Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ekşi sözlük

Sinbringer

Öne çıkan mesajlar

moncici said:

ekşi akademik anlamda pek bir şey ifade etmez ama çok bilgili yazarları var hala emek veren. en basitinden columbia üniversitesinden emrah göker sözlükte babaerenler nickiyle yazıyor. iü klasik filolojiden cengiz çevik jimi the kewl olmuş. onun dışında otisabi, immanuel tolstoyevski, sirius, vulpius falan var. bunların yazdıkları entryleri takip etmek tabii ki kitap okumak ile kıyaslanamaz ama güzel anektodlar, özetler falan veriyorlar.

+1
sosyal etkileşimin internet üzerinden tekil hayatımıza girmesinin sonucu -ekşi olsun, pati olsun- kullanıcı kitlesinin nispeten okumuş, alanlarında uzmanlaşmış kişilerden oluşması kendi kendine çözmenin/öğrenmenin uzun süreceği sorunlarla karşılaştığında sonuca gittiğin süreyi kısaltıyor. dolayısı ile bu sitelere sadece bilgi kaynağı olarak bakmamak gerek. tamam ekşi sözlük zaman içerisinde bilgi kaynağı olarak evrimleşmiş olabilir ancak doğrusu beyin kaynağıdır. yazdıklarından bellediğin, nicki tanıdık gelen kişilerin hangi konular üzerinde çalıştığını anlayabilir, hobilerini vs öğrenebilirsin ve senin de bilgi alman gereken bir konu olduğunda site üzerinde yazılması, tartışılması abes kaçıcak konularda özel mesaj ile görüş paylaşabilirsin.

işte bu yüzden yeni internet düzeni iyidir!
yemek yiyom şimdi 2dk bi ara verdim akşama bi ara okuyacağım ne yazdığımı. hata varsa düzeltirim
Sosyal ağlarda paylaş

Bi email atmıştım ekşiye:

Soru:
Merhaba, Onay bekleyen çaylaklar girdikleri entry'lerin başlığını değiştiremiyor. Silip yenisini yazmaya kalksa sırasını kaybedecek çünkü.. Bu soruna bir çözüm üretmenizi bekliyorum.

Cevap:
Daha önceden yazar olan çaylaklar da sıralamaya ön sıradan alınıyor.
(Miğferdibi veya sabırtaşı değillerse) Bir entry silmeniz veya
editlemeniz sizi sıralamada geriye atmıyor. Yalnızca eskiden yazar
olanlar sıralamada en başa getirildikleri için, sıralamalarda
değişiklik olmuş olabilir.

Ekşi Sözlük Destek Robotu
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...