Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Free fall

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

teknikleri var baya ciddi, sadece okumuştum önceden alakam yok:

kalp ritmini yavaşlatıyorlar daha az nefes tüketmek için

Yoga, meditation, hypnosi...
Many freedivers use these techniques to slow their heartbeat and breathing rate. Many practice visualization techniques to empower themselves with the belief that they can achieve their target. World-record diver Pipin Ferreras visualizes that he is being injected into the ocean's depths by a syringe.
Sosyal ağlarda paylaş

The adaptations made by the human body while underwater and at high pressure include:
Reflex bradycardia: Drop in heart pulse rate.

Vasoconstriction: Blood vessels shrink. Blood stream directed away from limbs for the benefit of heart, lungs and brain.

Splenic contraction: Releasing red blood cells carrying oxygen.

Blood shift: Blood plasma fills up blood vessels in the lung and reduces residual volume. Without this adaptation, the human lung would shrink and wrap into its walls, causing permanent damage, at depths greater than 30 meters.
Sosyal ağlarda paylaş

Misirda calistigim zamanlar Kizil denize dalardim. Son zamanlarinda baya derine serbest dalmaya baslamistim (10-20m) Direk diklemesine degil, paralel hafif hafif kulagi alistirarak.
Bir kac yil sonra yine deneyim dedim. Derinlik artip kulagi zorladikca, kulaktan "fisss, fissss" diye ses gelmeye basladi. Kulak zarim delinmis galiba hava kaciriyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
Nefes antremanına ilk basladıgımda 50 saniye veya 1 dakika tutabiliyordum simdi 1.50 rahat tutuyorum nefesimi ki daha yoga veya ileri ciger tekniklerine basladım yani 2-3 ay gunde duzenli antreman ile (yaklaşık 30 dakika yeterli) çok rahat 2 dakikanın uzerine çıkılır ama tek basınıza caslımayın sınırınızı zorlayacaksanız bi gözlemci olsun. Heleki havuzda falan calısıyorsanız kesin biri olsun bayılırsanız kurtarması için.
BKZ:Sığ Su Bayılması
Sosyal ağlarda paylaş

Kıpırdamadan 16 (+-2) dk nefesini tutan adam var. Rekor kırdı kendisi. Ancak bu şekilde 4-5 dk nefes tutmak çok zor. Yürüyeceksiniz, dalacaksınız ve tırmanacaksınız. Bunlar çok oksijen tüketmeniz gereken eylemler. Tek seferde çekilemez böyle bir şey. Kamera açılarından da belli oluyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

''This video is a FICTION and an ARTISTIC PROJECT, I don't claim to have reached the bottom of the hole (202m) without rope and fins, as the world record in no-fins discipline is 95m.

We made this movie to show another approach in freediving videos.

We wanted to express the strenght of the elements water-earth-air and the sensations of freedom, harmony, exploration.''

-Guillaume Nery
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Nefes antremanına ilk basladıgımda 50 saniye veya 1 dakika tutabiliyordum simdi 1.50 rahat tutuyorum nefesimi ki daha yoga veya ileri ciger tekniklerine basladım yani 2-3 ay gunde duzenli antreman ile (yaklaşık 30 dakika yeterli) çok rahat 2 dakikanın uzerine çıkılır ama tek basınıza caslımayın sınırınızı zorlayacaksanız bi gözlemci olsun. Heleki havuzda falan calısıyorsanız kesin biri olsun bayılırsanız kurtarması için.
BKZ:Sığ Su Bayılması

7-8 yıldır sigara içiyorum. Hala ben bile rahat 1.30 yapıyorum. Ama işte adam fransız su altında en uzun işeme rekoru kırsa bile adamlar sporcu branşı olarak kabul edilir. Bizden böyle birisi çıksa, kim ipler, kim ne eder.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...