Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

massosoit said:

ingiltereye independence war actim 2 eyaletle bağımsızlığımı aldım,şimdi bana limited crown teklif ediyor. kabul etsemmi.dayanabilirmiyim tek basima

ingilterede limited crown authority kurucak, deus vult olarak senin topraklar ingilterenin bir parçası, o yüzden sanada soruyor. burada sana giren çıkan yok sayılır (5 yıl sonra kafana kafana vurup tekrar ingiltereye katılacağını hesaba katmazsan)

fransaya sığınsan liegein seni sevmiycek. different culture vsvs diye yiceksin penaltıları, sornadicek ver bakiyim şurayı burayı vsvs (gele claimli courtieri/vassalı varsa)
Sosyal ağlarda paylaş

krallar zamanla crown authority yükseltmeye uğraşıyor, belli bir yerden sonra birşey yapamaz hale gelirsiniz bağımsız olamazsanız heh. her kral hayatında bir kere yapabiliyor gerçi ve ağır relation penalty yedikleri için ertesinde kızılca kıyamet kopuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

of lol 1192'de von hohenzollern (prusya kralları ve alman kayzerleri 1918'e kadar) ilk defa kontluğa çıkıyor, onlarla başladım. prusya paganlarına daldım, bavyera dükünü dövdüm filan derken bir baktım çocuk kayzerden sonra beni tercih ediyormuş elektör prensler. bastım KUTABARE KAYZAAA'yı, 72 yaşında imparator oldu 20 yıl önce kontluğa, 3 yıl önce de samogitya düklüğüne yükselen friedrich lol.

şimdi mesele yaşlı friedrich ölmeden önce oğlu konrad'ı nasıl sıradaki kayzer olarak kabul ettireceğim. 10 yıl daha yaşayabileceği şüpheli gibi. hmmm..
Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:

massosoit said:

ingiltereye independence war actim 2 eyaletle bağımsızlığımı aldım,şimdi bana limited crown teklif ediyor. kabul etsemmi.dayanabilirmiyim tek basima

ingilterede limited crown authority kurucak, deus vult de jure olarak senin topraklar ingilterenin bir parçası, o yüzden sanada soruyor. burada sana giren çıkan yok sayılır (5 yıl sonra kafana kafana vurup tekrar ingiltereye katılacağını hesaba katmazsan)

fransaya sığınsan liegein seni sevmiycek. different culture vsvs diye yiceksin penaltıları, sornadicek ver bakiyim şurayı burayı vsvs (gele claimli courtieri/vassalı varsa)

fix'd
Sosyal ağlarda paylaş

Bizans Bizans Bizans. Çok güçlü oyunda yıkılmıyor. Selçukluların bizansı ezip geçmesi gerekirken, iç savaştan kırılıyor. Bununla ilgili bir patch bekliyorum. Son patchte öyle deniz aşırı topraklara ai çok saldırmıcak deniliyodu ama. Fransanın bi eli ispanyada herzaman. Fransa dalmadığı zamanda müslümanlar ispanyayı yok ediyo. Bu 2 devlete bi balans gelmesi şart.
Sosyal ağlarda paylaş

evet, bizans'ın 1066 başlangıcıyla yenilmesi imkansız. muazzam çünkü her açıdan. ben 1082'de başladım, gene de jure sınırlara 100 yılda ulaştım. hadi 1337'de başladım, (sadece trakya ve makedonya var elinde) gene 30 yılda anadolu, yunanistan ve bulgaristan'ın çoğunu geri aldım. altın ordu'nun elinden bile toprak alabildim isyanlarıyla boğuşurken. tek başına istanbul zaten devlete denk gibi heh.
Maedhros said:

72 yaş ne ya benimkiler 50 60ı zor görüyor ya savaşta engelli oluyor yada yine yaşlandıkları icin bir sürü health vsye - yiyolar hehe

benimkiler de hep öyle ama (20'lerinde 30'larında öldü kaç kere bizans imparatorlarım) sanırım martial üzerine kurulu eğitimler almadıklarından ötürü. health bonus var ya malum. hoş gerçi 72'lik amca da bir kere ölmüştü çok kötü bir anda 60'larındayken, reload ettim lol. gavelkind değiştirememiştim çok kötü dağılacaktım. :p
Sosyal ağlarda paylaş

of ALİ CENGİZ oyunları şahane lol, çocuk kayzeri öldürdükten sonraki bir hafta içindeki gelişmeler:

- önceden dövdüğüm bavyera dükünün fahri ünvanla gönlünü alıp, sonra düklüğünü elinden aldım, fahri ünvanı da gitti
- bavyera düklüğünü ve eski bavyera topraklarımı oğluma verdim, hre başkenti samogitya'da pagan topraklarına gitti
- oğlumu tahta aday gösterdim, onu da şahane yetiştirmiş olduğumdan (tough soldier sadece ve dip harici statları rezil ama paso erdem dolu) sıradaki hre kayzeri olarak 13 oy aldı, ikinci sırada tek oylu adam var lol
- çocuk kayzeri öldürürken sesi duyulduğu için adamın biri bu olayı ifşa etti ve feodal düzeni bozmaktan -30 penalty aldım, hemen öncesinde -20 revokation ve -18 short reign da vardı ama hre yasaları acayip gevşek olduğundan 3-5 çapulcu kont hariç isyana yeltenen yok

1192'nin kontu, 1211'in kayzeri.
http://img405.imageshack.us/img405/9956/25673217994838205961710.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Off Burgundy mukemmelmis.. zar zor vassalları ikna ederek ve plot kısmını %300 lere dayayarak Claim France dedim..5 yıl boyunca savastık sonunda aldım ama icim burkuldu resmen..brittany e ve HRE ye cok yer kaybettirdik..nedense benim oyunda ispanyanın hepsi musluman ulkelerin elinde..ingiltere norway tarafından agzına kadar istila edilmis durumda..ama cok cok keyifli fransız ic isleri :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...