Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

İlk defa CK2 oynadım, Europa Universalis biraz oynamışlığım vardı ama cahilliğimden de olabilir emin değilim ama oyun çok itici geldi.

1. Kral'a bağlıyım, Prens'de krala bağlı (Liege'si kral) prens gidip bana saldırıyor ardından ben doğal olarak Liege'mi prens seçmek durumunda kalıyorum.

Sorun şu ki Kral her ikimizden vergi alacakken sadece Prens'den vergi almaya başlamayacakmı, sonuçta artık Kralın vassalı değilim dolayısıyla daha az kazanmayı neden tercih ediyor, bana bi asker yollasa, vassalına yardımcı olsa ne kaybeder onu anlamış değilim.

2. Oyun aşırı yavaş ilerliyo, örneğin research economy yaptırıyorm kasabama tam 1,5 saatte 1 puan artıyor lol, üstelük 100 florin yapmak için 1 saat/yarım saat falan gerekiyor. 50 florin benim kişisel servetimdi siz hesab edin ne kadar yavaş. Traitler dışında pek fazla ayrıntıda göremedim işin açıkçası zor, yavaş ilerleyen, garip saçma bir oyun olmuş dersem aşırı kaçmış olurmuyum?

Heh yaptıklarımıda sayayım da belki bazı şeyleri yanlış yapıyorumdur:
İskoçyada çocuk Earl olarak başladım, bir dindarın yanında eğitim aldım ve hiç eksi alan bir traitim yok, 500 küsür prestijim var 200 küsür pietyim, Prens tarafından iskoçya Stewardı yapıldım ama herhangi bir özel menüsüne falan rastlamadım, karım, çocuklarım, konsilim, konsilime görevler veriyorum, sürekli araştırma-çalışmadalar, diplomasi kasmaya çalışıyorum, councererimi başka topraklara göndererek, festivaller düzenleyip trait ve skill kazanıyorum, şimdi 40 yaşındayım, yaklaşık 7 saat oynadım. Şehirmde harbor, town square, market vs şeyler var... Bumudur yani oyun?
Sosyal ağlarda paylaş

kral sana yardım etmez çünkü de jure liege'in o dük. kral değil. sen kaymakam olarak başbakana bağlı değilsin yani, valiye bağlısın. kralın normalde isteyeceği de odur çünkü her kaymakamla tek tek uğraşmak istemez. kontlar zaten vergi vermez kimseye. onun açısından maddi değişim de yok.

yukarılarda verdiğim bir link vardı, oyunu herşeyiyle öğrenmek isteyenler onu okusun. adam yeni eklemeler yaptı bayağı, yok yok.

gelirler bina kurdukça, teknoloji ilerledikçe artacak. kısa vadeli yapabileceğin en iyi şey varisini midas touched birisine eğittirmek ki o da midas touched olsun. 3-5 stewardship ile 20 stewardship arasında DAĞLAR kadar fark var.

teknoloji evet öyle çünkü zaten 400 yılda 5 seviye. 80 yıla filan bir seviye yani. olması gereken o. ortaçağ dediğimiz insanlık tarihinin en yavaş teknolojik gelişim hızından yeni yeni kurtulmaya çalışılan bir dönem.
Sosyal ağlarda paylaş

Akşam youtube dan bir HD gameplay bulayımda izleyeyim, güzel bir oyuna benziyor :).

Son zamanlardaki en büyük keyfim, medieval total war 2 aldım orjinal,makinada kurulu ama yinede youtubedan gameplay izliyorum.Çok daha keyifli. Acaip bir hobim oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendim zaten 15 yaşında midas touched öğrenerek ergen olmuştum ama çocuklarımın birini bishopa diğerinide savaşçıya verince, dindar eğitilen içine kapanık ve embesil oldu, diğeride kavgacı bişey. Sonradan pişman oldum keşke ben eğitseydim diye... Videoyu izlicem ama oyun hala bana pek haz vermiş değil..

Edit: Linki bulamıyorum D:
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...