Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

razor 1911

Farinal

Öne çıkan mesajlar

said:
1985 ten beri aktif olan crack/hack grubu.

kimbilir kaç tane oyun firmasını kapadılar ama kendileri hala dimdik ayakta.

her release lerinin sonuna "if you enjoyed this product, buy it! software authors deserve support!!" ibaresini ekleyecek kadar da yardımseverdirler aynı zamanda. ehe.
(oskican, 09.11.2007 18:08)

ahahah
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

dusundum tabi

ama duacilarinin sayisi daha baskin cikti.

ahuahuahuahuahua

çok iyiymiş bu..

allah razı olsun gerçekten yaw..

NASIL ÖNCEDEN RELEASE EDİYORLAR? sorusunun en güzel yanıtlarından birisi bu yazıda var..
http://www.pclabs.com.tr/2009/07/01/korsan-icerik/2/

oldukça özetlenmiş (gerçi6sf o kadar özet değil yani. ama verdiğim sayfa sorunun yanıtı), güzel bir yazı bu..
keşke daha ayrıntılısını da yazsalar.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

senko said:

bilmiyorumda tapilasi adamlar onlar. bana deselerki microsofttami calisirsin razorda mi razora giderim dusunmeden. Kac kisinin duasini aliyorlar belli deil adamlar. yaptiklari iiligin haddi hesabi yok.
direk cennetlikler sdf

peki kaç ailenin ekmeğine mani oluyolar, kaç adamdan küfür yiyolar onu da düşündün mü?

Evet korsan hırsızlık, haksızlık ve suç. Buna itirazım yok, ama korsan sanıldığı kadar büyük darbe vurmuyor oyun piyasasına.

Daha geçenlerde okudum, yapılan araştırmalar sanılanın aksine korsanın orjinal oyun piyasasında çok minik bir etkisi olduğunu gösteriyor.

Korsan indirilen oyunun büyük kısmı meraktan vs indirilirken indirenlerin büyük çoğunluğu zaten korsan indirme imkanı olmasa oyunu almayacak olan insanlar oluyor. Haliyle hani oyun 100 sattıysa 50 de korsan indirildiyse aslında o 50'nin sadece 2si 3ü orjinal alacakken korsan indirmiş adam oluyor mesela, adamlar da 150 değil 102 satacakken 100 satmış oluyor pek farketmiyor. (rakamlar benim uydurmam da aşağı yukarı aradaki farkı anlatmak için şeyettim)

Bu da yapımcılar için minimum düzeyde ve göze alınabilir bir kayıp.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hepsi beğendiğiniz oyunların yapımcılarına destek olun orjinalini de alın diyorlar açıklama yazılarının sonunda.

multi destekli oyunların korsandan pek etkilediğini sanmıyorum.hem adamlar verdilen hizmet için parayı da hakediyor.
sorun genelde single rpg - adventure oyunlarında.ne zamandır adam gibi bi adventure oynamadım.hele bütün rpg ler konsoldan gelme.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...