Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

fistan kayıp =0(

punishmyheaven

Öne çıkan mesajlar

bir buçuk yaşındaki kızımız(kedimiz) perşembe akşamı saat 8 gibi balkondan çatı yoluyla firar etti. bina içinde ve çatıda yok.. sokakta görülmüş ama görenler emin değiller o olup olmadığından..

mecidiyeköy/gülbağ tarafında oturuyoruz, bir umut gören bulan olur ne bileyim ya çok üzgünüz işte, evin dışındaki hayata çok yabancı fena halde çekincelerimiz var.

naapar ne eder tecrubeleriniz nelerdir bu konularda.

3 renk beyaz üzerine sarı-siyah bişi. feysbuk adresi bile var şırfıntının.. resimlerine felan orada ulasabilirsiniz.

feysbuk icin tiklayiniz

-babası
Sosyal ağlarda paylaş

fistan sandım kediymiş :D

çatıdan indiyse eğer geri çıkabileceği bi yer yoksa binanın çevresinde dolanıyodur hala. kontrol edin, oralarda olabilir.

geri döner büyük ihtimalle, kaçtıklarında da bölgeden fazla uzaklaşmazlar zaten. dediğin gibi yabancılık çekiyosa hele pek uzağa gitmiş olamaz. umarım bulursunuz :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Of çookkkk sevindim, gözünüz aydın. Ben de 1-1,5 senedir çok sefil bir sokak kedisine sokakta bakıyordum, bayağı bir toparlanmıştı. (ev kedilerim de olduğu için eve alamıyordum). Kışın balkonuma korunak yapmıştım. -1.kat-. Yaklaşık mayıs sonu, haziran başından beri kayıp. O yağmurları, soğukları atlattı, bahar gelip tam rahat edeceğinde kayboldu. Evin bir üyesi kaybolmuş gibi üzüldüm, günlerce kendime gelemedim. Yeni yeni kendime geliyorum. Ümitlenmeli miyim? Onun da geri dönme olasılığı var mıdır acaba?

Gerçekten çok çok sevindim, çünkü eve alışık kediler dışarıda çok perişan oluyorlar ve kısa sürede ölüyorlar. Çok şanslıymışsınız! Kedi de tabi =) Mutluluklar...
Sosyal ağlarda paylaş

hakketten çok şaşkınız, kaldırmıştık mamalarını tuvaletini felan, çok zor günler geçti istanbul'da geçtiğimiz ay çünkü, yağmur çamur vs.. umudu kesmiştik iyicene..

bir kaç minik kavga izi var ve pirelenmiş, ilaci vardı sıktık temizlenmeye başladı.. veterineri gelip kontrollerini yapacak bir kaç aşı olması gerekiyormuş onları yapıp gidecek bugun-yarın..

yavrucak çoo yorgun, uyuyor geldiğinden beri.

:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

nereye geldi? sizin ev üst kat anladığım kadarıyla. bahçede falan mı buldunuz? sizi görünce hemen yanınıza geldi mi, yoksa kaçmaya falan yeltendi mi? biraz detay verseniz :) çok sevindirici bir olay ve ben kedinin eve geri dönüş serüveninin ayrıntılarını merak ettim cidden. :)-D
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

nereye geldi? sizin ev üst kat anladığım kadarıyla. bahçede falan mı buldunuz? sizi görünce hemen yanınıza geldi mi, yoksa kaçmaya falan yeltendi mi? biraz detay verseniz :) çok sevindirici bir olay ve ben kedinin eve geri dönüş serüveninin ayrıntılarını merak ettim cidden. :)-D

gidiş;
çatı katında yaşıyoruz, açık kapılar sürekli bir gün çıktı balkon kapısından ve 3 hafta boyunca gelmedi. nasıl ve hangi yolla aşağıya indiği konusunda bilgimiz yok.

dönüş;
3 hafta sonra 5. kattaki evde kedi sesleri duyduk tabi hemen balkona çıkıp çatıyı felan kontrol ettik, etrafta uçan kuş bile yoktu.. en son bir miyavlama sesi daha duyunca apartman içine bakmak için kapıyı açınca içeri fırlayarak girdi, çok yorgun ve korkmuş haldeydi. birkaç kilo da vermişti ve muazzam kirlenmişti. tam o efsane istanbul yağmurlarının olduğu dönemde dışarda kaldığı için ve dışarda hiç tecrubesi bulunmadığı için açıkçası hiç geri geleceğini zannetmiyorduk, bizim için çook büyük bir moral oldu.

şimdilerde sağlıklı fakat çok az yemek yiyor. parazit ve kuduz gibi gerekli aşılarını yaptırdık, moral olarak kaçmadan önceki haline geri döndü. biraz daha asileşmiş sadece.. pek söz dinlemiyor..

ben o kaçmadan 4 gün önce 2-3 aylığına izmir'e geçtim istanbul'dan ve hala görmeden içim rahat etmiyecek yavrumu, nasıl bir bağ varsa arada konuşarak veya yazarak dile getirmek na-mümkün.

şimdi bahsedince daha bir özeldiğimi fark ettim (:D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...