Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

* Oyunun ana klasörlerinde, not defterlerinde DLC'ye ait ize rastlanmaması, o DLC içeriğinin "kırpılmadığına, sonradan geliştirildiğine" yeterli bir delil midir? Hayır.

* DLC içeriğinin kozmetiğe dayalı olması, o DLC'yi "arzu etmiyorsan alma" sınıfına mı sokar? Bence buna da hayır.

Ben Paradox'un günahını alıyorsam eyvallah, ama bu makaslayıp sonradan DLC diye yutturma işini yapan o kadar çok firma var ki, CK2'nin Steam'deki satış sayfasında 21 tane DLC'yi görünce ister istemez işkilleniyorsun.

DLC furyası 7-8 yıl önce patlak verdi, ondan önce yapan nasıl yapıyordu? Expansion Pack. Ama ana oyunun çıkış tarihinden en az 1 yıl sonra. Burada durum farklı. Oyun çıkar çıkmaz, DLC haberleri düşmeye başlıyor, çok yakın tarihler geliyor.

Paradox oldukça sevdiğim bir firma, ama ben gördüğüm manzarayı yakıştıramıyorum.

Son olarak; asıl eleştirmek istediğimiz konudan uzaklaşmışız. DLC'lerin yüksek fiyatları. Şu an Steam'de çoğu %75 indirimde, toplamları 25 dolara yakın bir meblağ tutuyor. İndirimsiz halini siz hesap edin, 5 dolarlık DLC'ler falan var orada. Fazla abi, fazla. Aynı şeyi Sleeping Dogs'ta Square Enix de yapıyor. Hatta hatadan %91 indirime girdiği gün bir gazla DLC'lere de saldırmıştım, kendimi hiç affetmeyeceğim. :)
Sosyal ağlarda paylaş

DLCler olmasa şöyle olacaktı kozmetik olarak ekledikleri şeyleri ekleyemecekleri hiçbir zaman. Yeni müzik, yeni tipler kıyafetler vs olmayacaktı oyunda vanilladan başka. O kozmetik ile isteyenlerin aldığı ve verdiği para ile belki daha önemli DLCler geliştirilemeyecekti ve belki şuana kadar Islam, Rome ve Republic yerine sadece bunlardan bir tanesini Expansion Pack olarak alacaktık.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

şu kozmetik hariç CK2'yi tam olarak oynamak için şu an neler alınmalı yazar mısınız?

hiçbiri alınmalı değil çünkü hepsinin getirdiği yenilikleri patch oyuna bedava olarak ekliyor. sadece vanillada olmayan ülkelerle oynamanı sağlıyor dlcler. islam'ı müslüman karakter ile oynamak istiyorsan al, republic'i republicler ile oynamak istiyorsan al. bizans oynamayı seviyorsan yada roma kurma hayalin varsa da rome alabilirsin bizans'a yenilikler ekliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun ilk çıktığı hali 40$ ki piyasa standardının %50 altında, 6 ay içinde 10$ gibi bedava denebilecek bir fiyata da düşmüş. 50 sentlik kaş-göz-şarkı dlc'si gibi "abi at bişeyler işte" kıvamında olayların tantanasını yapmakla sadece adamların günahını almıyorsunuz, ayrıca pahalı restorana gidip menüde tabildot arayan insan gibi gözüküyorsunuz. yapmayın, etmeyin. bir gofret parası için wot döşenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi almadan önce bi denemiştim zaten
herhalde bu save den devam edebilirim diil mi ?

ufacık 12 yaşında holland dukmü kontmu ne olarak başladım, 62 yaşına geldi ölmedi herif, neyse heir sağlam sayılır sorun yok orda şimdilik

ufak çaplı bi hollanda ya sahibim ama krallık kuramadık daha piety dibe vurdu , holy war falan da yok bayadır nasıl artar bu, para + piety bulsam direk frisya krallığını kuruyordum ama o seçenek de kalktı bulamıyorum sdf nerden kuruyoduk bu krallık işini ?

bi de holy roman empire geberdi gitti benim liege olur kendisi
heir'ine regent olarak da beni seçti ( bak burası önemli işte )
napabilirim regent olarak ?? lan zaten geberip gidicek bikaç yıla bu regent ı oğlana geçirebiliyormuyum mesela , sonra antin kuntin işlere başlayabilirim imparatorlukta

bide benim heir e biryerlerden kayserlik gelmiş nerdense artık :P , weak da olsa bizansta claim i var

2 imparatorluk birden alabilirmiyim ki , sonra gelsin gerisi

bi de ilk oynuyorum

öyle trade falan nasıl yapıyoruz mesela
vassallar county kontluk claim vs derken uğraşamadım hiç

http://i.imgur.com/siD4dXP.jpg

http://i.imgur.com/XnOJ6t3.jpg

/summon sam
Sosyal ağlarda paylaş

devam edebilirsin eski save'den. eski yamadansa ama yeni yamadaki olaylardan faydalanamazsın.

piety için holy war harici tek şansın heir'i dindar yetiştirmek. +piety veren ne olay varsa onları seç.

regent olarak claim edinildiğini duymadım ama iyi bilmiyorum vassal gameplay'i zaten. fakir dükalık oynamıyorum hiç ehe.

weak claim'in cb vermesi ihtimali çok zayıf, belli koşulları var. okursun tooltipini.

iki imparatorluk birden çok yaş iş, main title olmayan imparatorluk devam isyan bayrağı açacaktır bize ver diye. zindan olur hayatın bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...