Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Bende burada takıldım, bir türlü kraliyeti ele geçiremiyorum ne denediysem olmadı.

11/10 Dynesty Duke olarak İskoçyadayım, iskoçyanın en güçlü soylusuyum, haliyle İskoçya yönetiminde olmak istiyordum ve Kral'a Savaş açıp kazandım. Başkenti ele geçirmeme rağmen nası oluyorsa başkenti başka bir claim'e taşıdılar. Bende tahtından edilen Kral'ı kendi Court'uma çağırdım. Ailesiyle geldikten 2 yıl sonra eski Kral öldü ve oğlu'da İskoçya veliahtı olduğu ve benim court'umda bulunduğu için 6 yaşındaki çocuk Kral'ın elinden tacı almak için bu Casus Belli'yi öne sürerek yeniden Kraliyet'e savaş açtım ve yine kazandım. Bu savaşlar sırasında bana karşı görüşte hiçbir soylu kalmadı, hepsi ya öldü ya esir düştü ancak yinede tacı giyemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aga kraliyeti ele geçirceksen en iyi yöntem tahta claimi olan bitane hatun bulup onla evlenicen sonra onu tahta geçirmek için savaş açıcan.Sonrada karın ölünce oğlun kral olucak..Yada prenseslerden biriyle evlenip aynı olayı yapıcan.Gerçi biseferinde hiç claimim falan olmamasına rağmen Fransa Kralı veliahtsız öldü diye ben kral olmuştum o nası oldu hiç bilmiyorum ama
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

11/10 Dynesty Duke olarak İskoçyadayım, iskoçyanın en güçlü soylusuyum, haliyle İskoçya yönetiminde olmak istiyordum ve Kral'a Savaş açıp kazandım. Başkenti ele geçirmeme rağmen nası oluyorsa başkenti başka bir claim'e taşıdılar. Bende tahtından edilen Kral'ı kendi Court'uma çağırdım. Ailesiyle geldikten 2 yıl sonra eski Kral öldü ve oğlu'da İskoçya veliahtı olduğu ve benim court'umda bulunduğu için 6 yaşındaki çocuk Kral'ın elinden tacı almak için bu Casus Belli'yi öne sürerek yeniden Kraliyet'e savaş açtım ve yine kazandım. Bu savaşlar sırasında bana karşı görüşte hiçbir soylu kalmadı, hepsi ya öldü ya esir düştü ancak yinede tacı giyemedim.

Baskasinin claim'ini kullanarak savas acarsan taht ona gider, cunku onun adina savas acmis oluyorsun.

Direk kralligi hedeflemek yerine, once diger duklukleri ele gecirip sonra da topraklarin buyuk kismi senin olunca krallik icin claim koyman daha saglam bir yontem olur. Ama tabii uzun surebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

her karının %50 si state skille ekleniyo olsa.. aceba 80 e felan vurulur mu state diplomacy felan :D

Pallando said:

levy 0/0 kalıyor asker üretmiyolar neden acaba çözemedim bunu bir türlü. yeni aldığım şehirlere yönetici felan yerleştirdim

yeni aldığın yerler 3-5 yıl 'kendine anca geliyo' penaltısı alıyo. blitzkrieg diyip löpçük diye tüm dünyayı alma diye.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk evlendiğin kadının skilleri geliyor sadece bonus olarak diğerleri sadece ally olma falan filan işlerine yarıyor skill vermiyor. Birde rütbesine göre ayarlamışlar o evlenme olayının penaltısını mesela sultansa 4 kadın şart, beyse 2 falan filan gibi.

Mantıklı aslında düşün bir Osmanlı sultanı sadece tek bir kadınla evlenip birlikte oluyor hayatı boyunca banko dedikodular falan çıkardı binbir türlü = - prestige.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...