Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Signs

wanderer

Öne çıkan mesajlar

*** spoiler eh bukadar okduysanız sonunuda söylerim artık kardeşim :) ***

valla filmden tam beklediğimi alamadan çıktım eh işte orta karar derim düşünürsem üstüne yetersilikler ortaya çıakr lakin,
çocuğun astım krizine yakalanması "panic room" u getirdi aklıma.
birde amca taş alıp tarlaya attığında
kesi kafaya yemiştir düşüncesine güldüm ..
sessiz bir gerilim yaratmaya çalışmış amcamlar, en sonda televizyonu getirdiği sahne süperdi,
ama düşünce harbiden gülüyorum bu filmde ki küçük kızın birde ikizi filan olsa yani evde o kadar küçük bir erkek olsa elinde su tabancası ile uzaylı kovalasa :)

yani adam görünmez kalkan yapmış 6 yaşında ki sidikli çocuktan kaçacak,
ayrıca mel gibson ın tarlada tek başına dolaşırken yaşayacağı gerilimin kat be kat yansıtılmasın beklerdim bir yeşil ayak görüyo bitirio olayı,
ve dünyadan sadece haber vermekle yetinmişler kim neyle nasıl savaşmış söylenmedi, işte 3 şehir daha yendi cart cart

reign of fire daha güzel ona gidin.

delikanlı uzaylı kuduz olmaz sudan korkmaz
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Oky, 18 Ekim 2002 19:36 tarihinde demiş ki:
Signs genel olarak yetersiz ve beklentileri karşılamasada, bazı sahneler gercekten cok iyi tasarlanmış.Özellikle amotör kamerayla çekilmiş gibi gösterilen uzaylı görüntüleri harika.[hline]Oky Wan Kenobi

evet abi yaa en guzel sahneydi bu.[hline]Mooom this cat's being dildo
Sosyal ağlarda paylaş

doomgünü sahnesindekinde iyi tırstım valla.. fena film yapmamışlar..
bi de tespitte bulundum ki, mel gibsonun kardeşi olan eleman sanırım türk kökenli falan (uzaylıya taş atma vakası) türk geni taşıyo olsa gerek :-?[hline] "LSD, commonly referred to as "acid," was discovered in 1938 when a chemist working for Sandoz in Switzerland synthesized the drug."
Sazanlar: Bu taraftan..
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Adamlar bi eve girip film cekmi$, maliyet yok gibi bi$ey.Biraz dunyayI gosterseler iyi olurdu aslInda..

Bi de bu uzaylIlar Koskoca uzayda kaybolmuyolar, dunyayI buluyolar ama dunyadaki $ehirleri bulmak icin neden tarla i$aretlere ihtiyac duyuyolar??

AyrIca filmin sonlarInda radyodaki adam bi$eylerin depolanmasIndan bahsetti orda arkada$Im bana bi$ey diyodu o yuzden duyamadIm duyan bana soleyebilirmi?[hline]Mooom this cat's being dildo

[Bu mesaj GeeM tarafından 20 Ekim 2002 20:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler2

Bu arada su olayInIn ortadoguda bulunmasIna $a$mamak gerek, kesin musluman ulkelerde okunmu$ su atmI$lardIr uzaylIlara :)

He bide unuttum, Bu uzaylIlar evde cakIlI tahtalara ay yIldIz cizip gitmi$ler tamam ama neden bodrumun kapIsInI kIramadILar da diger yerleri rahatca marangoz ustalarIna ta$ cIkarcak $ekilde deldiler?[hline]Mooom this cat's being dildo

[Bu mesaj GeeM tarafından 20 Ekim 2002 20:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunculuk filan çok göze batmıyordu. Benim dikkatleri çekmek istediğim nokta kurgu..

Sanki senarist ve yönetmen yazarken dalga geçmiş, milleti güldürmeye çalışmışlar. Gerilim olması gereken bir filmde bu kadar çok güldüğümü hatırlamıyorum. Sürekli atmosfer bozuldu, bir türlü gerilemedim adam akıllı.

dipnot : Bu filmden çıkıp "Azınlık Raporu" na gidince, "hay kaderinize bir, size iki emi." diye düşünmeye başladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Radyoda insanları depo ettiğini anlatıyordu.
Ne harita çiziyorlar sorusunada şöyle diyim hiç bilmedikleri bir gezegende böyle çizgiler yapmaları doğal zaten hiç araştırmadıklarıda kesin çünkü direk herifler suyu fark edince yararlıları bırakıp kaçıyor..
En güzel sahne tv deki uzaylı ve herifin geçmişi hatırlıyıp intikam almak için gelen uzaylı ile karşı karşıya gelmeleri..
Köpek kısmında koptuk vık vık oldu ses[hline]BJK BJK BJK
Sosyal ağlarda paylaş

------ gitmeyenler Okumasın--------

eoheo yanlız adamlar böyle durduk yere gidiyorlar filan, millet sevindirik, sonra kar yağıyor.

arkadaşla geyiğimiz

uzaylı piyade - komtanım balkanlardan gelen yağışlı hava altında kalacağız eğer gitmezsek, şemsiyeleride gezegende unutmuşuz
uzaylı komutan - hay odunlar, kalkın kalkın, gidiyoruz buradan

ehoeo bide son sahnedeki çocuğu eline almış uzaylı neydi yahu ?
filmde adamların ne kadar hızlı olduğundan bahsetmediniz mi siz ? herif 1 saniyede 3 metrelik çatıya çıkmıştı. bu son sahnede neden bön bön bakıyor. yardırsana evladım, fesubanala.

bu uzaylılara bu teklonoji heralde miras kalmış. bu kadar aptal bir ırk böyle bir teklonojiye sahip olamaz. veyahut olmuşturda, gezegenleri 5 katrilyon yaşındadır, bu kadar zamanda eşşek bile yapar heralde. neden aptallar ? 3/4'ü su olan bir gezegene gelmek nedir ağbicim ? madem derin h20 ile tepkimeye girince yanıyor, neden geliyorsun ? hadi onu salladım, atmosferi incelesene biraz insanları inceleyeğine. bu atmosfer ne işe yarar, bulutlar da neyin nesidir, bir bakıver. siz istila yaparken bir yağmur boşansa telef olacaksınız ehoeof.
Sosyal ağlarda paylaş

ben yönetmen shyamalayan ın resmini bi ara görmüştüm ama filmde tanıyamadım .. meğer mel abimin karısını öldüren herifi bu oynuyomuş
helal olsun fazla tip yok adamda ama rol kabiliyeti iyi .. zekası zaten su götürmez derecede aşmış[hline]Tanrı'yı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset
Sosyal ağlarda paylaş

başarsız istila operasyonundan sonra ele geçirlen bir yaratığın hazin öyküsü...
memdullah studio proudly presents

The ailen of birthday

hazin xhastinin hayatı bir ufoda başlar annesinin daha 300 yaşında kayıp eden gariban uzaylımız bir gün uzayda giderken bir mavi gezgeni görür ve bu gezgenin tamamen insan denilen tatlı ve doyurucu besinlerle dolu olduğunu sanar bütün kankalarına haber verir derler ne lan bunlar biz az samanyollu "caddesinde" adam dövmedik bunlarıda alırız derler lakjin kadersiz xhastinin unutuğu bişi vardı bu insanlar düşmanlarının üstüne işer..
savaş olur dayak yerler kankaları kaçar budfa dünyada kalır önce yaşanmaya çalışır part -time dönercilik yapar sonra anestesi uzamını olur ve en sonunda doğum günlerinde payloço olarak iş yapar..[hline]BJK BJK BJK
Sosyal ağlarda paylaş

*giden de gitmeyen de okusun anasını satıyım:PP*

şahsen ben filme giderken biraz daha şu "signs" lar hakkında ilginç bişiler bekliodum. yani biraz documentary deniliyor sanırım, hafiften bu tür olayların tarihçesi vs..

böle uzaylı felan baskını olan bi film oldugunu bileydim gitmezdim walla, çünkü adamlar tamamen savaş açsalar "independance day" türü birşeyler olacaktı. e açmasalar da böle kendilerinden geri cekileceklerdi. ki zaten filmin epey bir bölümü geçtigi halde bunlar saldırıya geçmemişti halen..yani bunların amele gibi o kadar yolu boşuna geldikleri belli olmustu..sudan bi bahaneyle adamlar geri gitcekti, film de bitcekti. zaten gene öle oldu.

hem de en sacma bir şekilde, sudan korktukları için. zaten söylenmiş de adamlar o teknolojiyi yapmıslar ama harelde halen beyinsizler :PP
yani sudan korkan bi tür nasıl olur da insan yer? rezalet bi film diyebilirim..
Sosyal ağlarda paylaş

lol, e geem hoca biz ne dioz ki zaten..
yani adamlar hiç mi su görmemişler o zamana dek?

sudan korkup kaçıolar işte..

hadi su da hiç görmemişler diyelim, gezegeni istila etmeye kalkmadan önce gerek gezegeni gerekse yemeyi düşündükleri insanın bi tekniz analizini yaparlar, uygun mu deil mi die.

harelde bunlar "oo piti piti.." diyip gelmiolar :))
Sosyal ağlarda paylaş

bende nefr ile aynı düşüncedeyim. Filmin hiçbir yerinde uzaylıların saldırgan bir tavrı yok. Sadece sonundaki uzaylı kişisel bir intikam düşüncesi ile saldırıyor.(oda beyzbol sopasını yemeden zehiri boşaltmıyor)

Kalan bütün panik bence insanların abartması ve televizyonların rating :) için olayları abartması.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SM0KE, 21 Ekim 2002 15:32 tarihinde demiş ki:
oda beyzbol sopasını yemeden zehiri boşaltmıyor

yanlış hatırladığımı zannetmiyorum ama önce zehiri boşaltıyodu .. hatta mel abim kardeşine en iyi vuruşunu yap gibi bişiy o cümleyi söledi .. çocuk aldı sopayı eline
uzaylı eleman zehri boşaltmaya başladığı anda beyzbol sopasıyla koydu
ama alien tipin intikam için geldiği doru tabe ben de olsam ben de kaçırırdım çocuğu ehuh

p.s:ya dost-düşman belli deiller demişsiniz de bence adamlar bariz saldırmak için gelmişler .. yani saldırmak derken kaynak depolamak ama hiçbi şekilde friendly tavırları yok ki !? bi kere doomgünü partisinde uzaylının suratındaki ifadeyi hatırlayın .. hıhaha nası tırsıyo solucanlar falan der gibi bakıyo
sora mel in karısını öldüren adam (m.night shyamalayan) ın ewine uzaylılar girdiğini biliyoruz .. we konuşmalardan anlyıoruz ki hiç de dostane bi tavır takınmamışlar.
son sahnede intikam için geldiği doru ama ben hey dünyalı biz dostuz demeye geldiklerini hiç mi hiç sanmıyorum .. adamlar (?) hem korkutçak hem de sömürcekler bizi[hline]Tanrı'yı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset
Sosyal ağlarda paylaş

en sonda medem intikam için gelio nie mel abime dalmıyo? soracıma bunlar yağmur yağdığı için mi evlerine dönüyo.yada madem dönücen nie geldin kardeşim amerikaya.git çöldeki bedevileri ye.bak zamanında alienler mısıra gelmiş bi bildikleri war yane. bu arada ben ilk alien görme olayına bittim çatıda duruyo ya wuuuuuu dedim kendi kendime.doom günü olayıda baya güzeldi. bu arada suare ye gitmiştim 20kşii flm izlioduk filmi en son tv.den yansıyınca uzaylı iki kadın aynı anda çığlık attı heuehue bende gülmeye başladım herkes bana baktı o zaman da:)[hline]viande
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bişey sezdim galiba yönetmen komedi filmi çekmek istemiş çekememiş içinde kalmış diye tam filmin atmosferine girmişken bana göre gereksiz olan bi komiklik koyuyo ve seyirciyi olaya çekeyim derken soğutuyo... Açıkcası 2-3 sahne dışında hiç heyecanlanmadım... AMa çekimler olsun konu olsun oldukça güzel bi filimdi bitek o Çocuk çok kötü rol yapıyodu ve en sonunda adam çocuğa şırıngayı pantolonunun üstünden damar falan arama diil kılıç saplar gibi sapladı neydi o be abi :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...