla veya British'in elini öp gibi mantık dışı şeyler söyleyecektir. Fakat ödülü tatmin edici olacaktır.

:idea: YAN EKLENTILER :idea:

:idea: Oyun Eklentileri;

:arrow: DF Point

Oyuna ilk başladığınızda 1000 luck ile artifact düşürme şansınız %0,01
1000 luck ile her öldürdüğünüz DF'den +2 point, odalardaki bosslardan öldürdüğünüzde %33 ihtimalle +1 point alırsınız. Bu şansınızı şu şekilde etkiler;

%0,01 (Standart Şans) + puanlarınız + ((luck-1000)/10000)

Bir karakter, daha önce 5 kez DF öldürdü ve 5 kereden +10 puan aldı. Bu kişinin yaratığın ölüm anında sahip olduğu luck 1350, o halde bu kişinin artifact düşürme şansı:

%0,01 + 0,010 + ((1350-1000)/10000) = %0,055

tabii ki bu her DF öldürdüğünüzde giderek artıcağından dolayı, şansın değil emeğin daha etkili olduğu bir sistemle karşı karşıyasınız. Son öldürdüğünüzde artifact düşerse, puanlarınız silinir ve tekrar standart şansdan devam edersiniz.

:arrow: Caps Over
Oyundaki herkesin nicki bir başkasında olamaz, bunun yanında nicklerin görünümü kalite açısındanda çok önemlidir. eQueS ile Eques arasında bir dağ kadar fark vardır bana göre. Bu nedenle eQUes şeklinde bir nick ile karakterinizi açsanız bile sistem onu Eques şeklinde baş harfi büyük diğer harfler küçük şeklinde geri döndürecektir.

:arrow: Auto Quests

UO daki alışılmış etkinlikler haricinda klasik MMROPG questlerine yöneldik. Bunların amaçları özetle "yaratıkları öldürmek", "kale feth etmek" veya bayrak yarışı tarzında. Her 6 saatte bir bir kez otomatik olarak yapılmakta.

:arrow: Auto Source

Lumberjack ve Mining skillerinizi kullanırken, karşınıza 10 ile 60 dakika arasında random bir değerde bir panel gelecektir. Panelde iki türlü soru olabilir,

a) Mantık Sorusu:

Örneğin Türkiye'nin başkenti hangi şehirdir gibi.

b) Captcha

CMS sistemlerinde çok karşılaştığınız random kodlar örneğin 3RDEE3 (alttaki kutucuğa bu yazıyı yazınız)

Eğer bu onaylamayı yapmazsanız,
Ilk: Uyarı + Disconnect
Ikinci: Jail (1 Saat) + Disconnect
Üçüncü: Jail(72 Saat) + Disconnect

:arrow: Anti Spy

Championların olduğu dungeonlarda bu sistem geçerlidir. Eğer ölü olarak belirtilen alana girmeye çalışırsanız veya ölü olarak o alanda oyuna girerseniz, otomatik olarak dungeon çıkışlarına gönderilirsiniz. Bunun dışında ölü bir karakter en fazla 5 dakika o alanda durabilir.

:arrow: Town Houses

Şehirlerde amaçsız bir şekilde dizayn edilmiş onlarca ev bulunmakta, bu evleri kullanmaya karar verdik. Sunucunun açılışından 3 ay (90 gün) sonra bu evler resimleri çekilerek websitemizde bulunacak olan Açık Arttırma Aparatı(AAA)nda açık arttırmaya sunulacaktır. Her guildin bir açık arttırma hesabı olucağından dolayı, evler sadece guildlere verilebilir.

:arrow: Town Vendors

Her şehirin işlek alanlarında bu tür vendor alanları bulunacaktır. Belli bir ücret karşılıgında o alanlara vendor kurabiliceksiniz, görünüm ve işlevsel olarak evlerinize kurduğunuz vendorların aynısı olacak.

:arrow: Minor Rate

Eğer bir kaç minorunuz varsa, bu minorların da puanları olucaktır. Beğenmediğiniz iki minor artifacti birleştirip tek bir minor artifact yapabiliceksiniz, bu yapılabilicek artifactler elbette ki sınırlı olacak. Cold blood ve Dread P.H. benim seçimim fakat, forumlarda bir oylamaya gidilebilir.

:arrow: United Bossları

Sunucumuzun birinci ayından itibaren açılacak olan bu bossların kendilerine özel champion alanları olacak. Bu bosslardan bir çok görevin gereksinimi çıkacak ve bol miktarda para düşebilir.

:arrow: Minionlar

WoW dan alıntı bir görev daha, örneğin 2-3 kişisiniz ve gücünüz ne champion kasmaya yetiyor ne de bir boss öldürmeye. Yapabiliceğiniz birşey yok. Minion sistemide bunun için var.

Minionlar girişleri ve çıkışları olmayan belli dungeonlarda varlıklarını sürdürmektedirler. Bu dungeonları saatlik olarak kiralıyabilirsiniz. Partydeki kişi sayısına göre zorluk seviyesi belirlenir. Içlerinden %20 ihtimalle 105 powerscrollu düşebilir, onun dışında orta seviyedede para etrafa yayılır. Champion'u anımsatabilir size bu. Süre doldugunda eğer hala minionı öldüremediyseniz, dungeondan atılırsınız. Aynı zamanda siz o dungeondayken başka kimse o dungeona giriş yapamaz.

:arrow: Guild Navigasyonu

Bağlı bulundugunuz loncadaki üyelerin nerde olduğunu görebilirsiniz, Bunun yanında eğer loncanın kurucusu teamchat e izin verdiyse, diğer loncaların bağlı olduğu ortak chate katılabilirsiniz.

:arrow: Town Power Hours

Açılış günümüzün her haftasında, her ayında ve her yıl dönümünde PH %40 bir artış sergileyecektir. Bunun yanında her şehirin bağlı olduğu hikayesine uygun beceriler vardır. Minoc-Mining/Blacksmith gibi, Bu şehirlerde bu becerilerin PH değeri daha fazladır.

:arrow: Head Hunters

Hem masumlar hem katiller için önemli bir ayrıntı daha, kafa toplayıcı olmanız çok önemli, kafa toplayıcılar kendi aralarında yetki ve sınıflara ayrılmaktadırlar. Topladıgınız her kafa için belli bir ücret alırsınız, ününüz yükselir. Kendine has görevleri vardır, örneğin çok aktif olan bir katilin kellesini istiyebilir sizden.

:arrow: Mega Yell

Belli bir ücret karşılıgında (Örneğin 15.000 gp) bağlı olduğunuz şehirdeki herkese seslenebilirsiniz. Bu ücretin 12 katıyla da tüm dünyaya seslenebilirsiniz.

:idea: Harici Eklentiler

:arrow: Web Pageleri

Oyunun ilk ayından itibaren sunucuda herhangi bir oyuniçi değişiklik yapmaya gerek kalmayacak, sadece yardım talepleriyle ilgileniceğiz. Fakat bizim de çeşitli sorumluluklarımız var, her dakika bilgisayar başında oyunda durmamız olasılıksız. Bu nedenle cep telefonundan bile girebiliceğimiz bir admin panelimiz olacak, pagelere hızlıca internetten yanıtlayabiliceğiz. Ve oyuna herhangi bir müdahele yapılamadığı için(page atanın page atma yetkisini almak dışında) bir çok kişiye bu yetkiyi verebiliriz. Elbette yine de seçici olunacağından kuşkunuz olmasın.

:arrow: Web Logları

Oyundaki her bir gelişmeyi websiteden takip etmeniz mümkün olacak. Düşürülen artifactler, bitirilen görevler, başarılar, en yüksek altın, df puanı veya son öldürülen champion,minion,boss(örneğin 20.00 da öldürdüyseniz bu websitede 00.00 da görüntülenecek yani 4 saat ertelemeyle) bu nedenle rahatlıkla champion kasabilirsiniz.

:arrow: Alternatif Girişler

2593 standart portun dışında 22,6600,9999 portlarıylanda oyuna giriş yapabilirsiniz.

:arrow: Web Accountları

Forumdan üyeliğiniz aynı zamanda oyun üyeliği yerine de geçecek. Oyuna başka bir yolla kayıt olamayacaksınız.

:arrow: MyRunUO Patchleri

Oyunda gördüğünüz paperdollun aynısını websitede istediğiniz karakterde görüntüleyebiliceksiniz, başka bir değişle websitemizden istediğiniz karakteri görüntüleyebilicek üstündekilere bakabilicek skillerini öğrenebiliceksiniz.

Fakat eğer sizin karakteriniz bu sıralamada çıkmasını istemiyorsanız, özel bir komutla bu işlevi deaktif hale getirebiliceksiniz.

:arrow: General Graphic

Oyundaki oyuncuların,görev yapımının, para akışının saatlik haftalık aylık olarak grafiksel olarak görüntüleyebiliceksiniz.

Bunlar dışında bir sonraki dökümanda "Standart Dışı Özellikler" bildirgesinde, Kumar ve Kiralamaya değineceğim. Bunlar dışında guild fiyatları ve benzeri sorularınızıda o dökümanda yanıtlicağım.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bu insanın adiliği ve pislikleri ayrıca tartışılabilinir
(eğer doğruysa)
fakat benim uzerinde durduğum husus loglar
çok fazla imla hatası yapılmadan itina ile yazılmış
oyuncunun anlıyabilitiseni artırmak bakımından
yani bu sohbet logu komplo olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu eques, arkadaşın uo demise'daki charını sildi buna bizzat şahidim. kaç yıllık accountun charları bir anda silindi bütün sebep arkadaşın uo arbeiti bırakıp demise'a başlaması. ardından eques de muhtemelen server şifrelerine felan bakmış belki demiseyle aynıdır deyip denemiş girmiş silmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Komplo olamaz.NS ileyken bir anda sessiz sedasız ordan ayrıldı.Sehlor geldi yerine.SEhlor ile hic sevişmezler Donanım haberden cünkü sehlor la kapışmaları oldu..Benim adımda gecmiş orda...Ne alaka ise.oyuncuyuzda bu gelince ..Cok şeyler duydum.herkes bana baskı yaptı.Ve telefon kaydından söz edildi..Ve bu telefon kaydı etrafda oldugu.onuda yayıncaklarını söylüyorlar.Yalnız baktım..1 aylık bir zaman icerisinde..Olayların olma ihtimali yerlerine tarihler falan hersey oturuyor..
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

Ben UO demise oynuyorum ama ciddi söylüyorum zengin olduğumuzdan beri sunucunun yüzüne bakmıyorum. Onun dışında seyrek de olsa uo second agee girerim. Türk sunucularına tövbe

Ehehe haklısın..Dün gece MAx la Cok öel bir görüşmem oldu .Oyuncuyuzun bünyesinde Dark age of camelot acıyor..Bu arkadaslar uzaklaşırsa OCz den..DAoc deniyebiliriz. istersen.Dün beni soktu servera max Test etmem icin..Sanırım cok yakında oyunu acıcak..Böylede bir Değişik secenek sunabilirim sana..
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:

vay be tam yeniden bi servera başlıcaktık gene gg oldu.

max Bu işi bırakmaz..Max dan önce Guniz Var (nixniz) run lola run cıgım ..Bu işin peşini bırakmaz..2001 den beri tandıgım nixniz ocz de ise hatta onun FBI baglantılar yeter Eheuheuh .Asıl bela Nixniz..tanıyanlar eskiler bilir run lola run ı :P

Nedense kızmasınlar bana belki bir sucları yokdur ama.Eru ve killer cok güvenilir biri oldugunu equesin.mükemmel oldugunu Savundular..Şimdi acıklama bekliyoruz degilmi.Bindikleri dalı kesmezler ne demek..Equesin orda yazdıgı ne anlama geliyor..GErci bariz belli ama . ben yine sorma Saygısında bulınıyım..Bindikleri Dal nasıl bir dalmış Cok merak ettim.Bu daldan ne bekliyor ki kesemiyorlar.Cok enteresan seyler dönüyor ..
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

sırf bu olay için moderatör olduğu forumdan banlandı üstüne itiraf da etti

yöneticilerden Rica ediyorum..burdada Uo dev in yaptıgını yapmalarını istiyorum.Cünkü paticik in hic bir zaman bu tür kişileri tasvip etmedigini biliyorum..Duyarlı davranmalarını Rica ediyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...