Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

MrLevie said:

valla dün elime geçti alet, kurcalama şansı buldum.

sol el problemi falan yoktu. telefonu tutmadığım şekil kalmadı bildiğiniz. hiç bir azalma falan olmadı gayet.

başka fikriniz varsa çabuk söyleyin deneyeyim.

e madem öyle neden her yerde öyle videolar çıktı ki?

sinyalin cok guclu ve stabil olmadıgı yerlerde daha belirgin oluyor bu sinyal dususu. daha once de birisi yazmıstı türkiyede olmuyor bu sorun diye, burdaki sebekeler daha guclu diye farkedilcek kadar buyuk bir azaltma yaratmadıgını tahmin ediyorum ben
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Kanuni said:

Azalmasini saglayacak karsit bir urun yok ki ortamda , ne alacak millet onun yerine? En buyuk etkenlerden biri diger ureticilerin baltazarliklari. Iphone da anten digerlerinde baska sorunlar var turlu turlu.

hakikaten yok . App.'larda yardırdı apple. Bir kez daha gördük ki en önemli şey işletim sistemi.

Adamlar app. yapmaya uygun bir işletim sistemi ve app.'ı yapanlara iyi bir pazarlama alanı sundu olayı bitirdi. Düşündüm'de yanı mesele tasarım yada boktan bir kamera koymaları değil. Kamerasız olsa bile sürüyle satılacaktı bu telefon. Mesela Avustralya'ya gidicem yaz sonu ,brisbane yazıyım dedim bir ton program cıktı. Nerenin yemeği iyidir ,Trafik durumu,gezilip görülecek yerler vs... Nokia'nın yapacağı hiçbirşey yok linux,android gibi yazılımcıların birşeyler yapması lazım bu tekere çomak sokmak için.
bu yuzden microsoft tum calisanlarina birer windows phone 7 veriyor ve herkesten app yapmasini bekliyor mesela. Ve kontratta yasak olmasina ragmen yazdigimiz applerin gelirlerini bize birakiyor tamamen.
Sosyal ağlarda paylaş

geçiyor muymuş peki? düşünmekle olmaz. =P

sene sonuna kadar 24 milyon iphone 4 üretilmesi planlanıyormuş. muhtemelen bunların hepsinin satılması da planlanıyordur. vay anasını..

ayrıca okuyunca çok şaşırmıştım da piyasadaki android telefon sayısı, iphone'un 4 katı mı neymiş.. ona da vay anasını. dünya smartphone olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:

ayrıca okuyunca çok şaşırmıştım da piyasadaki android telefon sayısı, iphone'un 4 katı mı neymiş.. ona da vay anasını. dünya smartphone olmuş.

i-ih. at&t fiyaskosuna ragmen amerika'da android %12-13 arasi, iphone %28-29. bunun da ustune, android 46 ulkede satiliyor, iphone 90.

o "4 kat fazla android var" dedikleri 4 kat fazla secenek var. motorola droid, nexus one filan gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

amerika'yı bilmem müm.

iki katıymış, serdar'ın yalancısıyım;
"m. serder kuzuoğlu - radikal" said:

İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt tarafından açıklanan rakamlara göre farklı marka ve modellerde her gün 160 bin yeni Android cihaz kullanıma giriyor. Bu rakam hiç artmadan devam etse bile (ki artıyor) Android ailesi her yıl 58,4 milyon (Apple’ın iki katı) büyüyecek.

edit: link vermemek olmaz: http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=RadikalYazarYazisi&ArticleID=1011292&Yazar=M.%20SERDAR%20KUZULO%D0LU&Date=02.08.2010&CategoryID=105
Sosyal ağlarda paylaş

ilk mesajda yazacaktim da, yazmadim, google biraz cirkeflige yatiyor o konularda. "gunluk 160bin cihaz aktive ettigimiz oldu" diyor ama aylik kac cihaz aktive ettigini soylemiyor. hani normalde gunde 100bin cihaz aktive edip bir tatil guu 160bine de cikmis olabilir, onu bilemiyoruz haliyle. bu sayidan yola cikip "senede 60milyon hobbaaa" diye geciyor her yerde ama ben bu sayiya guvenmiyorum cunku kimse cikip "su ceyrekte toplamda su kadar" demiyor, dediyse de ben o aciklamadan cok hep "gunde 160bise yilda 60 milyon" goruyorum..

google pek cok konuda boyle cirkeflik yapmaya basladi zaten. admob'dan yayinladiklari web usage datalari da bagimsiz yayinlanan istatistiklerle celisiyor filan.
Sosyal ağlarda paylaş

kaldi ki, isletim sistemi olarak android vs ios diye bakiyorsak, apple yilda 35-40 milyon iphone, tahmini 12-13 milyon ipad ve 2-3 milyon(?) ipod touch satiyor. 50-55 milyonluk bir ios cihaz satisi var yani. oyle iki kati durumu da hic yok. bu da ayri bir kandirmaca.

hani piyasada daha cok android cihaz olacaktir zaman icinde, cunku google android'i oyle konumlandiriyor. alt seviye netbooklar olsun, slate'ler olsun gittikce android yayginlasacak, mobil cihazlarda da gunumuzun symbian'i olacaktir. bunun cok kotu bir arguman olmasini gectim (kimse symbian yaygin diye symbian telefon almaz, symbian'a da uygulama gelistirmez) google'in bu konularda boyle cirkeflik yapmasi "don't be evil" olayinin gercekten fos oldugunu dusundurtuyor bana. bir ay gecmiyor ki admob android reklami yapmasin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...