Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

çözdüm sayılır oyunu

ya ulan 48 yaşına gelmişim elim kulağımda ölücem 4 çocuk var ibne oldugum ortaya çıktı :/

o kadar da saklamıştım halbüsü

bi de mesela bi krallık filan ele geçirdik diyelim
11/7 oldu yönetim şeyim
rastgele dağıttım oraları naapmak gerek dağıtmamak mı gerek napalım needelim?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

valla böyle parayı basıp kralların soyunun kurutulabildiği bir tarih olmadı ama işte ayarını tutturamamışlar pek gene o işin.

reload yapılmadığı sürece öyle bir olay olmuyor.Yani art arda başarılı suikast yapabilmek büyük şans isi,kaldı ki suikast başarılı olunca ortaya çıkma şansın da var.Ortaya çıkınca da -leri yiyorsun ve de bir kaç yıl içinde garanti o kral yine suikast ile temizleniyor.

Yani soy kurutma işini ancak save - load,save - load yaparak yapabilirsin 27 intrigueli spy bile çocuk öldürürken başarısız olabilir.Ayrıca Tarihte kralların soyunun kurutulduğu çok fazla olay var,İlk İmparator Augustus'un yeğenleri,evladı,torunları nasıl öldü sanıyorsun ? Karısı Livia'nın üstün çabaları sayesinde tabii ki.Hatta I,Claudius adlı roman bu mevzunun üzerine yazılmış üstüne de BBC bu romanın üstüne film çekmiştir.

Hele hele roma imparatorlarının ailesel hanedanlıkları en fazla 3 kuşak devam edebilmiş,dahası yok.
İmparatorlar yataklarında ölmez diye bir kitap bunun
üzerine yazılmıştır,33 imparator çeşitli şekillerde suikast sonucu öldürülüyor haliyle imparatorlukta hak iddia eden aileleri de onlarla beraber çoğu zaman suikaste uğrayabiliyor.

Bu ortaçağ'da da aynı,elbette ki spesifik olaylar hakkında pek bilgim yok ama osmanlı hanedanlığını kurutmasa da çok fazla suikast olduğu da bir gerçek.
Sosyal ağlarda paylaş

bir milyar intrigue'li karaktere bir milyar intrigue'li spymaster üstüne build spyring, bir de şansa ass chance arttıran event geldi mi hedefin intrigue düşükse bayağı kurutuyorsun soyunu. sonradan ortaya çıkma event'i gelmezse zaten %0 yakalanma ihtimaliyle saydırıyorsun heh.

suikast dediğin böyle kırk yılda bir denenir, tutmaz filan yoksa böyle kolay olsa herkes birbirini keserdi devamlı ortaçağda. öyle suikastle ölen krala filan pek rastlayamazsınız, roma dönemi gibi değil.
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

çözdüm sayılır oyunu

ya ulan 48 yaşına gelmişim elim kulağımda ölücem 4 çocuk var ibne oldugum ortaya çıktı :/

o kadar da saklamıştım halbüsü

bi de mesela bi krallık filan ele geçirdik diyelim
11/7 oldu yönetim şeyim
rastgele dağıttım oraları naapmak gerek dağıtmamak mı gerek napalım needelim?

./7 elinde tutabileceğin castle/city/bishopric sayısı. Eğer sol taraf, sağ taraftan çok olursa vassallar mutsuz oluyor, isyanlar patlak veriyor. Teknoloji ile artıyor o sayı.

Aranın iyi olduğu birilerine ver. Çoluk, çocuk yapabilecek durumda olsun sdf. Yoksa Krallık yasalarına bağlı olarak, elinden gidebilir toprak.
Sosyal ağlarda paylaş

izmiri yöneteyim diye samos düklüğünü aldım. heir olan veleti doğduğu gibi trebizond düşesiyle öbeşik kertmesi yaptım çok sonra onların çocuklarına geldiğimizde trebizond düklüğü bana geçti. aynı şekilde heraklios ve hellası da aldım. düklük para basıyor şu anda 10k+ param var yapacak bir şey kalmadı istesem 4-5 kere bağımsızlığımı ilan etmiştim bizans'tan ama işime de gelmiyor resmen kral gibiyim. sayemde bizans da allah gibi oldu holy roman falan cacık oldu dağıldı bizans her yeri ele geçirdi absolute crown ile yardırıyor sanırım bileği bükülmeyecek hiç ben isyan etmezsem.
Sosyal ağlarda paylaş

ya uyuz oldum kardeşlerim yanımdaki iki ülkeyi yönetiyolar başladıgımızda
hepimiz birnirinin heiriyiz
çocuk katli başlıyo sonra herkes birbirinin yegenini öldürüp duruyo
en sonunda piç bi kızım kaldı mecburi o kraliçe oldu
onu da ingilizin biriyle evlendirdim ama bu sefer de heir senin şeysinden değil diyo gg diyo
94 yıl sonra 73 yaşında ölünce kraliçem bitti oyun :(
10k puan yaptım iyi mi bi de ? ilk defa tam olarak oynadım xD
Sosyal ağlarda paylaş

Matrilinear marriage ne ise yariyo tam olarak? Olayi nedir?

Bi de pic kizim ilk tahta gectiginde herkes rerörö etti kimse sevemedi baya bi isyanla ugrastim olene kadar her seferinde pataklayip hapse attim ama 74 yillik rejimim boyunca paso isyan cikti vergiler filan her sey dusuktu. Sehirleri dagitiyorum alabilicegim max county yi alip kalanini ese dosta veriyorum. Herkesi hristiyanlastiriyorum papazla vs. Su salak isyanlardan kurtulamiyorum ama b turlu. Tyrannydrn biraz penalti yediydim idam ettirdim diye bi esiri. Ama cok guzel oyunmus direk indirime girince aliyorum steamden
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

kraliçeyi gençken boşandırıp matrilineal evlendirecektin.

samda onu demiş :P
önceki sayfaları felan oku tam bilgin yoksa bir iki püf nokta öğrenirsin.

evlendir. courtuna çağır.
adam bulma penceresi var. my religion my culture seç. iyileri çağırmaya calıs (invite to court). baktın olmuyo sırf my religion yapıp dene ama cocuklarına guardian olurlarsa süprizlere hazırlıklı ol. (varis dışındaki cocukları farklı kültürlere döndürüp relationship penalty yemelerini sağlamak da serbest :P)
Sosyal ağlarda paylaş

kralınızın sakalı mı yok? afraid no more! nisan 15te dlcsi geliyor, sadece 5$!!

http://www.youtube.com/watch?v=nvf8X_bXDHI

edik: artık önde de var, arkaya gitmenize gerek kalmadı :p
http://www.paradoxplaza.com/press/2012/3/crusader-kings-ii-ruler-designer-dlc-announced
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...