Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=121648937

ilginç bi oyun oluyor yukarıda ss koydum.

bizans dükü olarak başladım kırımda türk karakterle random soyad verdim uydu ama temaya :D oyunun ilk yirmi yılında falan bizans yıkıldı fatımiler aldı yunanistanı ermenistanı selçuklu falan bizde başsız kaldık. anadoludaki dükler independent kaldılar ben cumanlar steamrollemesin diye hungary'ye bağladım kendimi zaten sınırımız bile dayanmıştı adamlarla neredeyse.

sonra hungary içindeyken bir iki kontluk aldım claim olaylarıyla kendilerinden falan ve terk ettim bi iç savaş esnasında moldau'yu gömdüm. şuan amacım bi şekil bulgaristanı kurmak çünkü diğer en yakın krallıkları kuramıyorum kültür bazlı sebeplerden ötürü. kingdom olsam bi düklük vericem mayoruma republic olsun ticarete akalım diye.

işin garibi de beylerbayanı kadınım şuan ilk ortodokstu sonra lollard oldu şimdi katolik oldu yakında müslüman olur heralde
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=122177125

ccc bizansa kasıorm ccc

Abi senin haritaya nolmuş öle ya.Bende 1200 küsür herkezin topraklar başladığı gibi nerdeyse.Bikere italyanlarla hallenip bi isyan çıkarak dedik imparator geldi kırdı ağzımızı okadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

buzlu deniz görüyorum, büyük ihtimalle vikingler. hatta vinland bile olabilir heh. (tam vinland saga okurken görünce cuk oturdu heh)

bana da öyle geliyor. büyük ihtimal pagan DLC'si. keşke onun yerine college of cardinals ve adam akıllı papalık DLC'si gelse en önemli şey o aslında o tarih dilimindeki.

Komutan said:

Belki de kuzey denizlerinden Eskimolar geliyorlardir istilaya.

I see what u did there

_Rave said:

hamsilipilav said:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=122177125

ccc bizansa kasıorm ccc

Abi senin haritaya nolmuş öle ya.Bende 1200 küsür herkezin topraklar başladığı gibi nerdeyse.Bikere italyanlarla hallenip bi isyan çıkarak dedik imparator geldi kırdı ağzımızı okadar.

ya HRE'yi diyorsan onlarda bişi yok büyük ihtimal geçici bi ayaklanmadır ama güçsüz bi halde baya mesela Hungary'yi zapt edemedi bi kere almaya çalıştı falan. Fransa falanda çok leş. Britanyada bölük pörçük. hiç güçlü bi merkezi güç yok oyunumda aşağı yukarı şuan. ruslar desen bölük, selçuk biraz meh ama araplar dağıldı paramparça vs. zaten moğollar gelsin selçukta gider.

türk bizansını kurucam herkes haddini bilecek.

şeyi merak ediyorum ben kendimize ait vassal republic kurdurmak mantıklı mı değil mi? para geliri vergileri çok farkediyor mu acaba? çok tehlikeli çünkü bi yandan öyle bi vassal yaratmak direk ağız göz dalabilir merclerle
Sosyal ağlarda paylaş

Altında senden başka goverment ta bi vassalın olunca -20 mi -30 mu ne relation alıyosun.Ben Hre oynarken gidip genoa yı venedik i zartı zurtu almıştım adamlar sürekli sorun çıkarıyodu gittim italya kralına verdim vassallıklarını adam 40 sene belini doğrultamadı.

Bilmiyorum republics dlc si ile değiştimi o relation olayı ama deli gibi para kazandıkları için baya bi dert oluyolardı başına merc basıp eski oyunlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

o vassallıkla ilgili değil para yolluyorlar eğer işlerinin düştüğü bi yerdeysen. mesela yukarda benim sslerde karadeniz için kapıştılar pisa ile venedik çok. 350- 400 altın para yolluyorlar arada bi gift olarak. ve iki taraf ile de savaştım embargo war aralarında bi 30 yıl süreyle falan.

embargo warlar çok iyi zaten direk sana hiç giren çıkan yok kaybederseniz bile tüm parayı republic ödüyor. girerkende 200 altın veriyor. karşı republicin yıktığın trade postlarından da deli para geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

aha yeni SS: antalya konyaya kadar girdim artık

birde yukarıdaki Ryazan'ı görüyor musunuz orasıda oğlum/heir'ımın yönetiminde şuan ben ölünce orasıda bizim krallığa dahil olacak. cumanlara dokunmuyorum ve orada bi hungary var onuda bıraktım hatta baya iyi ally'ım adamlar oyunun başından beri ki moğollarla onlar uğraşsın sdfs

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=122711044
Sosyal ağlarda paylaş

Yalniz sahiden Vikingleri on plana cikararak paganlari ekleyeceklerse, oyunun baslangic tarihini de geri alsalar iyi olur. Cunku oyunun baslangic tarihindeki Stamford Savasi, Viking devrinin sona erisi olarak goruluyor. Asil guclu olduklari cag 9. ve 10. yuzyillar. Oyunun baslangic tarihini 250-300 yil geri alsalar guzel olur, ama onun icin de tabii butun ulkeleri falan yeniden duzenlemeleri gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar değil de belki 50 yıl geri alırlar götterdammerung hesabı, godwin değil de wessex zamanında ethelred unready'i dövdükleri vakit filan. eu3'te yapmışlardı 100 yıl savaşları için.
http://www.memecreator.org/static/images/memes/973111.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...