Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mage yardım

Pakize

Öne çıkan mesajlar

@densiz

abi peti niye kalıcı yaptın, nova atamıyor burst kaybediosun hem pvp hem pve :).

ben 70-80 arası fire gittim, aşşşıırı güzeldi vallahi.
Yani frost da güzel, arcane de eh ama
fire inanılmaz hocam. Sapık gibi aoe yapıosun zaten =),
living bomb, instant pyro instant flame strike blaswave mütiş büyüler yahu
Sosyal ağlarda paylaş

66 lara kadar frost gittim. 66-70 arası fire oynadım. 70 de yeniden frosta döndüm. Wotlk a geçince, dot ile mobları çekip, instant alanlar ile mana harcamadan kesmek güzel fakat. Moblar 1 er tane vursa, zaten hp yi yamultuyorlar. oturup yemek yiyince vakit gidiyor.
Açıkcası oynarken sürekli hesap yapıyorum. Yemek süreleri dahil. mob başına giden mana vs. Şuan 70 im yeniden frost yaptım. Fire dan daha iyi. Bir kaç level sonra statlar yükselince yeniden fire olacağım. Şuan için frost daha iyi. En fazla 10sn de 1 mob ölüyor, ve kaybettiğim mana = 300 felan. Regen karşılıyor gideni. Oturup yemek yemeye vakit ayırmıyorum.
Fire dan bende memmundum. Frosta dönme konusunda tereddütlerim bile oldu ama. Denedim pişman değilim :P.
Fire de bir çok bonusu kullanamıyordum zaten. Mobların hp az olduğundan, instant pyroblast mış, critlere gelen dotmuş vs. Boşa gidiyordu hep.
Critsiz 4 frost bolt ile mobu öldürüyorum. Petin yardımı ile. 1 tane crit çıkarsa, 3 frost bolt yapıyor. instant fireball de bonusum zaten. O çıktığında 2 incisini çekip, ilkini pete bırakıyorum. felan.
Fazla hesap yapıyorum sanırım :D
Sosyal ağlarda paylaş

haaa sen optimumu zorluosun,
arcane deniyebilirsin bak o zaman, arcane flows cok ıse yarıyor.

Şimdi bilmiorm da, benim 70-80 arası downtime ım çok düşüktü fire da. Bir ara sıkıldım frost oldum arcane oldum zevkine.
Ama üstümde g2 itemlar vardı belki ondandır bilemiorm.

Ha bu arada sana bi taktik vereyim, madem optimum deniyoruz.
Mobu fireball'la çek
geldiğinde blastwave çak
beleş flamestrike gelicek
altına çekiver
sonra gelince dragons breathe patlat,
arkasından biraz bekle flamestrike patlat ( buda beleş =) )

olucek zaten mob. Çok az manaya, 1fb + 4 instantla mob kestin işte, hatta fb critlerse zaten yaratıgın canının yarısı gıdıcek ısın daha kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

arcaneyi deniyeyim. Fire ağacında zaman kazabileceğim denemeleri yaptım fakat olmuyor. Her ne kadar skiller instant olsada, global cooldown u mecbur bekliyorsun. frostda o dert yok. Instant skill basacam, mana harcamayacam diye dert etmiyorsun. %15 şans ile, frozen var, şans ile instant fireball var, şans ile %100 frozen var 2 skill için. Her türlü 3 bilemedin 4 tane frostbolt a mobu öldürüyorum. Fire dan daha rahat o yüzden. Yemek derdide yok. Mob vurursada ice barrier a vuruyor. Diğer moba koşarken yolda açıyorum felan.

Birde araya bir soru sıkıştırmak istiyorum. 80 level bg lerinde, daha fazla honor kazanıyormusunuz? Quest vs. yaparken bir yandada av ye girerek honor+xp kasayım dedim. 20 dakikada ortalama %5 xp geliyorda. Questler buna göre daha hızlı. Yinede, eğer 80 de honor fazla gelmiyorsa, av geldikçe av ye gireyim diyorum.
Soruyu basitleştirmek için, ortalama 1av de ne kadar honor aldığınızı yazarsanızda kafi (eğer size fazla honor var ise.)
Sosyal ağlarda paylaş

3k civarı normalde, 6k civarı ilk random bg'de ya da ilk weekly'de.

4k civarı da weeklysi varsa.

Bu arada hesapladık %50 win ratioyla 3.5 saatte 1 lvl alınıyor av weekendde. Normalde de işte 5 saat civarı sürer spamlasanız.

70-80 arasında 1 lvl almak aşağı yukarı 5 saat.

BG yaparak kastığınızda eğer baymazsanız, 120 130k civarı honor alıyorsunuz en az. Bu da 80'de 2-3 parça almış olarak başlayabilmenize olanak sağlıyor, hiç de fena değil.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle teşekkürler.

2k ya yakın honor aldım. %5 de xp aldım. 25 dakika kadar sürdü. Bu hesaptan yola çıkınca 8 saati geçiyor diye pek heves etmemiştim. Yeniden Av yi deneyeyim. Xp olayını %40 düşürmüşler diye bir yerde yazı okumuştum. 80lerin bg sini ayırmışlar vs. Quest yaparak aynı saatde alacağın xp yi alıyorsun gibi yazılar okudum.
Belkide kötü bir bg ye denk geldim (kazanmıştık halbuki)
Sosyal ağlarda paylaş

+ Arkadaşlar pvp için gear nasıl toplarım. Düzgün bir yönlendirme yapabilirmisiniz?
Ben oynarken wintergrasp felan yoktu. Oradada pvp itemleri varmış. Tüm parçalar varmı bilmiyorum ama. Kaç parçayı honor ile alıp, kaç parçayı wintergrasp dan almam daha akıllıca olur.
2 gün sonra değiştireceğim bir parçayı almak istemem.
link varsa bırakırsanızda işimi görür. Şimdiden teşekkürler efenim.

edit. netim düzelmeye başladı sanırım. yurt dışına girebiliyorum yavaşta olsa. araştırmaya başladım. Yinede çekinmeyin sizde yazın :P
Sosyal ağlarda paylaş

relentless ı alamam. Arena puanım yok. Şuanki sistemdede, yenilsem bile haftalık ne kadar geliyor bir bilgim yok.
Triumph ile wand
Wintergrasp dan omuzluk

Geri kalan herşeyi, orgrimardan alıyorum. set harici parçaları vs. Burada bir yanlışlık yok değilmi. Wintergrasp a hiç girmedim. Oradada bu parçaların daha iyisi varsa, boşa zamn kaybı.

Teşekkürler.

+
staff işini nasıl halledeyim?
:P
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar pvp için şöyle birşey ayarladım ama Living bomb ile Burnout a vermesemiydim? wiki deki pvp talentlerine baktımda. Orada vermemişler.
Verdikleri örnek ağacında arcane bölümü gözüme güzel görünmedi. Bende Ortaya karışık birşey yaptım ama. Yukarıda dediğim gibi ufak bir tereddütüm oldu.Burnout dan vazgeçersem, instant pyroblast geliyorda.

http://www.wowhead.com/talent#ofcbrzMZfVcfRG0uwur0st:umLzcV
Sosyal ağlarda paylaş

Fire acaip zevkli aslında.
Yanlız 1vs1 kapışırken o kadar iyi değilde,şöyle 3 4 kişinin oldugu zamanlarda çok güzel iş yapıyor living bomb.
Burst yapıcam diye 12 saniye de beklersen çok kötü şeyler gelebilir başına. :)
Melee sınıflar iyi çıkartıyor çünkü fire a,özellikle warrior..
Tabi bunlar 3.3.3 deydi.

Yeni talentlar gelmedi dimi 3.3.5 le?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...