Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Şöyle resimler paylaşmayın insanın şevki kırılıyor... Daha yeni 3-4 claim aldım ^^'

Bende 10 adet vassal oldu, 24 court üyem var ama hepsini toplasan 2 adam etmez, sorum olacak:

1- Ekranda sürekli Title Loss Success yazısı var, ne yapacağımı bilemedim nedir o?
2- Homosexuel-Kardeşkatili biri dışında Düklüğüme kimseyi invite edemedim, konsey erkeklerden oluştuğu için kadınlarıda koyamıyorum, martiriel marriage ile'de vasıfsız hatunla evlenen adam yok, nasıl konseyime iyi elemanlar katabilirim?
3- Vassallarım 10 küsür oldular, onlara karşı uygulayabileceğim bir politika öneriniz varmı?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 1.03 ile oynuyorum ondan olabilir belki... Marriage Ambiationlı adamlara sarkıyorum ama illa kendi kızımı falan istiyorlar aşağısını kabul etmiyorlar, courtteki normal hatunları vasıfsız buluyorlar.

Paradox Forumlarında Rastladım:

Faydalı Bilgiler

1) Her zaman en vasıflı konseye sahip olmaya çalışın. Özellikle chancellor ve spymaster çok önemli. (Daha vasıflı bir karakter olmasına rağmen vassalınızı konseye alırsanız vassalla ilişkileriniz yükselir.) Crown authority'si düşük ülkelerde vassalları konseye almak bazen sorun çıkarabilir. Chancellor veya spymasteri görev için bir yere göndermeniz gerektiğinde, o kişi ordusunun başında savaş meydanında olabilir ve aylarca dönmeyebilir.

2) Eğer iyi bir spymaster ve bol paranız varsa, diplomaside istediğiniz şeyleri reddedenleri öldürerek hareket edebilirsiniz. Mesela kızınızla ileriye yönelik evlilik akdi(betrothal) yapmak istediğiniz bir ülkenin çocuk yaştaki hükümdarına götürdüğünüz teklif better alliance yüzünden reddediliyorsa, o çocuk hükümdarın naibini ortadan kaldırın. Yerine daha düşük vasıflı bir naip atanırsa teklifinizi kabul edebilir.

3) Konseyinizi her zaman kullanın. Her daim teknoloji araştırması yapmalı, başka ünvanlara hak iddiası uydurmalı ve başka bölgelerde karışıklık yaratmalısınız. Bunları yapmıyorsanız konseyi tam anlamıyla kullanamıyorsunuz demektir.

Birine suikast düzenleyecekseniz önceden o kişinin bulunduğu yere spymasterı gönderip spy network oluşturmalısınız. Birini tutuklayacaksanız o kişinin bulunduğu yere marshallı göndererek tutuklamaya zemin hazırlamalısınız. Bunlar başarı şansınızı artırır. Bunlarsız da yapabilirsiniz ama şansınız düşer. %75'lik bir başarı yüzdesi yüksek görünebilir ama bu orana rağmen güçlü bir dükü tutuklayamazsanız ve o dük bir iç savaşla krallığınızı alaşağı ederse, neden 3 hafta daha bekleyip marshallın işini tamamlamasına izin vermedim diye üzülürsünüz.

4) Varisinizin eşini her zaman siz seçin. Ona asla evlenmeden toprak bağışlayıp yanınızdan uzaklaştırmayın. Çocuk yaştaysa betroth yapıp öyle gönderin.

5) Eğer karakteriniz kötü durumdaysa(ill, wounded vs. traitler varsa) ve yakında ölme durumu varsa bu durumu kullanın. Paranız ve iyi bir spymasterınız varsa sevmediğiniz herkesi öldürebilirsiniz. İşinizi iyi yaparsanız düşmanlarınızı temizlemiş olursnuz. Sizin yaptığınız ortaya çıkarsa çok kötü traitler kazanırsınız ama öldüğünzde bu özellikler varisinize intikal etmeyeceğinden sıkıntı yaşamazsınız. Zaten siz olduğunuz ortaya çıkınca düşmanlarınız sizi ortadan kaldırmaya çalışacak ve bir ihtimal bunu başaracaklardır. Ama bu taktiği sadece çok paranız varsa uygulayın. Paranız azalmaya başlayınca kötü bir spymaster seçerek düşmanlarınızın sizi daha çabul öldürmesini sağlayabilirsiniz.(tabi gerçekçiliği de öldürmüş olursunuz)

6) Bir prensesle evlenirseniz, doğacak çocuklarınızın hepsi o krallığın tahtında iddia sahibi olur. Siz de ileride prensesi o krallığın başına kraliçe olarak atama girişiminde bulunabilirsiniz. Nesiller geçtikçe bir çok farklı krallık ve dükalıkta böyle hak iddiaları birikecektir.

7) Taht varisi olmayan tüm çocuklarınızın yetişmesinde hep "kind"/"honest" özelliklerini seçin. Eğer mümkünse eğitimlerini de bu traitlere sahip birinin yanında yapsınlar. Böylece siz ölüp de varisiniz başa geçince bu çocuklar pretender olup sorun yaratmasınlar. Aynı şekilde elendikleri kişiler de kind/honest traitine sahip olsun.

Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Şöyle resimler paylaşmayın insanın şevki kırılıyor... Daha yeni 3-4 claim aldım ^^'

Bende 10 adet vassal oldu, 24 court üyem var ama hepsini toplasan 2 adam etmez, sorum olacak:

1- Ekranda sürekli Title Loss Success yazısı var, ne yapacağımı bilemedim nedir o?
2- Homosexuel-Kardeşkatili biri dışında Düklüğüme kimseyi invite edemedim, konsey erkeklerden oluştuğu için kadınlarıda koyamıyorum, martiriel marriage ile'de vasıfsız hatunla evlenen adam yok, nasıl konseyime iyi elemanlar katabilirim?
3- Vassallarım 10 küsür oldular, onlara karşı uygulayabileceğim bir politika öneriniz varmı?

1) Senin kanunlarda sorun vardır. En büyük çocuğun tüm ünvanları aldığından emin ol. Ya da count lardan birinin heir senin ülkenden birisi değildir. Ünvan başka kişilere geçiyordur.

2) Prestiji bir yükselt. Evliliği kurmaya bakıcan bi şekilde. Yoksa diğer düklerin filan claimantslara bak, orda ülkene davet edeceğin elemanlar var. Bi şansını dene.

3) Vassal olayı valla karışık. Yüz verirsen astarını istiyorlar vermezsen küsüyorlar. Doğru elemanları vassal yapmaya bakıcan. Doğru yerlere doğru adam yerleştirecen. Gift açık oldumu yapıştırıcan. Kritik noktalara fahri ünvanları dağıtıcan. Baktın isyan yükseliyor, bu adamın derdi ne diye bir bak. Elinde çok fazla toprak tutma. Senin özel ünvanlar da acayip etkiliyor, vassalları kızdıran ünvanlardan kurtulmaya bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Enteresan bi olay gerceklesti..

Fransa kökenli Kingdom of heaven ım..medium crown aut. var..

HRE icten coktu herkes independence verdi tas tas ustunde kalmadı..benim dukluklerden gascogne HRE emperor lıgı icin claim verdi savasa girdi onlarla..

Aradan yıllar gecti savas uzun sürüyo tabi bu adamın aynı zamanda benim crown aut u dusurmeye calıstıgını ögrendim ve hapse attım..hapse attıktan 2 gün sonra savası kazandı adam..

HRE imparatorlugu tekrar kuruldu her taraf gri falan..benim topraklarında bi kısmı HRE olmus..İmparatorda benim zindanda..napcagımı sasırdım
Sosyal ağlarda paylaş

Castille ile başladım direk Leonla Galiciayıda aldım.Hatta Cordobaya kadar genişledim hiç zorlanmadan.Sonra bianda abartı rakamlı ordular (bitane 25k bitane 15k falan)gelmeye başladı güzelce elime verdiler.

Müslümanlarda belli bi tarihten sonra Templar Knights falan gibi 7klık ordularmı basıyo bileniniz warmı?
Sosyal ağlarda paylaş

İngiltere kralı olarak başladım.

Şişko ama güç de onda. sdf Çok ballı bir kaç durum gerçekleşti, fi tarihinde yaptığım bi evliliten aragonu aldım. Kralın diplomasi hayvan gibiydi sağlamda bi spy ım vardı Fransa krallığa adaylığımı koydum. 3 oyla öndeyken süper bal bir suikastle Fransa kralını götürünce şak diye Fransa kralı oluverdim sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...