Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Signs

wanderer

Öne çıkan mesajlar

Hatta ben daha da ileri gideyim; aslında o uzaylı da saldırgan bir tutum içerisinde değil.
Şöyle düşünelim; uygar bir varlık olarak beyinleri çok az gelişmiş, iletişimlerini çıkardıkları ses dalgalarıyla yarım yamalak sağlamaya çalışan ve korkak bir uygarlığı incelemeye geldiniz. Göremediğiniz bir tanesi -ki kim olduğunu ve nerede yaşadığını bütün o böcek yuvaları arasından bulmanız pek mümkün değil- kapatıldığınız odadan yardım istemek için uzattığınız elinizi -bu ilkel yaratıklar için tipik sayılacak şekilde- korkup kesiyor. Ileri bir varlık olarak intikam almayı düşünür müsünüz? Ya da şöyle sorayım; yuvasına elinizi soktuğunuz gelincik sizi ısırırsa intikam almak mı gelir aklınıza, "amma salağım, korktu tabi hayvan" demek mi?
Bir de şöyle bakalım; bir yuvaya girdiniz, orada can çekişen bir yavru-yaratık var, sorunun ne olduğunu anlamak için yaklaşıyorsunuz ama aynı türden iki yetişkin gelip size karşı açıkça saldırgan bir tavır sergiliyorlar, hatta bir tanesi eline bir sopa alıyor. Yine de yavru-yaratığın kendine gelmesi için ona bir gaz veriyorsunuz, kendine geliyor ancak sizi yanlış anlayan yetişkinler -ne de olsa vahşi, beyinsiz yaratıklar- üzerinize saldırıyorlar. Sonrasını hatırlamıyorsunuz zaten =P

Evet, ben aslında alienım =P

said:
SM0KE, 21 Ekim 2002 15:32 tarihinde demiş ki:
bende nefr ile aynı düşüncedeyim....Sadece sonundaki uzaylı kişisel bir intikam düşüncesi ile saldırıyor.(oda beyzbol sopasını yemeden zehiri boşaltmıyor) .......
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada savunuyorum bütün maymunluklarını filmin farklı bir bakış açısı getirmeye çalışarak falan ama, birisi diyecek şimdi niye girmekte ısrarlılar o kadar diye, apışıp kalacağım.

Hmm, yuvaları inceliyorlar, zaten hatırlarsanız bodrumda kapıyı kırmaya değil, dikkatlerini çekip orada olduklarını hissettirmeye çalışıyorlardı. Çünkü bu yaratıkların doğal ortamlarını ve yaşamlarını incelemek ilkelleri anlama ve belki de atalarının -tabii ki çokuzak geçmişte- nasıl yaşadıklarına ışık tutmak açısından faydalı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Cok mantiksiz ve tutarsiz noktalar vardi. Ornegin uzaylilar istilaya geldiginde yagmur yagsa ne olacak? Elemanlar teknolojiyi kasmis az hasar veren ama kodummu oturtacak silah yapip ya da en azindan bayiltacak bi emanet yapip gelemiyorlar mi? Sen ta uzayin bilmem neresinden kalkip geliyorsun. Tek silahin 3 cmlik borun. Insanlar seni borulariyla oldurur lan. Bi de kasmisin teknolojiyi o kadar. Lambirt diye dunyaya mi inersin yoksa bi bakarmisin olayi nedir bu elemanlarin? Su dan ciltlerini koruyan bi kiyafette yapamamislar. Adamlarin hic elektronik aletleri yok mu? Bilmem kac hektar tarlayi yakip yikip ahanda buraya yazan tosun okuyana kosun yaziyorlar.[hline]Devlet-i Osmani ahalide terfiyi temayuz ilim irfan ile olmaz,
ya olacak kuvvetli iltimas, ya olacak madeni haz,
ya da olacak delikle temas...(Osmanli Atasozu)

Querquobad Quane [SnowLords]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Az önce divx ile izledim filmi.
Çok beğendim. Çok gerilimli ve zevkliydi.

Ama siz burda onca emeği bir kalemle çöpe atmışsınız.

Nedenleriniz şunlar:
- Bir evde kısılı kalınmış. Dünya istila edilirken, bize ne bir evden?
- Hiç iyi korkutamamışlar. Bö! sahnelerinden başka birşey yok. Hem başlardaki bacak sahnesi de ne saçma!
- Predator gibi niye insanları doğramıyorlar? Süper teknoloji var. Eee, mükemmel, dört dörtlük yaratık olmak zorundalar. Ne salaklar pefff!
- Yaratıkların özellikleri anlatılmamış filmde. Öyle bir film olcak ki, yaratıkların tarihçesi, karakterleri, anatomisi, fizyolojisi her bir haltını öğrenebilme imkanına sahip olmamız gerekli. Oysa dandik film yapmışlar...

Bu filme niye "çok derin korku filmi" veya "herkesin öldüğü macera filmi" gözüyle bakmışsınız anlamadım. Film bir durum hikayesi. Bir ailenin, uzaylı istilasında yaşadıkları, ve karısının öldüğünden dolayı Tanrı'yı reddeden bir adamın, bir takım işaretler sonucu Tanrı inancının kuvvetlendiğini anlatan bir film.

Bilinmeyenden korkulur. Film bundan yola çıkarak yapılmış. Mesela başlarda bacak görünen sahneyi basit bulmuşsunuz. Yaratık ordan fırlıycak, bizim adamla boğuşçak, ancak o zaman korku filmi olur diye düşünüyorsunuz herhalde.

Kendinizi adamın yerine koyun. Bilinmeyen birşeyler etrafınızda dolaşıyor. Ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Çaresizsiniz. Ve böyle bir ortamda altınıza işiyecek kadar korkuyorsunuz.

Bence film bu konuda çok başarılı. Bu hissi çok rahatlıkla veriyor insana. Ayrıca oyuncular da çok başarılı bu konuda. Ben çok zevk aldım.

Adamlar Matrix gibi bir dünya yaratmıyor ki. Bir sürü derin anlam ve tarihçe yapmalarına gerek yoktu zaten.

Ama benim tek sevmediğim şu oldu:
Film'i anlamak için çok kasıyorsunuz. Filmin sonunda birçok sorunuza cevap almış olarak çıkıyorsunuz. Ama en azından neden bizim dünyamızı seçtiklerini bilmek daha iyi olurdu.[hline]I am QAOSbringer!
Sosyal ağlarda paylaş

bone çok güzel açıklamış olayı ..

filmi beğenmeyenlere sölemek istediklerimi teker teker sölemiş
eywallah
birebir olarak aynı görüşteyim benim seyrettiğim en iyi 3 gerilim filminden biriydi

niye dünyayı seçtikleri olayı ise fazla detay olurdu .. vermemeleri hiç sırıtmamış yane filmde[hline]İki ekonomist satranç oynamak için otururlar. Tahtayı 24 saat inceledikten sonra oyunu beraberlik ilan ederler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...